Karadeniz Pet

Kuş alıcam Öneri

• Konbuyu başlatan Dogukan36
  • Başlangıç tarihi
D

Dogukan36

Guest
Öncelikle Selamlar forumda yeniyim ,
Bundan önce akvaryum balıklarıyla ilgilendim yaklaşık 1.5-2 yıl boyunca , tavşan besledim şuan da kendime uğraş ve arkadaş olsun diye kuş beslemek istiyorum aklımda kanarya ve muhabbet kuşu var fakat muhabbet kuşu daha ağır basıyor bir taraftan sizden istediğim birkaç sorum olacak bunları cevaplamanız .
1- Maddi olarak ne kadar lazım bu iş için ? ( Bütçem biraz kısıtlı )
2- Forumda biraz araştırdım vitamin,kum,merhem vs vs .bunlara gerek var mı ?
3- Bakımı zor mu ve emeklerimin karşılığını alır mıyım ?
4- Ben ilerde çiftleştirmek ve biraz daha büyütmek istiyorum kuş ailesini bu ne kadar sürede olur veya mümkün mü kolay yoldan ?

Öncelikle işe yavru bir kuş besleyerek başlayabilirsin bi kafes bi kuş 60 lira eder yem çok pahalı değil ben açık yem kullanıyorum 5 6 çeşit karıştıriyorm çok da yararli oluyo ileride çiftleşme istegi gelince yanına bi arkadas alırsın zaten o zamana kadar da tecrübe kazanırsin:) muhabbet iyi. Kanarya sadece öter ele falan sanmıyorum gelsin

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Her işin bir zorlugu vardır.. Bu işin layığı ile üstesinden gelmek istiyorsanız tabiri caizse düşe kalka öğrenmeniz yararınıza olacaktır.. bunun icin de fiyat olarak ucuz ciftler ile başlayabilirsiniz.. Muhabbet kuşları kalabalık olmayı seven kuşlardır.. 1 cift besleyen ile 10 cift besleyen arasında yavru alma bakımından süre farkı olur.. ortama daha cabuk adepte oluyorlar kalabalıkta.. Yerli takımla başlamanızı ve bu işi ögrendikce daha pahalı takımlara geçmenizi öneririm.. Yerli takımlarda 60tl den baslar 90-100 tl ye kadar bulabilirsiniz, bazı kuşlar icin üreticiler sizden biraz daha üst rakamlar isteyebilir..

1-maddi olarak kuş,kafes,yem bi 60 lira tutar .
2-Kumu bazı besleyiciler kullanıyor bazıları kullanmıyor . ben kullanmıyorum şahsen alıştırmana bağlı
3-Bakımı zor değil yemini vermeyi aksatma suyunu değiştir kafesi temiz tut yeter . 2 günde bir bunları yapsan olur . sana alışması zaman alır sabredebilceksen besle .aldığın gibi konuşup sana alışamaz ilk zamanlar çekinir korkar ama ilgilendikten sonra yanındayken seni rahat bırakmıcağına eminim .
4-küçük alıp büyütüp belirli yaşa geldikten sonra ona o yaşta bir eş alırsın ve zamanla çiftleşirler onuda hemen bekleme onunda biraz zamanı gelicek . aldıktan sonra foruma devam edersin bizimle kuşun hakkındaki bilgileri paylaşırsın herkes sana elinden gelen yardımı yapar zaten .

bide petşop yerine kuşçudan almanı tavsiye ederim . kafese veya yemlere cok para harcamana gerek yok . yemler marketlerde var açık yem alırsan daha ucuza gelir kiloyla .

Öncelikle işe yavru bir kuş besleyerek başlayabilirsin bi kafes bi kuş 60 lira eder yem çok pahalı değil ben açık yem kullanıyorum 5 6 çeşit karıştıriyorm çok da yararli oluyo ileride çiftleşme istegi gelince yanına bi arkadas alırsın zaten o zamana kadar da tecrübe kazanırsin:) muhabbet iyi. Kanarya sadece öter ele falan sanmıyorum gelsin

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

imzan çok iyimiş :)

Kardeşim Sıkı Pazarlık Atarsan 40 ile 50 TL Arasında Bir Fiyat Tutar Ama Kuşu Aldığın Zaman İlgi Göstermek Zorundasın Bu Nasıl Bir İlgi Onunla Bıkmadan İlgilenmen Gerekir Yavru Hollanda Erkek Cinsini Önerebilirim Ekeleşme Döneminde Tiz Sesli Yani Bayan Sesli Birisiyle Sürekli Kelime Tekrarı Yaparakta Mubişini Konuşturabilirsin Ama Ekeleşme Dönemi Yani 2 Ayı Bitirip 3. Ayının Başlarında İyi Forumlar Araştırmadan Hiç Bir Şekilde Alma Hastalığını Özellikle Kontrol Et Veya Ettir. :)

Peki bu kuşlar hemen hasta mı oluyor herkes kuşum hasta falan yazmış bu kuşlar bu kadar kolay mı hastalanır?

Peki bu kuşlar hemen hasta mı oluyor herkes kuşum hasta falan yazmış bu kuşlar bu kadar kolay mı hastalanır?

Hassas hayvanlar sonuçta, hastalanabilirler.. Geldikleri yerdeki bakım koşulları da cok önemli tabi..

Geri