Karadeniz Pet

Kus anneyemi babayami

muhammet aslan

Meraklı Üye
Arkadaslar cikan yavrular cogunlunla kime ceker anneyemi babayami yani bir tepeli alsam erkegimi disiyimi tepeli alayim?

GT-S5570 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:44 -->-> Daha önceki mesaj 17:30 --

Yokmu daha once tecrube eden

evet hiç beli olmaz yani illa babasın ve annesin rengini alcak diye bir kuralli yok benım arkadaşin kuşu yeşil ve mavi ama yavrulari sari oldu. ;) ama genelde hem anneden hem babadan renk alirlar.

Hiç belli olmaz 2side tepeli olursa yavruların tepeli olma olasılığı çok yüksektir.

Evet bu hiç belli olmuyor. Benim iki tane yeşil kuş lutino yavru verdi mesela.

Tepeli üretmek istiyorsan ya iki kuşta tepeli olsun yada biri tepeli diğeri kabak ( tepeli kanından gelme düz kuş ) eşleştir. 2 tepeli kuşun altından kabak yavrular da gelebilir. Bu kuşun ebeveynden % kaç taşıyıcı özelliği aldığıyla alakalıdır. 2 kuşunda tepesi muazzam olursa ağır gelipte yavrularının ölme ihtimalleri de olabilir. Tepe iyi huylu bir hastalıktır. Bana kalırsa iri bir vasıflı tepeli erkek le ya tepeli ya da anne baba bilinip sağlam kandan geldiği bilinen bir kabak eş vurabilirsiniz.

Gecenlerdeki fatihteki kus borsasinda adam 100 liraya kabak satiyordu nasil anlicaz onlarin kabak oldugunu?

baskın bi erkek bulursan ki çok zor bulursun bu devirde erkek al derim

bana kalırsa dişi ye çekiyorlar dişi tepeli al bende ki çift ler den birinde erkek mavi dişi yeşil doğan 4 yavru dan 3 yeşil 1 mavi böyle oluyor bence

---------------------------

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:50 -->-> Daha önceki mesaj 20:46 --

kardeşim insanlardakı gibi genetik nasıl insanlarda 5 gobek oncesi bi zenci olup 5 gobekten sonra cıkması gibi kuşlarında gecmıs ebbeynlerini bilmek lazım nasıl ne renk cıkar diye ---

Geri