Karadeniz Pet

Kuş hamile ama yumurta gelmedi

mert779

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
2 hafta önce çiftleştiler dişinin dışkısı çok büyük ama hala yumurta Yok. Kuyruğu sallıyor sürekli ama kalamar gaga taşı hiçbirşey tüketmiyor.

2 hafta önce çiftleştiler dişinin dışkısı çok büyük ama hala yumurta Yok. Kuyruğu sallıyor sürekli ama kalamar gaga taşı hiçbirşey tüketmiyor.
Anüs bölgesinde şişlik varsa yumurta sıkışması olabilir bi kontrol edin yoksa herhangi birşey müdahale etmeye gerek yok çiftleşme olmamış da olabilir

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anüs bölgesinde şişlik varsa yumurta sıkışması olabilir bi kontrol edin yoksa herhangi birşey müdahale etmeye gerek yok çiftleşme olmamış da olabilir

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sıkışma belirtileri varmı.ilk onu kontrol edin bir yerde pusup kalma hareketsizlik yoksa kuşunuzda bel kırıklığı kuyruk düşme kanat düşme popo şişliği varsa yağ bezesi yada ur da olabilir ve bu sebepden yu.urta oluşmuyor olabilir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daha önce 3 yumurta vermişti. Beli kırık yumurta var dışkısı kocaman. Ama yumurta gelmedi. Yumurta sıkışması belirten hiçbirşey yok. Gayet hareketli . Ama yumurta Yok ortada

Merhaba, yaklaşık iki hafta önce kuşlarınızın çiftleştiğini belirtmişsiniz. Biraz daha beklemenizi öneririm. Eğer kuşunuzda yumurta sıkışması yok ise bir kaç gün içinde yumurtlar. Bende aynı şekilde çok bekledim. Acaba problem mi var dedim, ama Maviş 2. yumurtasını bugün yaptı. Kuşta yumurta sıkışması var ve eğer konuyla ilgili bilginiz yok ise kesinlikle siz müdahale etmeyin. Bilen birisinden veya veterinerden yardım alın. Aksi halde kuşunuzu kaybedebilirsiniz.

Geri