Karadeniz Pet

Kuş alımı ile ilgili?

• Konbuyu başlatan BUĞRA AKIN
  • Başlangıç tarihi
B

BUĞRA AKIN

Guest
Merhabalar. Petshop'tan kuş almayı düşünüyorum evdeki erkek kuşumun yanına. Nelere dikkat etmem gerekiyor?

Şimdiden teşekkürler...

Erkek kuşunuzun yaşı kaç ?

İmkanınız varsa erkek kuşu götürün orada salma varsa oraya salın kendi eşini kendi seçsin kavga çıkmaz hem :) Ama imkan yok derseniz kuşu alacağınız kafese bakın kafeste alacak olmadığınız kuş bile sağlam olmalı hiç hasta kuş olmamalı kafes dibi kenarı temiz olmalı öyle aylık pislik olmamalı..Kuşların cereleri kanat tüyleri temiz olmalı :)
Alacağınız kuş iri ve vasıflı olsun gerek göğüs gerek kafa kuyruk vb

Geç bile kalmışsınız ne diyim ben yavrularımı bile aldım :) Kızışmış bi dişi al bence arada çok yaş farkı olmasın ishalmi diye bak ilk önce renginin parlak olup olmamasına bak zayıf şişman,hareketli hareketsiz ya da damızlık satan biryer vardır ordanda alabilirsin daha iyi olur :)

en dikkat ettiğim şeylerden biride yanak lekelerinin simetrik olması ;) simetri hastalığı var galiba bnde

Eş olarak alacağınız için kuşunuzu petshop a götürün anlaştığı ,konuştuğu dişiyi alın,ancak kuşta mantara ,ayak parmaklarına,tüylerine,halsizliğine,ishaline dikkat ediniz,bide güvenilir bir petshopa gidin,bazı petshoplarda parazitli kuşlar olabiliyor,eğer bir hatam varsa tüm forumdan özür dilerim.

İmkanınız varsa erkek kuşu götürün orada salma varsa oraya salın kendi eşini kendi seçsin kavga çıkmaz hem :) Ama imkan yok derseniz kuşu alacağınız kafese bakın kafeste alacak olmadığınız kuş bile sağlam olmalı hiç hasta kuş olmamalı kafes dibi kenarı temiz olmalı öyle aylık pislik olmamalı..Kuşların cereleri kanat tüyleri temiz olmalı :)
Alacağınız kuş iri ve vasıflı olsun gerek göğüs gerek kafa kuyruk vb

Geç bile kalmışsınız ne diyim ben yavrularımı bile aldım :) Kızışmış bi dişi al bence arada çok yaş farkı olmasın ishalmi diye bak ilk önce renginin parlak olup olmamasına bak zayıf şişman,hareketli hareketsiz ya da damızlık satan biryer vardır ordanda alabilirsin daha iyi olur :)

en dikkat ettiğim şeylerden biride yanak lekelerinin simetrik olması ;) simetri hastalığı var galiba bnde

Cevaplarınız için teşekkürler. Şunu sorayım bir de. Mesela benim kuşum 18 aylık. Ben onun yanına 12-13 aylık bir dişi alsam çok fark olmuş olur mu? Bir problem yaratır mı?

18 ayla 12 ay arasında 6 ay var ama irilik sorunu yoksa çok sorun olmaz ama siz yine denk seçmeye çalışın :) En az 1 yaşında olsun alacağınız eş.

18 ayla 12 ay arasında 6 ay var ama irilik sorunu yoksa çok sorun olmaz ama siz yine denk seçmeye çalışın :) En az 1 yaşında olsun alacağınız eş.

Ali abi gibi düşünüyorum birde renklerinin aynısı olursa eş tutma ihtimali dahamı yüksek oluyormuş neymiş tam bilmiyorum ama :D

Geri