Karadeniz Pet

Kuş Hasta Mı ?

• Konbuyu başlatan Sinan Şimşek
  • Başlangıç tarihi
Yeni aldıysan daha şaşkınlığı üstünden atamamışta olabilir. Benimki de ilk geldiği 2 gün sümsük sümsük tüneğinde kıpırdamadan durmuştu. Ama tabi daha detaylı anlayan arkadaşların yorumlarına bakmak lazım.

arkadaşım ben de 1 ay evvel aldım kuşumu..aynı böyle durgun keyifsiz gıkı cıkmaz, hareketsiz durdu 2 gün boyunca kafeste..kapısı açıktı hiç cıkmaya yeltenmedi, okşayalım dedik ısırdı,acaip bi koruma içgüdüsü ile kafeste takıldı öylece..ama 3. gün biz odada yokken kafesten cıktı..bikaç gün biz varken hiç cıkmadı..sanırım 1. hafta doldugunda biz odadayken de cıktı..iki üç gün böyle..sonra gelip kafama konmaya başladı, omzuma kondu, bikaç gün geçti yüzümü gözümü öpmeye başladı, o arada acaip ötmeler şarkılar türküler : ) 1. ayımızı doldurduk, o kadar iyi bir dostlugumuz var ki..aldıgımız günün ertesi veterinere götürdük kesin hasta bu kuş diye..veterinerin de kuştan anladıgı yok ya, tek bize bu akılı verdi..alışıcak biraz zaman tanıyın ona dedi..o zamanı tanıdıktan sonra da tadından yenmez bişi oldu..seninki de olacaktır..biraz sabır..avuçlamadan ama..sıkmadan kuşu,canını yakmadan..en önemlisi "güven" vermelisin ona..sana kesinlikle güvenmeli..

Moderatör tarafında düzenlendi:
teşekkürler arkadaşlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:34 -->-> Daha önceki mesaj 07:31 --

Merhaba arkadaşlar, kuşum hala hasta axtım diye bir ilaç aldım.,şimdi burnu akmaya başladı, yem yiyor,hatta elimde de yiyor,ama çoğunlukla kafesin içinde duruyor,sizce iyileşirmi?

Burun akıntısı varsa zeytin yaprağından çay yapın burnuna tüy yarmıyla sürün. Ekineya ve sinir otundanda çay yapıp suluğuna su yerine koyun

Geri