petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş artık elime geliyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ayberk Köse tarafından 17 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Ayberk Köse

Arkadaşlar artık kuşa kafesin içine elimi sokunca işaret parmağıma atlıyor ve elimdeki yemi yiyor bir sonraki aşama nedir ne yapmalıyım ???

2. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    İşi aceleye getirip hemen dışarı ile buluşturma derim. Kafesin içindeki alıştırmalara biraz daha devam et. Yem ile parmağın arasında kurduğu koşullanmayı, dışarıda da kurması için birkaç hafta sonra eline yem alıp bu sefer kafesin kapısında tut ve onun eline atlamasını bekle. Yalnız eline gelir gelmez asla kalkıp onu kafesten uzaklaştırma. Baktın iyice ısındı, yavaş yavaş odanın başka yerlerinde elinde yemle bekle. Alışma dönemi boyunca yapacağın en büyük hata, kuşu zorlamak ve odanın içinde eline gelsin diye peşinden takip etmek. Bırak o sana gelsin.

#2 modernmabuse, 17 Ekim 2014
    Son düzenleme: 17 Ekim 2014
  3. Ayberk Köse

Yok kafese elimi sokuyorum kendisi geliyor yiyor ben 1 haftadır elimden yem veriyorum ama ilk defa elimd bugün atladı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:04 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

Kuş dün elime atlayıp yem yiyordu bugün denediğimdeyse salıncağında oturuyordu hiç benle ilgilenmedi neden olabilir

4. Berna Gök

Berna Gök New Member

Beğenileri:
    0
    Elinde yem yedir eline alışır.

5. Ayberk Köse

Elimden yem yiyodu zaten dün ama bugün elime atlayıp yemedi

Sayfayı Paylaş