Kuş baya pis

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Toprak Akalın tarafından 6 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Toprak Akalın
  Çevrimdışı

  Rengi beyaz olduğundan tozu çok belli ediyor. Kafasının üstü siyahlaşmış hafif tozdan. İçine marul yaprağı da koyarak banyo hazırladım girdiği gibi çıktı. Ne yapmam lazım? Kafasının üstü özellikle çok pis duruyor. Banyo da yapmıyor kerata.

  Sent from my GT-I8160 using Tapatalk
   
 2. Yılmaz Ç.
  Çevrimdışı

  Kendiniz yıkamaya sakın kalkışmayın. O zamanla pisliğini atar. Banyoyu zorlayın sürekli içine marul vb atarsanız banyoya ilgisi artar. Hemen vazgeçmeyin. Su ılık olsun.
   
 3. Toprak Akalın
  Çevrimdışı

  Yok ben kendim yıkamaya kalkışmam zaten daha tam alışkın değil. Marul koyuyorum zaten. Kuşun yaninda akvaryum var yikanayim diye içine atlamasin hayvan? :)

  Sent from my GT-I8160 using Tapatalk
   
 4. Yılmaz Ç.
  Çevrimdışı

  Dikkatli olun o hususta. Bir resim gördüm 5 dakika önce resmi çekilmiş olan bir kuş 5 dakika sonra dibinde çay olan çay bardağının içine girmiş ve malesef boğularak ölmüş. Dışarı (odanın içine) salarken tek başına olmamasına özen gösterin. Ha 3-4 yaşındaki çocuğu bırakmışsınız ha onları. hiçbir farkı yoktur. Bu dışarı açıklamasını yapmak zorundayım çünkü amcamların komşusuna dışarı salın yani odanın içinde demek istedim ama adamlar dışarı salmışlar kuşu.
   
 5. Toprak Akalın
  Çevrimdışı

  Ben evde yokken açmam zaten kapısını. Gerçi şu an açsamda uçamadığından giremez o da ayrı bir mesele.

  Sent from my GT-I8160 using Tapatalk
   
 6. Yılmaz Ç.
  Çevrimdışı

  Yavru mu kuş ?
   
 7. Toprak Akalın
  Çevrimdışı

  Evet. Daha kanat altı tüyleri, boyun tüyleri (var da kafasını sağ sol yapınca kellik gözüküyor) ve kuyruğu yok. Kuyruğu bence başka bir sebepten ötürü yok o da ayrı mesele.

  Sent from my GT-I8160 using Tapatalk
   

Sayfayı Paylaş