petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş Bir Türlü Bana Alışmadı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ümit BAŞCI tarafından 14 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Ümit BAŞCI

Beğenileri:
    0
    Merhabalar,
    Muhabbet kuşumu 1 hafta önce aldım. Bana ısınması için her şeyi yapmaya çalışıyorum ama sürekli ürkek duruyor. Parmağımı yaklaştırınca kaçıyor. Yemliği yaklaştırınca gelmiyor, yemliği kafese takınca kendi yiyor. Niye böyle anlamıyorum. Yardımcı olur musunuz acaba? İlk başlarda böyle sıkıntılar yaşayanlar oldu mu?

2. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum 1 hafta da alişmasi zor zaten daha 1 hafta 10 gun içinde eve alişiyor. bu 1 ayi bulur sana alişmasi elini kafesin içine sok ve yem yedir.

3. Ümit BAŞCI

Beğenileri:
    0
    hocam elimi yaklaştırıp boynunu okşayayım diyorum uçuşuyor. Dediğim gibi yemliği uzattım yemedi kafese takınca kendi yedi. Sevdirmiyor kendini canımı çok sıktı bu durum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:42 -->-> Daha önceki mesaj 17:40 --

Ne kadar kafeste kalsın kuş? Bazen kafesten çıkarıyorum ama kafese koyarken zorla yakalıyorum korkar alışmazsa diyorum yakalarken.

4. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

valla dostum bu işler pat diye olmuyor ve 1 haftalık kuş sen çagirtiğin zaman gelmez eline konmaya bilir. ben 2 ay içinde eğitim 2 sinide. ve şimdi bana alişkınlar evin içinde 2 tur atikkan sonra biri kafama biri omzuma konuyor.

5. Ümit BAŞCI

Beğenileri:
    0
    Bilemiyorum hocam. Neyindendir anlamadım. Arkadaşınki 2. günde dibinden ayrılmaz oldu. Benimle dalga geçiyor.

6. kurbaa vak didi

7. Buğra

Buğra Guest

ilk haftadan salıp yakalamaya çalısıp sewmeye calısırsanız korkar tabi. kafesin içınde elinize yem alarak elilinzı kıpırdatmadan 15 20 dk tutun gunde 2. 3. kere 1 hafta sıkılmadan yapın elinizden korkulmayacagnı anlayacak . sonrakı hafta da ayagı ile göwdesi arasına parmagnızı dokundurunca elinize atlıyacak boyle boyle alıscak

8. Ümit BAŞCI

Beğenileri:
    0
    Peki hocam çok teşekkür ediyorum. Daha neler yapabileceğimi söylerseniz sevinirim arkadaşlar.

9. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ha diyince olacak degil elinizle yiyece yedirin güvenini kazanırsınız

10. Tahsin ÖZDEN

11. Onur TEKİN

kuş kaç aylık veya kaç yaşında?

12. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    bir hafta çok az bir süre sabır.

13. Ümit BAŞCI

Beğenileri:
    0
    Öğrenciyim hocam malesef yapma şansım yok ama yinede teşekkür ediyorum.
    Sadece yavru olduğunu biliyorum kaç aylık olduğunu bilmiyorum ama arkadaşa sorayım bi.
    Tamam hocam yorumlara göre hareket edeceğim ve sabredeceğim :)

14. Mustafa BÜYÜK

Mustafa BÜYÜK Active Member

Beğenileri:
    0
    bu reesimdeki kuş dimi ustam?

15. Ümit BAŞCI

Beğenileri:
    0
    Evet hocam profildeki.
    Büyük resim göstereyim kaç aylık olduğu belli oluyorsa.

16. Onur TEKİN

3-4 aylıktan büyükse alışması zor.

Sayfayı Paylaş