petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş hala bana alışmadı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve AhmetMurat tarafından 29 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. AhmetMurat

2,5 ay oldu kuşu eve getireli. Forumdaki arkadaşların söylediğine göre baya büyükmüş. Bahçede bulmuştum. Eski sahibi pek iyi bakmamış. Eğitilmesi zor olur denmişti. Daha ne ötüyor, ne aynasıyla konuşuyor, ne kafes içinde oradan oraya gidiyor. Tüneğine geçiyor oturuyor sabahtan akşama kadar sadece acıktığında yer değiştiriyor. Ne yapabilirim? Hala korkuyor benden. Üzülüyorum hayvana. Mutsuz oluyor diye.

Resim iki ay kadar öncesine ait.

2. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    15
    bu kuş en az 5-6 aylık gibi görünüyor, eğitilmesi imkansız ama benim de amacım olan bir öneride bulunayım sana. yanına bir dişi al, kendi yavrularından birini seçip eğit, daha garanti olur. yani cinsiyetinden emin değilim ama kuşun erkek sanki

3. şahin oyman

Kusun cehresi mavi sanirim oleyse erkektir bir disi al yumurtalik yap yuva koymak icin kum al kuslari kizistirmak icin kizistirici al (ikisi on tl tutmaz ) hayvan tek basina olmaz disu alirken aman dikkat damizlik olsun egiteceksen yavrulari egit unutmayalim yanlizlik allah mahsustur

4. Anıl ATIŞ

Anıl ATIŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    27
  5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Arkadaşlarıma katılıyorum içine kapanık ise ve siz de ilgileniyorsanız yanına bir dişi alın mutlu olsun. Güle güle besleyin

6. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Belli ki ilgi görmemiş bu kuş çünkü çok bezmiş duruyor,, mutsuz gibi
    Yani bu hayvani önce biraz kendinize aliştirmayi deneyin bence
    Sürekli konuşun ele aliştirma çalişmalari yapin,, sevgi gösterin o zaman sevildigini anlar
    Size alişinca da bir arkadaş alabilirsiniz ama bunu kuşu mutlu etmek için yapin öncelikle,, yavru olsun vs diye degil..

Allah kuşa bir firsat vermiş size göndermiş bunu degerlendirin kalan ömrü güzel geçer inşallah...
    Papaganokulu.com isimli sitede çok faydali bilgiler var lütfen girip okuyun...
    Verecegim linkleri sirayla okursaniz adim adim ögretiyor kuşu aliştirmayi:

elden mama

kafesten çıkarma

ele alıştırma

#6 Semiha Feyza BAYYURT, 30 Aralık 2014
    Son düzenleme: 25 Ocak 2015
  7. aslı sungur

bende bahçede bir dişi kuş buldum kuşu hiç iyi bakmamışlar tırnakları bazı parmakları kesik benden korkuyor sadece yem yiyecekken su içecekken yer değiştiriyor ama benim kuşun aynası var aynasından hiç ayrılmuyor ama çok güzel ötüyor bende böyle bir durumdayım

8. Hakkı ÖCAL

Beğenileri:
    0
    aynaları kaldırın kafesten yanına kendine uygun bi eş alın eğer ki yetiştirmek konuşturmak istiyorsanız yavrularını yetiştirin ama erkek olsun daha çabuk yetişip konuşuyorlar ama yine sabır gerekiyor.

9. Halit Ç.

Halit Ç. Member

Beğenileri:
    0
    bu kuşa en uygun çözüm eş almak olur bu yaştan sonra size alışması çok düşük bir ihtimal. Kuşu mutsuz etmeyin derim ben, eş alın ve ilgilenmeyin, yavrularıyla ilgilenirsiniz :)

10. AhmetMurat

yetiştirmek için istemiyorum. zaten başımda kuştan başka hayvanlarda var sürekli bana ihtiyaç duyan birde yavru yapıp onlara bakmak yorucu. zaten öğrenciyim öyle çok çok imkanım yok maalesef. elimden geldiği kadar sokağa gitmesin yanımda mutlu olsun istiyorum. eşle mutlu olacaksa eş alayım ama yavru istemiyorum.

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş