Karadeniz Pet

Kuruma

• Konbuyu başlatan bekirefe16
  • Başlangıç tarihi
B

bekirefe16

Guest
Heves ettik jumbo takım aldık1 haftada çıkan hastalık gözüm gibi baktığım halde :( bi çözümü yokmu bu hastalığın

Var diye biliyorum ama uzun süren bir tedavi ama kurtulması biraz zor daha önce okumuştum biyerde tedavisini biraz internetten araştırın inşallah iyileşir kuşlarınız büyük geçmiş olsun :(

benim kuşum yakalandı 4 aydır ugraşıyorum tamamen düzelmedi hala tumutuyor zaman zaman ayakta duramıyor ama ilaç verdiğim için ölmedi bikeçkez ölümden dönsede şuan tuneğine tutanacak kadar topladı çagrsine gelince ben biteral tablet kullanıyorum suyunda bu dışkısını normale ceviriyor yemi sindirmesini sağlıyor eczaneden alıp verseniz iyi olur

Ben veteriner tavsiyesiyle baytril 10 kullandım. Günde 2 kez birer damla verdim ağzına. (12 saat arayla) Şanslıydım çünkü elime alışık ve her verdiğimi yutan bir kuştu. Ama kuruma sırasında çok sıkı bir besin diyeti uyguladım. Bir gün mama bir gün patates bir gün ekmek içi elma, muz ne ararsanız. Ayrıca kekik alıp kuruttum. 2 günde bir 1,5 çorba kaşığı kekiği sıcak suda 15 dakika beklettim. Suyunu çay gibi içirdim 2. bir suluğa koyup, demlenmiş kekikleride bir mama kabına koyup yedirdim. Kekik yara iyileştirici ve mantar döktüren bir besinmiş. İşe yaradı gibi. Yine de diyete ve besin takviyesine halen uyuyorum. Ayrıca haftada bir çimlenmiş buğday yediriyorum.

Geri