Karadeniz Pet

kuş aldım fotoğraflı sorularım var

• Konbuyu başlatan Ayberk Köse
  • Başlangıç tarihi
tamam yasi felan degil simdi benim istedigim ele gelmesi elime nasil alistirabilirim bi taktigi varmi

hayır o yavruluktan itibaren senin yanında olduğu için büyüyünce seninle konuşur da eline de gelir

olumsuz yorum yapinca mutlu mu oluyorsunuz ben kusla yakinlasmaya calisirken olumsuz yorumlariniz nedeniyle kus beslemeyi birakicam yakinda yeter ama kucuk kus yoktu napayim sagliksiz mi alsaydim

kardeşim sen istersen bu kuşta alışır sana sen rahat ol hergün iliglen onunla gör gittikçe alışır sana burdakilerin demek istedikleri yavru kuşların daha çabuk alıştığını demek istiyoruz yetişkin kuş alışmayacak diye birşey yok :)

her gun onunla konusuyorum kafesten cikarmam gerekirmi 2. gunu bugun kus kafesin icinde ucuyor zipliyor

tamam taner kardes sayende tekrardan kusa baglandim disariya salip ucurayim mi elimlr tutayim mi taktikverirmisiniz

Bence omuza eline gelmesini istıyorsan yavru alsan daha mantıklı çünkü bende yeni aldım 3 aylık yavru şu an ne omuzumdan ne elimden düşüyor.

Arkadaşım büyük kuş ele falan alışmaz ona dişi alıp 3 4 ay içinde yavru almaya bak :)

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Aynn oyle alısır alısmaz dıye bırsey yok ama en ıyısı yavru almak 5 senedır besledıgım dişi kuşumu cok sevıyorum bensiz 1 gun bıle duramıyodu yaslandıgını anlayınca eger allah gostermesın olurse yavrularını beslemek ıcın erkek aldım ve uretıme basladım erkek bugun ustune cıktı fakat cıftlesemedı ıns yavrularını alırım bişey olursa geriye birsey kalsın ıstıyorm ve en guzelı yavru almak emın ol :)

Nb5R15.jpg
lzk6bX.jpg
LopWbj.jpg

arkadaşlar kuşum bu cinsiyeti nedir kaç aylıktır bunları merak ediyorum ve konuşmasını istiyorum sizce konuşur mu ??

1 yaşına kadar dışarı çıkarılmamış kuşu alıştıran konuşturan tanıdığım var bence sitedeki taktikleri uygula alışır kuşun alışmazsa dişi kuş alırsın yanına yavrularından birini eğitirsin.

tum taktikleri arastiriyorum link varsa elinizde o da olur

Kuş o kadar güzelki varsın konuşmasın varsın ele gelmesin.Bence sen bunları yapamaz diye kuşa bağlanmamazlık etme eğer gerçekten onu sever ve normalden biraz fazla emek vererek istediğin kıvama getirebileceğini zannediyorum.Bence dene .

alışır alışmasına fakat zaman alır eğer konuşmasını ele gelmesini istiyosan yavru erkek muhabbetle değiştir yok bu kalsın alışır zamnala dersen alışır zamanla alışmazsada olmadı yanına bi eş al yavrularını seversin

kafesten disariya kuyrugu cikiyor seviyorum bana bakior hic kacmior 3-4 gun sonra salmayi dusunuyorum

Ele alıştırmak için mutlaka yavru almalısın.Ama konuşma konusu göreceli herzaman.Ben kuşumu aldığımda 6 aylıktı.8 yıl baktım ele alıştıramadım mesela.Zibidi ele hiç gelmedi ama bize okadar alışmıştı ki ne söylesek onu öğreniyordu

yavru ile degistirmeye gidiyorum varmi tavsiyeniz erkek alicam burnu ne renk olmali

Geri