Karadeniz Pet

kuş kaç aylıkken konuşmaya başlar

• Konbuyu başlatan innocent.46
  • Başlangıç tarihi
I

innocent.46

Guest
yaklaşık 2 aylık yeni yeme düşmüş bir erkek kuşum var sürekli 1 haftadır ismini tekrar ediyorum (paşa) ne zaman konuşmaya başlar çok merak ediyorum.

edit: kuşum aldıktan 1 ay sonra paşa demeye başladı .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence kuştan kuşa ve ilgi alakaya göre değişiyor ben ne kadar uğraştıysam 1 aylıkken aldığım kuş 6 aylıkken cicikus dedi anca kuşun kafası almadı bir türlü :D ama evcillikte sıkıntı yok koy omzuna bakkala git :D

Bence kuştan kuşa ve ilgi alakaya göre değişiyor ben ne kadar uğraştıysam 1 aylıkken aldığım kuş 6 aylıkken cicikus dedi anca kuşun kafası almadı bir türlü :D ama evcillikte sıkıntı yok koy omzuna bakkala git :D

hakketen yaptın mı böyle bişey :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:56 -->-> Daha önceki mesaj 08:54 --

İlgilenirsen 4-5 aylıkken konuşmaya başlar.

eyvallah ..

hakketen yaptın mı böyle bişey :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:56 -->-> Daha önceki mesaj 08:54 --

eyvallah ..
Omzun da duruyor hep biraz tembel bir kuş oldu gitmedim ama aynı apartmanda misafirliğe gitmişliğim var :D

Biz de sabırla bekliyoruz konuşmasını..sanırım yakında onu bilmem de ben kuş gibi ötebileceğim :)

Omzun da duruyor hep biraz tembel bir kuş oldu gitmedim ama aynı apartmanda misafirliğe gitmişliğim var :D

benimki de omzumdan defterimden kitabımın üstündeen gitmiyor her yeri batırdı :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:09 -->-> Daha önceki mesaj 15:08 --

Biz de sabırla bekliyoruz konuşmasını..sanırım yakında onu bilmem de ben kuş gibi ötebileceğim :)

:D sizinki kaç aylık ne zamandır sizde

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben omzumda dışarı çıkıyodum eski kuşumIa arabaya biniyodum geziyoduk hiç kaçmazdı eski kuşum 3 ayIikkende konuşmaya başIamisti çiko diye şimdiki kuşum 1 ayIikken aIdim haIa şuan 2 ayIik haIa konusmadi ama egitimi tamam konuşması kaIdi..

Ben omzumda dışarı çıkıyodum eski kuşumIa arabaya biniyodum geziyoduk hiç kaçmazdı eski kuşum 3 ayIikkende konuşmaya başIamisti çiko diye şimdiki kuşum 1 ayIikken aIdim haIa şuan 2 ayIik haIa konusmadi ama egitimi tamam konuşması kaIdi..

1 ay daha bekleyecem sanırım.kafeste hiç durmak istemiyor tünekten tüneğe uçuyor sürekli nasıl alıştıracaz bu kuşu kafese

Kafese oyuncak aI ykafesi küçükse büyük kafes aI sag soIa atIasada çıkarma aynı sorun bendede var kafeste durmak hiç istemiyo kafesinin kapısı hep açık .)

oyuncak ve kafes tamam deneyim bakalım teşekkür ettim ;)

Bizim Mavişi aldığımızda 1 aylıktı.2 aylıkken başladı konuşmaya.Maşallah benim oğlumaŞu an 7 aylık ve cümle kuruyor.Canı isterse duyduğu herşeyi anında tekrar ediyor.Kuşlarda da ilginin yanında sanırım zeka faktörü de çok önemli

bu konuda şanslı olmak gerek gerçekten bu sefer ki kuşum zeki duruyor bende 1 ay içerisinde konuştururum inşallah paylaşımınız için teşekkür ederim ;)

Benim kuşum 3 buçuk 4 aylıkken başladı cicikuş demeye şimdi susmuyor kafamız şişiyor. :D Maşallah

Maşallah.kaç aylıkken almıştınız kuşu?

Aldığımızda en fazla 3 aylık demişti buradaki ustalar. Sürekli ilgilenmek gerekiyor. Başlarda çok ürkekti yavaş yavaş alıştırdım. Şimdi ellerimiz omzumuz dışında hiçbir yere konmuyor. Bir aralara kendini kaşıttırıyordu şimdi kaşıttırmıyor büyüdü sanırım ondan biraz kuşun karakteriyle ilgili. Şu an '' Gizem seni çok seviyorum'' bile diyor. Her şey ilgi ile alakalı. Zaten en kolayından cicikuşla başlasanız onu öğrendikten sonra başka kelimeler öğrenmeye aç bir hale geliyor kuş. Uykusu geldiğinde mırıldanmaya cızır cızır sesler çıkarmaya başlarsa anlayın zaten konuşacak.

Aldığımızda en fazla 3 aylık demişti buradaki ustalar. Sürekli ilgilenmek gerekiyor. Başlarda çok ürkekti yavaş yavaş alıştırdım. Şimdi ellerimiz omzumuz dışında hiçbir yere konmuyor. Bir aralara kendini kaşıttırıyordu şimdi kaşıttırmıyor büyüdü sanırım ondan biraz kuşun karakteriyle ilgili. Şu an '' Gizem seni çok seviyorum'' bile diyor. Her şey ilgi ile alakalı. Zaten en kolayından cicikuşla başlasanız onu öğrendikten sonra başka kelimeler öğrenmeye aç bir hale geliyor kuş. Uykusu geldiğinde mırıldanmaya cızır cızır sesler çıkarmaya başlarsa anlayın zaten konuşacak.

okuldan geliyorum beni görünce zaten çıkmak istiyor kafesten akşam yatana kadar beraberiz ilgiden sıkılacak artık :) ilginiz için teşekkür ederim ;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:05 -->-> Daha önceki mesaj 21:04 --

Rica ederim:)Umarım tez zamanda konuşur.Çok tatlılar,iyi ki varlar

umarım. gerçekten iyi ki varlar :)

Geri