Karadeniz Pet

kuş kendime alıştıramadım

• Konbuyu başlatan onurdondu1
  • Başlangıç tarihi
O

onurdondu1

Guest
pes etmek üzereyim ne yaptıysam bana alışamadı korkuyor 1 hafta oldu daha elimde yarım dakikadan fazla zor duruyor dün bugün elime alıp zorla sevmeyi denedim ısırıyor ama canımı yakmasına rağmen sevmeye devam ediyorum ama yine kaçıyor sizce geri iade etmelimiyim yoksa daha şansım varmı kuş yaklaşık 45-50 günlük :confused:

1hafta nedir ki belki aylar sürebilir sabır lazım

sabirli olmalısın ve ilk önce kuşun güvenini kazanman gerek aksi taktirde kuşu avuclayip severek korkutmaktan başka birsey yapamazsin

burda daha once defalarca payasılmıstır ama sizin icin bir kez daha belirtiyim ele alıstırmak icin DAL DARISI cok etkilidir bir paket alın bir dalını kafese asın ve tadına baksın bittigin de yada dısardayken dal darısını elinizde tutarak size gelmesini saglayın ve bırakın elinzden yesin kabukları yere dokulucektir ama hic onemli deil bir iki defa bunu tekrarlayın kusunuzun size olan guveni artsın

burda daha once defalarca payasılmıstır ama sizin icin bir kez daha belirtiyim ele alıstırmak icin DAL DARISI cok etkilidir bir paket alın bir dalını kafese asın ve tadına baksın bittigin de yada dısardayken dal darısını elinizde tutarak size gelmesini saglayın ve bırakın elinzden yesin kabukları yere dokulucektir ama hic onemli deil bir iki defa bunu tekrarlayın kusunuzun size olan guveni artsın

avcumdaki yemleri yemeye alıştı ama yinede ürküyor benden biraz daha ilgilenirsem galiba alışacak bana yavaş yavaş ilerliyoruz

Sana alismasi belki aylar surebilir benimki bana 1.5 ayda falan alisti onla yumsak sesle konusrak yaklas avucunun icine yem koy gelir bide kafasinin ust kismina dokunuyosan o yuzden isiriyodur benimkide oraya dokunmama izin vermiyor :)

Geri