Karadeniz Pet

kuş kaçtı

beyza atasoy

Meraklı Üye
dişisi ve dişinin yumurtası olan erkek kuş kaçtı ne yapabilirim yumrtalar boşmu çıkar veya geri gelirmi

Yumurtalar olduktan sonra dolu olup olmadığı değişmez.Erkek olmayacağı için yem,mama ve suluğu yuvalığa yakın bir yere koyabilirseniz dişi daha az yorulur bence.Bereketli üretimler.İnşallah sağ salim yumurtadan çıkar yeme düşer yavrular.

Erkek kuş nasıl kaçıyor ki saldınız mı yoksa

salınmamasını söyledim ama babam salmış sonrada kaçmış
Geçmiş olsun, bu durumda yeni kuş almak daha kötü olabilir dişi erkeğin yokluğunu hisseder mi bu dönemde bence hisseder ama şimdi erkek almak da doğru gelmiyor bana

Geçmiş olsun, bu durumda yeni kuş almak daha kötü olabilir dişi erkeğin yokluğunu hisseder mi bu dönemde bence hisseder ama şimdi erkek almak da doğru gelmiyor bana

aklıma geldi ancak dişi ile çok iyi anlaşıyolardı başka bir kuşu kabul edebilceğini pek sanmıyorum artık yapabilceğim birşey yok 2. yumurtalarıydı artık beklicem yumurtalar ne halde görücem

aklıma geldi ancak dişi ile çok iyi anlaşıyolardı başka bir kuşu kabul edebilceğini pek sanmıyorum artık yapabilceğim birşey yok 2. yumurtalarıydı artık beklicem yumurtalar ne halde görücem
Şöyle bir şey de yapabilirsin baktın dişi beslenemiyor çıkmıyor yuvadan hiç yanına yaşıt ve kızışmıs bi erkek alıp deneyebilirsin. Bakarsın eğer erkek zarar vermiyorsa ve disiyi besliyorsa kalsın aynı kafeste olmasa da çıkarır erkeği ayrı kafese koyarsın yavrular çıkana kadar falan. Sahiplenebilir de sahiplenemeyebilir de erkek gözlemlemen lazım.

Şöyle bir şey de yapabilirsin baktın dişi beslenemiyor çıkmıyor yuvadan hiç yanına yaşıt ve kızışmıs bi erkek alıp deneyebilirsin. Bakarsın eğer erkek zarar vermiyorsa ve disiyi besliyorsa kalsın aynı kafeste olmasa da çıkarır erkeği ayrı kafese koyarsın yavrular çıkana kadar falan. Sahiplenebilir de sahiplenemeyebilir de erkek gözlemlemen lazım.

evde 1.5 2 yaşında bir kuş var ancak dişi dövdüğü için aldık onu düşünmedim değil ancak kuyruğunu kopardığı için istemedim

evde 1.5 2 yaşında bir kuş var ancak dişi dövdüğü için aldık onu düşünmedim değil ancak kuyruğunu kopardığı için istemedim
Zarar veriyorsa hiç deneme bile yazık etme dişiye. Disi kaç aylık veya kaç yaşında

geçmiş olsun kötü bi durum :D

Zarar veriyorsa hiç deneme bile yazık etme dişiye. Disi kaç aylık veya kaç yaş
yok dişi zarar görmüyo dişi 1.5 2 civarlarında ve çok yabani bi kuş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:31 -->-> Daha önceki mesaj 14:22 --

Zarar veriyorsa hiç deneme bile yazık etme dişiye. Disi kaç aylık veya kaç yaşında

dişi 1.5 2 yaşlarında tam emin değilim ama şuan evde 39 günlük yavrusu var ve tekrar yumurtladığı için ilgilenmedi ve yuvadan yavruyu aldık boş çıkar diye bekliyorum ama yumurtalarıda almak istemiyorum

Geçmiş olsun. Dişi tek başına kuluçkayı geçirebilir. Özellikle yavrular çıkınca her gün taze mama yaparsın. Yemleri ve suyunu tazelersin.

mama yumurta maması değilmi etimek yumurta ve havuçla yappabilirim

yerine erkek almayın bence hemen almayın mama takviyesiyle büyütebilir yavruları

mama yumurta maması değilmi etimek yumurta ve havuçla yappabilirim

Yavrular çıkana kadar haftada 1-2 yeterli.
Sonrasında her gün yapsan iyi olur.
1 dilim etimek, haşlanmış yumurtanın yarısı (kalanını dolapta ertesi gün için bekletebilirsin.) serçe parmağı kadar havuç.

Yavrular çıkana kadar haftada 1-2 yeterli.
Sonrasında her gün yapsan iyi olur.
1 dilim etimek, haşlanmış yumurtanın yarısı (kalanını dolapta ertesi gün için bekletebilirsin.) serçe parmağı kadar havuç.

peki sağolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:57 -->-> Daha önceki mesaj 14:56 --

yerine erkek almayın bence hemen almayın mama takviyesiyle büyütebilir yavruları

şuan onu yapmayı planlıyorum bu haftalık mamayı vermem ancak haftaya başlarım teşekkürler

gecmis olsun. Yumurta kontrolu yaptiniz mi? Eger bossa yumurtalari alip kuluckayi sonlandirin. Doluysa da disiye guvenip beklemelisin. Insallah bakar.

Gökhan Bey Her Kuş Aynı Değildir Ama Bence Yumurtaya Dokunmasın Bıraksın İçi Doluysa Çıkar Zamanı Gelince Cıkmazsa Alıp Bakar Çünkü Dişi Erkegin Yoklugunu Hissediyor Bide Onu Kuluçkada Rahatsız Ederse Kuş Yumurtaları Ziyan Edebilir Bazı Kuşlar Hassas Benim Bi Çiftim Var Yumurtayı Yerinden Alıyim Kontrol Edip Geri Koyiyim Kırıp Yiyor O Yumurtanın Kabugunu.

Gökhan Bey Her Kuş Aynı Değildir Ama Bence Yumurtaya Dokunmasın Bıraksın İçi Doluysa Çıkar Zamanı Gelince Cıkmazsa Alıp Bakar Çünkü Dişi Erkegin Yoklugunu Hissediyor Bide Onu Kuluçkada Rahatsız Ederse Kuş Yumurtaları Ziyan Edebilir Bazı Kuşlar Hassas Benim Bi Çiftim Var Yumurtayı Yerinden Alıyim Kontrol Edip Geri Koyiyim Kırıp Yiyor O Yumurtanın Kabugunu.
Tamam zaten bende kaldirip baksin demedim :) Anne yem yemeye ciktiginda kontrol etsin. Zaten bende istemem boyle birseyi.

Geçmiş olsun canınız sağolsun

Geri