petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş hasta mı oldu dışkı fosforlu gibi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve nurileflef tarafından 15 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. nurileflef

Arkadaşlar kuşumun bikaç gündür dışkısında değişiklik var önceleri solucan gibi siyah beyaz kıvrımlı dışkı yaparken şimdi resmen fosforlu açık yeşil dışkı yapıyor resmini ekledim yardımcı olursanız çok sevinirim petshoptam multivitamin aldım suyuna 5 damla damlattım az mı damlattım çokmu damlattım onu bile bilmiyorum başka bir tedavi yapmam gerekir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:05 -->-> Daha önceki mesaj 17:33 --

#1 nurileflef, 15 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Ocak 2015
  2. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    olabilir ama ishal gibi mi anlayamadım pek , başka kişilerde cevap versin en iyisi daha iyi anlayanlar :)

3. nurileflef

güncel olsun belki bilen biri çıkar

4. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Kuşunuza son 2 gün yiyecek olarak ne verdiniz?acaba

5. nurileflef

Üstat yeminde ve suyunda en ufak bir değişiklik yapılmadı zaten alalı bir hafta civarı oldu tamda alışmıştı bize :((

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:30 -->-> Daha önceki mesaj 20:55 --

güncel olsun

6. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    dışkısı tüylerine yapışıyor mu? Biraz aspur ağırlıklı besleyin, vitamin yada mama vermeyin

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kusunuza kanarya verin ve soğuk ortamda kalmasin geçmiş olsun

8. nurileflef

Yok tüylerine yapışmıyor yapıştığı anda hemen kendini temizliyor...Yem olarak petshop un verdiği sarı küçük tohumları veriyorum mama yok...vitamin zararlı mı bu aşamada neden vitamin vermeyin dediniz?

9. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    isal ise isalini artırır vitamin isali düzenledikten sonra vitamin verebilirsiniz, yem olarak petshoptan aspur istiyorum diyin o verir, yarım kilo alsanız yeter birkaç gün onu verin, yemezse diğer yemi ile karıştırın verin

10. nurileflef

Nasıl yani kanarya vereyim? anlayamadım...(bu durum ishal midir anormal dışkı kategorisinde midir gönderdiğim resim...Normal olan dışkının rengi nedir acaba?)

11. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Kanarya yemi demek istiyor [MENTION=2216]Yusuf Kürşat AKKUŞ[/MENTION].İshal kuşa aspur iyi gelir.

12. nurileflef

ishal olup olmadığı bu kadar muallak mıdır ilk defa kuş besliyorum ishal olanla olmayan arasındaki farkın çok net olduğunu sanıyordum...Birde şu vitamin işlerini anlayamadım kimisi suyuna 2 damla damalat diyor kimisi ise 10-15 damlaya kadar çıkıyor neden bukadar belirsizlik varki....

13. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Dışkısı ishal gibi gözüküyor. Ben hiç vitamin vermiyorum. Yapay vitaminler hastalık durumları için. Özellikle muhabbet kuşu besleyenlerde bu vitamin alışkanlığı çok yaygın. Hiç anlam veremiyorum. İhtiyacı olan vitamini meyve sebzelerden almalı. Yapay olarak değil.
    İsahl için 2 çay kaşığı keçiboynuzu tozu kaynatıp ılıtıp verin. Suluğu günde iki kere değiştirin diğer seferinde de pirinç unu katın. İlaç şimdilik kullanmayın. Devam etmesi halinde kullanmalısınız. Diğer yapmnız gereknleri söyemişler zaten

Sayfayı Paylaş