Karadeniz Pet

Kuş artık elime geliyor

• Konbuyu başlatan Ayberk Köse
  • Başlangıç tarihi
A

Ayberk Köse

Guest
Arkadaşlar artık kuşa kafesin içine elimi sokunca işaret parmağıma atlıyor ve elimdeki yemi yiyor bir sonraki aşama nedir ne yapmalıyım ???

İşi aceleye getirip hemen dışarı ile buluşturma derim. Kafesin içindeki alıştırmalara biraz daha devam et. Yem ile parmağın arasında kurduğu koşullanmayı, dışarıda da kurması için birkaç hafta sonra eline yem alıp bu sefer kafesin kapısında tut ve onun eline atlamasını bekle. Yalnız eline gelir gelmez asla kalkıp onu kafesten uzaklaştırma. Baktın iyice ısındı, yavaş yavaş odanın başka yerlerinde elinde yemle bekle. Alışma dönemi boyunca yapacağın en büyük hata, kuşu zorlamak ve odanın içinde eline gelsin diye peşinden takip etmek. Bırak o sana gelsin.

Son düzenleme:
Yok kafese elimi sokuyorum kendisi geliyor yiyor ben 1 haftadır elimden yem veriyorum ama ilk defa elimd bugün atladı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:04 -->-> Daha önceki mesaj 22:43 --

Kuş dün elime atlayıp yem yiyordu bugün denediğimdeyse salıncağında oturuyordu hiç benle ilgilenmedi neden olabilir

Elinde yem yedir eline alışır.

Elimden yem yiyodu zaten dün ama bugün elime atlayıp yemedi

Geri