Karadeniz Pet

Kuş hasta mı oldu dışkı fosforlu gibi?

• Konbuyu başlatan nurileflef
  • Başlangıç tarihi
N

nurileflef

Guest
Arkadaşlar kuşumun bikaç gündür dışkısında değişiklik var önceleri solucan gibi siyah beyaz kıvrımlı dışkı yaparken şimdi resmen fosforlu açık yeşil dışkı yapıyor resmini ekledim yardımcı olursanız çok sevinirim petshoptam multivitamin aldım suyuna 5 damla damlattım az mı damlattım çokmu damlattım onu bile bilmiyorum başka bir tedavi yapmam gerekir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:05 -->-> Daha önceki mesaj 17:33 --

Moderatör tarafında düzenlendi:
olabilir ama ishal gibi mi anlayamadım pek , başka kişilerde cevap versin en iyisi daha iyi anlayanlar :)

Kuşunuza son 2 gün yiyecek olarak ne verdiniz?acaba

Üstat yeminde ve suyunda en ufak bir değişiklik yapılmadı zaten alalı bir hafta civarı oldu tamda alışmıştı bize :((

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:55 --

güncel olsun

dışkısı tüylerine yapışıyor mu? Biraz aspur ağırlıklı besleyin, vitamin yada mama vermeyin

Kusunuza kanarya verin ve soğuk ortamda kalmasin geçmiş olsun

dışkısı tüylerine yapışıyor mu? Biraz aspur ağırlıklı besleyin, vitamin yada mama vermeyin

Yok tüylerine yapışmıyor yapıştığı anda hemen kendini temizliyor...Yem olarak petshop un verdiği sarı küçük tohumları veriyorum mama yok...vitamin zararlı mı bu aşamada neden vitamin vermeyin dediniz?

isal ise isalini artırır vitamin isali düzenledikten sonra vitamin verebilirsiniz, yem olarak petshoptan aspur istiyorum diyin o verir, yarım kilo alsanız yeter birkaç gün onu verin, yemezse diğer yemi ile karıştırın verin

Kanarya yemi demek istiyor [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION].İshal kuşa aspur iyi gelir.

isal ise isalini artırır vitamin isali düzenledikten sonra vitamin verebilirsiniz, yem olarak petshoptan aspur istiyorum diyin o verir, yarım kilo alsanız yeter birkaç gün onu verin, yemezse diğer yemi ile karıştırın verin

ishal olup olmadığı bu kadar muallak mıdır ilk defa kuş besliyorum ishal olanla olmayan arasındaki farkın çok net olduğunu sanıyordum...Birde şu vitamin işlerini anlayamadım kimisi suyuna 2 damla damalat diyor kimisi ise 10-15 damlaya kadar çıkıyor neden bukadar belirsizlik varki....

ishal olup olmadığı bu kadar muallak mıdır ilk defa kuş besliyorum ishal olanla olmayan arasındaki farkın çok net olduğunu sanıyordum...Birde şu vitamin işlerini anlayamadım kimisi suyuna 2 damla damalat diyor kimisi ise 10-15 damlaya kadar çıkıyor neden bukadar belirsizlik varki....

Dışkısı ishal gibi gözüküyor. Ben hiç vitamin vermiyorum. Yapay vitaminler hastalık durumları için. Özellikle muhabbet kuşu besleyenlerde bu vitamin alışkanlığı çok yaygın. Hiç anlam veremiyorum. İhtiyacı olan vitamini meyve sebzelerden almalı. Yapay olarak değil.
İsahl için 2 çay kaşığı keçiboynuzu tozu kaynatıp ılıtıp verin. Suluğu günde iki kere değiştirin diğer seferinde de pirinç unu katın. İlaç şimdilik kullanmayın. Devam etmesi halinde kullanmalısınız. Diğer yapmnız gereknleri söyemişler zaten

Geri