Karadeniz Pet

kus alimi hakkinda

• Konbuyu başlatan gelsene33
  • Başlangıç tarihi
G

gelsene33

Guest
Arkadaslar bu aylarda kus alinmaz diyorlar saglam bi arkadasimzdandami almamak gerekiyor sorunun cevabini merak ediyorum neden bu mevsimde alinmaz?

mevsimden kaynaklanan bi durum galiba sana kalmıs bi durum alırsında bakıcam dedikten sonra

Son düzenleme:
Yok hastalik felan bu mevsimde cok felan diyorlar bende diyorumki kusta bi rahatsizlik olsa her mevsimfe olmasi gerekir diye dusunuyorum aldigim kuslarda gayet iyi zaten yavru oldugu icin aldim beim bir cift kusum var 8 dolu yumurtasi var altinda 4 tanesi saglam ciksa ciftlestirrim kışa diye dusundum uretim isine yavas yavas girmeye calisiyorum bakalim bide arkadaslar suanki kusumdan yavrulari aldiktan sonra dinlenmeyemi alayim cifti yoksa birakimdevam etsinlermi? Malum onumuz yaz temmuzda yatirilmaz deggulmi kuluckaya

Her mevsim kuş alınabilir ancak şöyle bir durum vardır üreticiler için yazın üretim yapmak zordur havaların ısınmasıyla hastalıklar çıkacaktır,uygun havalandırma ,temizlik yapılmazsa hastalık baş gösterecektir
yazın mamalar daha çabuk bozulacak sular daha çabuk kokacaktır bu yüzden aslında tamamen ticari düşünmeyen hiç bir üretici kuşlarını yazın üretmez dinlendirir tabi mümkünse

oyüzden bu şartları sağlamadan sadece ticari kaygıyla üretim yapanların sağlıksız kuşları piyasada olur çok nadirde olsa bu temizlik ve havalandırma vb. dikkat edenlerin kuşları ise pek vitrinlerde olmaz

Üretilerin yetiştirdiği çok sağlıklı kuşları bulmak zor olabilir. Pet shoplardan normal sağlıklı kuş temin etmede problem çıkacağını sanmıyorum.

Her mevsim kuş alınabilir ancak şöyle bir durum vardır üreticiler için yazın üretim yapmak zordur havaların ısınmasıyla hastalıklar çıkacaktır,uygun havalandırma ,temizlik yapılmazsa hastalık baş gösterecektir
yazın mamalar daha çabuk bozulacak sular daha çabuk kokacaktır bu yüzden aslında tamamen ticari düşünmeyen hiç bir üretici kuşlarını yazın üretmez dinlendirir tabi mümkünse

oyüzden bu şartları sağlamadan sadece ticari kaygıyla üretim yapanların sağlıksız kuşları piyasada olur çok nadirde olsa bu temizlik ve havalandırma vb. dikkat edenlerin kuşları ise pek vitrinlerde olmaz

+1

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Verdiginiz bilgilerden oturu cok tesekkur ederim bende ticaret maksatli besi yapacagim

Arkadaslar bu aylarda kus alinmaz diyorlar saglam bi arkadasimzdandami almamak gerekiyor sorunun cevabini merak ediyorum neden bu mevsimde alinmaz?

Arkadaş mevsim felan farketmiyor ne yani şimdi mayıs ayındayız muhabbet kuşu almayın diye bir durum mu var güldürmeyin hiç alakası yok !

Sadece söyle durum var alacağın yerdeki kuşlardan emin isen sağlıklı olduğuna öyle al derim . Yani kuş alırken amatörce dahi olsa nette bir takım şeyler var dikkat ediniz diyor örnegin poposunda dışkı yapışıktır, örneğin üstündeki tüyler ve kuyruk tüyleri yoktur , mantar vardır bu konulara dikkat etmeniz yeterli olur.

Geri