Karadeniz Pet

Kuş Bir Türlü Bana Alışmadı

Ümit BAŞCI

Yeni Üye
Merhabalar,
Muhabbet kuşumu 1 hafta önce aldım. Bana ısınması için her şeyi yapmaya çalışıyorum ama sürekli ürkek duruyor. Parmağımı yaklaştırınca kaçıyor. Yemliği yaklaştırınca gelmiyor, yemliği kafese takınca kendi yiyor. Niye böyle anlamıyorum. Yardımcı olur musunuz acaba? İlk başlarda böyle sıkıntılar yaşayanlar oldu mu?

dostum 1 hafta da alişmasi zor zaten daha 1 hafta 10 gun içinde eve alişiyor. bu 1 ayi bulur sana alişmasi elini kafesin içine sok ve yem yedir.

dostum 1 hafta da alişmasi zor zaten daha 1 hafta 10 gun içinde eve alişiyor. bu 1 ayi bulur sana alişmasi elini kafesin içine sok ve yem yedir.

hocam elimi yaklaştırıp boynunu okşayayım diyorum uçuşuyor. Dediğim gibi yemliği uzattım yemedi kafese takınca kendi yedi. Sevdirmiyor kendini canımı çok sıktı bu durum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:42 -->-> Daha önceki mesaj 17:40 --

Ne kadar kafeste kalsın kuş? Bazen kafesten çıkarıyorum ama kafese koyarken zorla yakalıyorum korkar alışmazsa diyorum yakalarken.

valla dostum bu işler pat diye olmuyor ve 1 haftalık kuş sen çagirtiğin zaman gelmez eline konmaya bilir. ben 2 ay içinde eğitim 2 sinide. ve şimdi bana alişkınlar evin içinde 2 tur atikkan sonra biri kafama biri omzuma konuyor.

valla dostum bu işler pat diye olmuyor ve 1 haftalık kuş sen çagirtiğin zaman gelmez eline konmaya bilir. ben 2 ay içinde eğitim 2 sinide. ve şimdi bana alişkınlar evin içinde 2 tur atikkan sonra biri kafama biri omzuma konuyor.

Bilemiyorum hocam. Neyindendir anlamadım. Arkadaşınki 2. günde dibinden ayrılmaz oldu. Benimle dalga geçiyor.

ilk haftadan salıp yakalamaya çalısıp sewmeye calısırsanız korkar tabi. kafesin içınde elinize yem alarak elilinzı kıpırdatmadan 15 20 dk tutun gunde 2. 3. kere 1 hafta sıkılmadan yapın elinizden korkulmayacagnı anlayacak . sonrakı hafta da ayagı ile göwdesi arasına parmagnızı dokundurunca elinize atlıyacak boyle boyle alıscak

ilk haftadan salıp yakalamaya çalısıp sewmeye calısırsanız korkar tabi. kafesin içınde elinize yem alarak elilinzı kıpırdatmadan 15 20 dk tutun gunde 2. 3. kere 1 hafta sıkılmadan yapın elinizden korkulmayacagnı anlayacak . sonrakı hafta da ayagı ile göwdesi arasına parmagnızı dokundurunca elinize atlıyacak boyle boyle alıscak

Peki hocam çok teşekkür ediyorum. Daha neler yapabileceğimi söylerseniz sevinirim arkadaşlar.

ha diyince olacak degil elinizle yiyece yedirin güvenini kazanırsınız

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muhabbet-kusu-hakkinda-genel-bilgiler/yavru-egitimi-1asama-11652.html

SIFIRDAN BUNLARIDA DENEYEBİLİRSİN EVİN HERYERİ AYNI SICAKLIKTAYSA BAŞKA ODADA SIFIRDAN BU EĞİTİME BAŞLA BAŞLAMADAN ÖNCE KARANLIK Bİ KUTUYA KOYUP CAMA YADA BALKONDA 5DK BEKLET DAHA SONRA KEFESE SAL VE YAZANLARI UYGULA HOCAM İMZADAKİ VİDEOLAR BİREBİR KANITIDIR.
Öğrenciyim hocam malesef yapma şansım yok ama yinede teşekkür ediyorum.
kuş kaç aylık veya kaç yaşında?
Sadece yavru olduğunu biliyorum kaç aylık olduğunu bilmiyorum ama arkadaşa sorayım bi.
bir hafta çok az bir süre sabır.
Tamam hocam yorumlara göre hareket edeceğim ve sabredeceğim :)

bu reesimdeki kuş dimi ustam?

Evet hocam profildeki.
Büyük resim göstereyim kaç aylık olduğu belli oluyorsa.
vjlu8.jpg

Geri