petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuş hasta ama

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve zafer tarafından 9 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    bir tanıdıgım yaklasık 10 gun once farklı bır marka yem alıyor ondan sonra kusta ishal ve iştahsızlık baslıyor sonra tekrar eski yeme geri donuyor ama kusta ishal halsizlik kabarık durma ara ara sanki elektrik carpmış gıbı titreme ve kanatlarında ki tüylerde dokulme baslamıs bana soyleyınce ıshalını kestık iştahı da duzelmıs ama hala dıger durumlar devam edıyor ayrıca gozunun etrafında mantardan dolayı dokulmeler oldu dıye vazelin surmesını soyledım. ayrıca mama ve vıtamın -takvıyesını yap dedım ama suan kusun uzun kanat tuylerı hıc yok ucamıyor

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Geçmiş olsun. Sadece yem değil sanırım bu kuşun sorunu. Göz çevresinde de mantar oluşmuş..
    Eczaneden trosyd krem alıp pamuklu çubuk ile her gün sürebilirsin. Gözüne kaçırmadan ve bir önceki sürdüğünü temizleyerek.
    İshali için durumu çok kötü değilse Vitaform, neo-terramicyn olmadı Tetra250 kullanabilirsin.

Ben ilaç önermeyi pek sevmiyorum aslında en temizi veteriner hekime danışmak.

3. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Geçmiş olsun. Umarım tez zamanda sağlığına kavuşur .

4. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    suan ishali yok abi bende vitaform dusnuyordum ama sormak ıstedım peki mantar kanat tuylerını de etkiler mi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:57 -->-> Daha önceki mesaj 01:56 --

teşekkürler inşallah.

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    Mantar genelde ayaklarda, ve başta görünür. Gaga ve göz çevresinde..
    İshali yoksa bile vitaform birkaç gün boyunca kullanabilirsin. Suluğa 1 mercimek tanesi kadar.

6. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    anladım abi fazlası yine zarar. peki kanatları için ne yapabilirz çünkü kuş hiç ucamıyor

7. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    Bu fotoğraflardan kanatları hakkında bir şey söyleyemeyeceğim..
    Üstten sırtını gösteren, yandan profili gösteren birkaç fotoğraf paylaşın..

8. zafer

zafer Member

Beğenileri:
    9
    tammdır abı sagolasın yarın soylerım gondrınce yuklerım bende
    iyi geceler tekrardan tesekkurler

Sayfayı Paylaş