petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kus alimi hakkinda

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve gelsene33 tarafından 26 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. gelsene33

gelsene33 Guest

Arkadaslar bu aylarda kus alinmaz diyorlar saglam bi arkadasimzdandami almamak gerekiyor sorunun cevabini merak ediyorum neden bu mevsimde alinmaz?

2. izmirli35

izmirli35 New Member

Beğenileri:
    0
    mevsimden kaynaklanan bi durum galiba sana kalmıs bi durum alırsında bakıcam dedikten sonra

#2 izmirli35, 26 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 26 Mayıs 2014
  3. tttttt

tttttt Guest

Üretim zamanı olduğu için istisnai durumlar hariç kimse elindeki iyi kuşu satmaz.

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  5. gelsene33

gelsene33 Guest

Yok hastalik felan bu mevsimde cok felan diyorlar bende diyorumki kusta bi rahatsizlik olsa her mevsimfe olmasi gerekir diye dusunuyorum aldigim kuslarda gayet iyi zaten yavru oldugu icin aldim beim bir cift kusum var 8 dolu yumurtasi var altinda 4 tanesi saglam ciksa ciftlestirrim kışa diye dusundum uretim isine yavas yavas girmeye calisiyorum bakalim bide arkadaslar suanki kusumdan yavrulari aldiktan sonra dinlenmeyemi alayim cifti yoksa birakimdevam etsinlermi? Malum onumuz yaz temmuzda yatirilmaz deggulmi kuluckaya

6. Cihan AYTAN

Beğenileri:
    25
    Her mevsim kuş alınabilir ancak şöyle bir durum vardır üreticiler için yazın üretim yapmak zordur havaların ısınmasıyla hastalıklar çıkacaktır,uygun havalandırma ,temizlik yapılmazsa hastalık baş gösterecektir
    yazın mamalar daha çabuk bozulacak sular daha çabuk kokacaktır bu yüzden aslında tamamen ticari düşünmeyen hiç bir üretici kuşlarını yazın üretmez dinlendirir tabi mümkünse

oyüzden bu şartları sağlamadan sadece ticari kaygıyla üretim yapanların sağlıksız kuşları piyasada olur çok nadirde olsa bu temizlik ve havalandırma vb. dikkat edenlerin kuşları ise pek vitrinlerde olmaz

7. Yusuf Akyüz

Üretilerin yetiştirdiği çok sağlıklı kuşları bulmak zor olabilir. Pet shoplardan normal sağlıklı kuş temin etmede problem çıkacağını sanmıyorum.

8. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    bu aylarda sadece Levent ACAR dan kuş alınır :)

9. ibrahim çopur

ibrahim çopur New Member

Beğenileri:
    0
    +1

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

10. gelsene33

gelsene33 Guest

Verdiginiz bilgilerden oturu cok tesekkur ederim bende ticaret maksatli besi yapacagim

11. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Arkadaş mevsim felan farketmiyor ne yani şimdi mayıs ayındayız muhabbet kuşu almayın diye bir durum mu var güldürmeyin hiç alakası yok !

Sadece söyle durum var alacağın yerdeki kuşlardan emin isen sağlıklı olduğuna öyle al derim . Yani kuş alırken amatörce dahi olsa nette bir takım şeyler var dikkat ediniz diyor örnegin poposunda dışkı yapışıktır, örneğin üstündeki tüyler ve kuyruk tüyleri yoktur , mantar vardır bu konulara dikkat etmeniz yeterli olur.

Sayfayı Paylaş