petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kus aldım 2 gun önce sorularim var

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Efe Nardan tarafından 14 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Efe Nardan
    Gizli

Merhaba 2gun önce cuma günü erkek ve yavru kus aldım 3 4 gun ellenmemesi gerektiğini biliyordum elledim elime alışması için elimi tanıtım ve benden kaçtı dun ise kusu alistirayim derken evin icinden kaçtı. Kus hareketli ve otuyor. Korktuğu için parmagima gelmez mi gelir mi? Yardımlarinizi bekliyorum ne yapabilirim nasıl alistirabilirim. Şimdiden tesekkurler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:19 -->-> Daha önceki mesaj 12:13 --

Not olarak kus simdi de hareketli acil cevap ne olur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:32 -->-> Daha önceki mesaj 12:19 --

Be olur rica ediyorum ve kus hala otuypr yem yyor ve hateketli

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Birkaç gün kafesinde kalsın, bulundugu ortama alışmadan size güvenini saglayamazsınız

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

3. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    kuş yeme düştüğü andan sonra kalabalık bir kuş ortamına girdiyse ondan sonra ele alışması vakit alır

4. Afacan38
    Gizli

Afacan38 Guest

en etkili sonuç.. kuşu elıne al gövsüne koy avuç içinle sıkmadan göğsünde bıraz sev yavaş hareketlerle elinle gagasına dokun kaşı bıraz 10-15 dakıka sonra bırak kusu omuzuna çıkacaktır konuşmaya çalış agır hareketlerle kusu yakalarkende kafes dışında elını açıp uzerıne perdeleme yap bu hareketı bır kac dene sonra kus senden kaçmayacaktır hassas kuş hareketlerin yavaş olsun valla ben denedim oldu hatta kulağımı bıle kemırmeye başladı.. başarılar saygılar

5. Efe Nardan
    Gizli

Peki nasıl ele alistirabilirim konuşması hic önemli değil ele gelsin yeter ve kaç günde alistirabilirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:02 -->-> Daha önceki mesaj 15:56 --

Birde hep bendrn kaçıyor doğrusunu söylemek gerekirse oldukça acemiim yardiminiza ihtiyacım var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:03 -->-> Daha önceki mesaj 16:02 --

Yanlış anlamaları önlemek için: kus salonda kaçtı dışarı çıkmadı

6. Memo9593
    Gizli

Memo9593 Guest

Ben kuşumu salı günü aldım 3aylık dı ve dünden beri yeni bi yöntem ilen hemen alıştı elime artık elimi kafese soksamda takmio bile hatta çıkmak istiyo.
    Yöntem: Yemliğini çıkar ve her 10dakkada bi elinle beslemeye calış, sonunda gelecektir ama yedikten sonra yemi geri koy

7. Efe Nardan
    Gizli

Sağ olun dikkate alıp cevap yazdığınız icin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:24 -->-> Daha önceki mesaj 22:14 --

Abilerim nasil alistirabilirim elime

8. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    kuşun resmını koyarsan bır bakalım gercekden yavru bır kuşmu durumu ne ustalar bır yorum yapsın

9. Efe Nardan
    Gizli

Mobildeyim usta birisi facebooktan yardım edebilir mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:58 -->-> Daha önceki mesaj 17:31 --

Biraz yardim lutfeb

Sayfayı Paylaş