Karadeniz Pet

kuş kafayı mı yedi?

Cem Bulut

Yeni Üye
paşamızı buradan edindiğim bilgiler ışığında besliyorum evde 3 günü ilk geldiğinde nerdeyse hiç kıpırdamadı kafeste yanına azıcık yaklaşsam hemen diğer uca kaçıyordu 2 gün akşam işten gelince aldım biraz konuştum sevdim elimi kafese soktum kendini sevdirdi ortamdaki ışığıda azaltmıştım muhtemelen o yüzden kaçmadı 3. gün sabah ise 7de başlıyor cıyaklamaya uyandırıyor bizi neyse yanına gittim yine sevip konuşayım alışsın dedim ama ne mümkün yerinde durmuyor elime hiç yanaşmıyor hiperaktif mübarek kafes tellerini kemirip kafasını sokup delik arıyor neyse zorlamayayım dedim bıraktım bu seferde sessizlik olunca başlıyor etrafa bakınıp ötmeye azıcık ses versem iniyor kafesin dibine sürekli delik arıyor kaçmak ister gibi nedir bunun derdi ha birde bu kuşu alırken gittim kardeşlerin içinde en yaramaz en hareketlisini aldım bilerek şuan bile kafeste 4 dönüyor delik arıyor

Yumuklu Sucurta dan yazıldı...

cevabı çok basit.

oyun oynamak istiyor.kafesin kapısını açın enerjisini atsın hoplasın zıplasın.Zamanla daha da sakinleşecektir bence :)

strese sokmak istemiyorum hayvanı elimden çok kaçıyor ürksün istemiyorum

tuqyse2u.jpg

bu arada kendisi de burada

strese sokmak istemiyorum hayvanı elimden çok kaçıyor ürksün istemiyorum

illa elinizle oynatmanızda gerekmiyor ki. onun ilgisini çekicek bir oyuncakla oynatabilirsiniz kafes dışında.Ne bilim bu tespih olur, ip olur,herşey olabilir :) kafesin kapısı da açık kalsın,istediği zaman kafesine girer kendisi :)

ayrıca tüneğinide değiştirirseniz iyi olur kuş için.plastik tünekler hiç iyi değil

paşamızı buradan edindiğim bilgiler ışığında besliyorum evde 3 günü ilk geldiğinde nerdeyse hiç kıpırdamadı kafeste yanına azıcık yaklaşsam hemen diğer uca kaçıyordu 2 gün akşam işten gelince aldım biraz konuştum sevdim elimi kafese soktum kendini sevdirdi ortamdaki ışığıda azaltmıştım muhtemelen o yüzden kaçmadı 3. gün sabah ise 7de başlıyor cıyaklamaya uyandırıyor bizi neyse yanına gittim yine sevip konuşayım alışsın dedim ama ne mümkün yerinde durmuyor elime hiç yanaşmıyor hiperaktif mübarek kafes tellerini kemirip kafasını sokup delik arıyor neyse zorlamayayım dedim bıraktım bu seferde sessizlik olunca başlıyor etrafa bakınıp ötmeye azıcık ses versem iniyor kafesin dibine sürekli delik arıyor kaçmak ister gibi nedir bunun derdi ha birde bu kuşu alırken gittim kardeşlerin içinde en yaramaz en hareketlisini aldım bilerek şuan bile kafeste 4 dönüyor delik arıyor

ortama alışmış oyun oynamak istiyor .D

Benimkide aynı :D
Ben alalı 15 gün oldu şimdi salıyorum heyecandan aklını kaçırıyor.
Salmadığım zaman aynı şekilde telleri kemirip kafayı sokmaya çalışıyor :D
Bu alışma sürecinin yavaş yavaş başladığına işaret :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Tünekleri bugün yarın halledicem dut ağacından çok orijinal tünekler yaptım takacağım .... O zaman daha güzel olur eminim. Gündüz aç bıraktım akşam elimden yedi yemeği sabah yine elimle vericem yemezse garibim yine aç kalacak doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Kuş u çok aç bırakmayın yazıktır.Sabah öğle akşam elinizden yedirin bi kaç gün.Sonra size alışmaya başlar :)

Tünekleri bugün yarın halledicem dut ağacından çok orijinal tünekler yaptım takacağım .... O zaman daha güzel olur eminim. Gündüz aç bıraktım akşam elimden yedi yemeği sabah yine elimle vericem yemezse garibim yine aç kalacak doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama

bence yanlıs yapıyorsun ac bırakmak guvenını kırabılır sana karsı olan guvenı sarsar

Kuş u çok aç bırakmayın yazıktır.Sabah öğle akşam elinizden yedirin bi kaç gün.Sonra size alışmaya başlar :)

Çok aç değil sanırım sabah yedirdim sonra yemlikleri aldım bütün gün aklım onda kaldı zaten akşam gelince ilk iş elimden doyurdum. Mecburen de olsa elime gelip yemek yedi ama yinede üzüldüm tabi

Aç bırakma olayını 1 defa denedim ama çok sevimli olmadı.
Biraz sabrettim, ilgimi üstüne verdim, avuçlamadım yada o istemediğinde dokunmadım.
Şimdi yeni yeni parmağıma çıkmaya başladı :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

sorun yok kardeş dışarı çıkart ilgilen biraz

yine bir bilinmezi soruyorum evin camını açtım dışarıdan kuş sesleri geliyor bizimki kafeste sürekli ötüyor ama ölecek o derece neyse gittim kapadım camı bu yine durmuyor mecbur gidip elime aldım sevdim öptüm kafese koydum sustu şuan kafes açık dışarı çıkmıyor ama ses kesildi sanırım korktu :( nasıl davranacağımı bilmiyorum bi frekans tutturamadık paşayla

Geri