Karadeniz Pet

Kuş alacağım kazık yememem için yardım lütfen

EMRE OCAK

Yeni Üye
Kuş almayı 1-2 ay ertelemiştim ama aklıma yattı yarın almayı düşünüyorum. yakınlarda üretici arkadaşlarımızı bulamadığımdan, bulsamda yoğun olup alamayacağımdan dolayı mecbur olarak alacağım kuşu ve malzemeleri eminönü yada evimin yakınındaki pet shoptan temin etmeyi düşünüyorum maalesef. Fazla tecrebeli değilim o yüzden kazık yememek için bi kaç püf nokta bekliyorum sizden. Öncelikle hangi ırk almamı önerirsiniz? Çekoslavak almayı düşünüyorum öğrenme kabiliyetinin daha yüksek olduğunu duyduğumdan dolayı ne dersiniz? Erkek ve 1.5-3 aylık arası almayı düşünüyorum 1.5-3 aylık olduğunu ve erkek olduğunu nasıl ayırt edebilirim? ve son olarakta sağlıklı bir kuş olduğunu nasıl anlayabilirim? cevap veren yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. biraz fazla soru oldu ama yardımlarınızı mutlaka bekliyorum...

Petshoplardan alış veriş yapmayı önermiyoruz.
Kendine yakın bir üretici bulup kuşu ondan alsan daha iyi olur. Hem kuş hakkında bilmek istediklerini öğrenirsin, hem de gönlünde yatan kuşa sahip olursun.
Unutma, petshopta satılan tüm kuşlar senin istediğin kuşlardır. (Petshopçuya göre)

Levent ACAR Kesinlikle benimde düşüncem o yönde ama benimde bu konuyu açmamın sebebi sizden gerekli bilgileri alıp gidip ordan pet shopcunun baskısı altında kalmadan en doğru, sağlıklı ve isteklerimi yansıtan kuşu kendim seçmek sizden ricam lütfen yardımcı olmanız

Yazıyla anlatılacak bir şey değil bu Emre.
Sonradan pişman olma. Acele etmene gerek yok. Müsait bir zaman gidersin üretici, hobici bir arkadaşın yanına, seçersin gönlüne göre bir kuş. Kazançlı çıkarsın.

peki saolun yinede yorumlarınız için

petshoptan kuş almak pişmanlıktır sağlıklı bir kuş bile alsanız hayvanlara yeteri kadar özen gösterilmediği için çok ürkek oluyorlar ve alıştırmak bile zorlaşıyor tavsiye üretici bul ve yeme yeni düşücek kuş bekle

Kuş almayı 1-2 ay ertelemiştim ama aklıma yattı yarın almayı düşünüyorum. yakınlarda üretici arkadaşlarımızı bulamadığımdan, bulsamda yoğun olup alamayacağımdan dolayı mecbur olarak alacağım kuşu ve malzemeleri eminönü yada evimin yakınındaki pet shoptan temin etmeyi düşünüyorum maalesef. Fazla tecrebeli değilim o yüzden kazık yememek için bi kaç püf nokta bekliyorum sizden. Öncelikle hangi ırk almamı önerirsiniz? Çekoslavak almayı düşünüyorum öğrenme kabiliyetinin daha yüksek olduğunu duyduğumdan dolayı ne dersiniz? Erkek ve 1.5-3 aylık arası almayı düşünüyorum 1.5-3 aylık olduğunu ve erkek olduğunu nasıl ayırt edebilirim? ve son olarakta sağlıklı bir kuş olduğunu nasıl anlayabilirim? cevap veren yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. biraz fazla soru oldu ama yardımlarınızı mutlaka bekliyorum...
erkek olduğunu gagalarının üst kısmında cere adı verilen renkli yerden anlayabilirsin (yani burunlarının renginden) eğer cere koyu maviyse erkektir açık mavi beyaz ya da kahverengiyse dişidir bir de yavru olduğunu gözlerinden anlayabilirsin gözlerinin etrafında resimdeki gibi beyaz halka varsa o kuş yetişkindir yavru kuşların gözleri simsiyahtır ama yavru kuşların ceresi genellikle pembe olduğu için cinsiyet ayrımı yanıltabilir birde kafalarına bakarak anlayabilirsin yavru kuşların başındaki tüyler çizgili olur resimdeki gibi: http://i.hizliresim.com/GkqzoV.jpg büyüdükçe bu çizgiler azalır
seçeceğin kuşun haraketli olmasına dikkat et kabarık durmasın
ve linkteki resimdeki gibi kuşun gagasında mantar varsa o kuşu alma mantar olan kuşun gaga görünümü kötüleşir resimdeki gibi olur ve hastalık bulaşıcıdır bu yüzden mantarlı kuşun olduğu kafesteki kuşlardan birini seçme
http://i.hizliresim.com/J452LJ.jpg

Son düzenleme:
Geri