Karadeniz Pet

Kuş dışarıda kalsa olurmu

• Konbuyu başlatan Ahmetcan Soykan
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmetcan Soykan

Guest
Arkadaşlar okula giderken kuş ile ilgilenen birileri yok ve kuşum kafeste kalıyor fakat kafese koydugum an kafasını tellerin arasından çıkarmaya çalışıyor debeleniyor ne yapacagımı şaşırdım bugun odayı kapatıp dışarda bıraktım mecburen ne yapmalıyım fikri olan varmı

Kuşuna eş alabilirsin yada kafesin kapısıını açık bırak kendisi yem yemek veya su içmek için girecektir yavas yavaş alışır böyle

Eş alırsakta bize bakmaz ya az büyüsünde en güzellerinden alacağım mavişime eş :D

O zaman 2.seçeneği uygulayacaksın kardeşim.

Orasına garanti veremem birşeylerin arasına sıkışabilir

tel aralığı daha az olan bir kafes alarak kafasını tellerin arasına sokmasını engellersin ve kuşun tehlikeye girmez

Dikkatli sekilde evdeki esyalari dizayn edip kafesi acik birakabilirsiniz..
Ama dedigim gibi tehlike cikaracak esyalari kaldirin bisey olmaz insallah...
Bana kalirsa es alin hayvancagiz sizi bekleyip durmasin yalniz basina
Bizden uzaklasmasin dusuncesiyle hayvanlari yalnizliga mahkum etmeyi cok.buyuk bencillik olarak goruyorum
Ayrica ilk zamanlar uzak gibi dursa da zaman icinde eski yakin haline donecektir hatta esini de size alistiracaktir...

Dikkatli sekilde evdeki esyalari dizayn edip kafesi acik birakabilirsiniz..
Ama dedigim gibi tehlike cikaracak esyalari kaldirin bisey olmaz insallah...
Bana kalirsa es alin hayvancagiz sizi bekleyip durmasin yalniz basina
Bizden uzaklasmasin dusuncesiyle hayvanlari yalnizliga mahkum etmeyi cok.buyuk bencillik olarak goruyorum
Ayrica ilk zamanlar uzak gibi dursa da zaman icinde eski yakin haline donecektir hatta esini de size alistiracaktir...
Eş almayı düşündüm fakat çok ses çıkartıyorlar vede çok pisletiyorlar kötü bir koku oluyor denilince korktum biraz açıkcası . Küçük bi kafesim var olursa neden eş almayayım fakat yeterli olmaz galiba kafesim 2 kuşa bilgim yok eş konusunda bilgilendirirseniz düşünebilirim ama kuşu çok seviyorum yanımdan ayrılmıyor omzumda elimde geziyor hep :)

çok mecbur kalırsa streç filmle kafesi kapatıp hava alması için bazı kısımları açık bırakabilir ve streçte delikler açabilirsin...
ama arkadaşlarında dediği gibi en güzeli yapmanın doğru olduğu şey sık tel aralıklı bir kafes alman

Ben es aldim kardeş sadece toz sorunu oluyor onada çözüm olarak strec çektik gayet temiz oldu koku olmuyor ve ses abartilicak kadar değil ben tavsiye ederim mutlu oluyorlar :)

Eş almayı düşündüm fakat çok ses çıkartıyorlar vede çok pisletiyorlar kötü bir koku oluyor denilince korktum biraz açıkcası . Küçük bi kafesim var olursa neden eş almayayım fakat yeterli olmaz galiba kafesim 2 kuşa bilgim yok eş konusunda bilgilendirirseniz düşünebilirim ama kuşu çok seviyorum yanımdan ayrılmıyor omzumda elimde geziyor hep :)

Ya iyi de bu kopek mi ssnki kokusu olsun
O kadar zaman bir kere bile kotu koku almadim hatta guzel bile kokuyor kuslar
Madem kafesi degisecekseniz biraz buyukce alin; yasi 1e gelince es de alin kafes tulu falan alirsaniz yem sicramaz disari...
Strece kafesi sarmak bana dogru gelmedi hayvani iyice hapsetmeyin...
Kafesin kapagi acik dursun ama cok dikkat edin esyalara bu cok onemli

Geri