Karadeniz Pet

Kuş biti mi tahta biti mi ?

Mertcan BATUR

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar . Bir kaç gün önce şöyle bir durum fark ettim suluğun tutma yerinde küçük kırmızı ve siyah şeyler dolaşıyordu hemen suluğu aldım ve baktım anlamadıgım için petshopa gittim ve ilaç aldım .. Tünek olarak tahta tünek kullanıyordum . Sonra kafesi dezenfekte etme kararı aldım kuş şuan salık kafes dinlendiriyorum yıkadım ve ilaçladım kuşuda ilaçladım . Tahta tüneğin üstünde hiç birley yoktu . Fakat yerinden çıkartmamla etrafa koşuşturmaya başladılar tüneğin başından . Hemen çıkarttım ve attım . Tüle gelmişler tülde yürüyolardı hemen onuda çıkarttım attım sulukdada vardı onuda attım . Kafes dinlendirmede ve ilaçlı kuş ilaçlı bulasan yerler atıldı kafes ilaçlandı başka öneriniz varmı ve resim hakkında yorumlarınız nedir arkadaslar bu parazit olayları hakkında pek bilgim yok yardımcı olursanız çok sevinirim .
58f00398c6e0e9ec7ea3b24a5ec78f83.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kuş biti maalesef. Ardap sprey var. Öneririm. Dezenfeksiyon içinde iyi yapmışsınız. Ama daha olma olasılığı var. O yüzden dikkatlice gözlemleyin.

Kuş biti maalesef. Ardap sprey var. Öneririm. Dezenfeksiyon içinde iyi yapmışsınız. Ama daha olma olasılığı var. O yüzden dikkatlice gözlemleyin.

Cevabınız için çok teşekkürler . Vitamix anti parazit spreyi kullanıyorum 18 tl ye aldım . Güvenemedim pek başka öneriniz varmı . Öldürücü boyutu varmıdır ? Kullanım şeklinde öneriniz varmı ? Ve suan salık dolasıyor olması insana ve evdeki köpeğime geçme olasılığı varmıdır hocam

Cevabınız için çok teşekkürler . Vitamix anti parazit spreyi kullanıyorum 18 tl ye aldım . Güvenemedim pek başka öneriniz varmı . Öldürücü boyutu varmıdır ? Kullanım şeklinde öneriniz varmı ? Ve suan salık dolasıyor olması insana ve evdeki köpeğime geçme olasılığı varmıdır hocam

Rica ederim. İnsana geçse de yaşamazlar. Köpeğe geçerse bilmiyorum. Ardap sprey ortalama 75 TL fiyatı. Etkili bir sprey. Tavsiye ederim.

Vilmetin ve baymec bit ve parazit için kullanılan etkili ilaçlardır.

Evde baktığım kuşuma eş alınca bit sorunu olmuştu. Tecrübelerime dayanarak şunu söyleyeyim temizlemesi uzun sürebilir. İki kafes kullanıp tülün lastikli yerlerine yerleştikleri ve üredikleri için tülü kesinlikle atın ya da çok iyi yıkayın ve bitten kurtulunca takın gece olunca tüle tekrar yerleşirle.r. kuşu temiz kafese alıp bitli kafesi dip bucak temizlemek gerek, köşeler suluk tutacağı yemlik kenarları fln. Kuşu ilaçlamak elma sirkeli banyo yaptırmak. Her gün temizliği tekrarlamak. Yine kuşu teöiz kafese aktarıp bitli kafesi temizlemek. Ve kuşun asılı olduğu duvarı delikleri varsa duvarı temizlemek...tekrar tekrar tekrar kolay gelsin

Tülü direk attım . Zor iş gibi görünüyo

Tülü direk attım . Zor iş gibi görünüyo

Zor ama kurtulunca çok rahatlayacaksınız, kuşlar da öyle. Temizlik devamlılık istiyor çünkü bitti sanıyoruz ve birkaç gün sonra yumurtalardan yeni bitler çıkıyor

Arkadaslar bnm gonderimede yorum atin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:53 -->-> Daha önceki mesaj 18:50 --

Baslik kusum tuy doneminde mi

Zor ama kurtulunca çok rahatlayacaksınız, kuşlar da öyle. Temizlik devamlılık istiyor çünkü bitti sanıyoruz ve birkaç gün sonra yumurtalardan yeni bitler çıkıyor

Peki resime bakarak sizce bitmi yoksa tahta bitimi ?

Kuş biti. Hemde iki çeşit. Aynı tür mü bilmiyorum fakat biri siyah diğeri kırmızı(kan topları) bizdede aynıları türemişti.

Bİt kelimesini okuyunca bile kaşınmya başladım Allah kimseye vermesin bit çok zor temizlenen bir illet.

yav aynen bende kaşınmaya başladım benim kuşumdada simsiyah bir ton bit vardı kafes tabanında nasıl oldu anlamamıştım.bit spreyi aşırı dezenfekte ettik.Allaha şükür birdaha olmadı

Evet kuş biti ancak kimyasal ilaçlardan uzak durun. Ben dilim döndüğünce herkese akarsid i tavsiye ediyorum. Hem çok etkili hemde doğal bir ilaç. www.akarsid.com bu sitede bilgi var

Abi baş belası bende çok uğraştım ama ben sonunda akarsid denilen bir ilaç kullanarak şimdilik hallettim ancak artık bit olmasını beklemiyorum düzenli olarak ayda bir kuşların üzerine, kanat uçlarına yapıyorum çünkü bitlerin en sevdiği bölge kuş üstünde kanat ve boyun bölgesi imiş. Bir de bence kesinlikle bitlerle gece mücadele edilmesi gerekiyor. Ben de doğru mücadele şeklini ürünün sitesinden öğrendim. Mahsuru yoksa yazıcam www.akarsid.com

Abi baş belası bende çok uğraştım ama ben sonunda akarsid denilen bir ilaç kullanarak şimdilik hallettim ancak artık bit olmasını beklemiyorum düzenli olarak ayda bir kuşların üzerine, kanat uçlarına yapıyorum çünkü bitlerin en sevdiği bölge kuş üstünde kanat ve boyun bölgesi imiş. Bir de bence kesinlikle bitlerle gece mücadele edilmesi gerekiyor. Ben de doğru mücadele şeklini ürünün sitesinden öğrendim. Mahsuru yoksa yazıcam www.akarsid.com

Geri