petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş alımı ile ilgili?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve BUĞRA AKIN tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. BUĞRA AKIN

Merhabalar. Petshop'tan kuş almayı düşünüyorum evdeki erkek kuşumun yanına. Nelere dikkat etmem gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler...

2. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek kuşunuzun yaşı kaç ?

3. BUĞRA AKIN

18 aylık civarında diye tahmin ediyorum. Yaklaşık olarak öyle.

4. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    İmkanınız varsa erkek kuşu götürün orada salma varsa oraya salın kendi eşini kendi seçsin kavga çıkmaz hem :) Ama imkan yok derseniz kuşu alacağınız kafese bakın kafeste alacak olmadığınız kuş bile sağlam olmalı hiç hasta kuş olmamalı kafes dibi kenarı temiz olmalı öyle aylık pislik olmamalı..Kuşların cereleri kanat tüyleri temiz olmalı :)
    Alacağınız kuş iri ve vasıflı olsun gerek göğüs gerek kafa kuyruk vb

5. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Geç bile kalmışsınız ne diyim ben yavrularımı bile aldım :) Kızışmış bi dişi al bence arada çok yaş farkı olmasın ishalmi diye bak ilk önce renginin parlak olup olmamasına bak zayıf şişman,hareketli hareketsiz ya da damızlık satan biryer vardır ordanda alabilirsin daha iyi olur :)

6. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    en dikkat ettiğim şeylerden biride yanak lekelerinin simetrik olması ;) simetri hastalığı var galiba bnde

7. Furkan YAMAN

Eş olarak alacağınız için kuşunuzu petshop a götürün anlaştığı ,konuştuğu dişiyi alın,ancak kuşta mantara ,ayak parmaklarına,tüylerine,halsizliğine,ishaline dikkat ediniz,bide güvenilir bir petshopa gidin,bazı petshoplarda parazitli kuşlar olabiliyor,eğer bir hatam varsa tüm forumdan özür dilerim.

8. BUĞRA AKIN

Cevaplarınız için teşekkürler. Şunu sorayım bir de. Mesela benim kuşum 18 aylık. Ben onun yanına 12-13 aylık bir dişi alsam çok fark olmuş olur mu? Bir problem yaratır mı?

9. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    18 ayla 12 ay arasında 6 ay var ama irilik sorunu yoksa çok sorun olmaz ama siz yine denk seçmeye çalışın :) En az 1 yaşında olsun alacağınız eş.

10. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Ali abi gibi düşünüyorum birde renklerinin aynısı olursa eş tutma ihtimali dahamı yüksek oluyormuş neymiş tam bilmiyorum ama :D

Sayfayı Paylaş