petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş konuşturanlar Bakabilir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kaan1903 tarafından 2 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. kaan1903

kaan1903 New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar kuşa sürekli öğretmeye çalıştığım kelimeyi söyleyince kafesin içinden beni dinliyor ve gözlerini kapatıyor,gagasıyla söylemeye çalışıyor gibi.. Ve gözlerini kapatıp kendini söylemeye zorlar gibi kafasını öne uzatıyor biraz..

Ben bunları konuşmak için çabalıyo diye yorumladım. Siz konuşturmayı başardığınız için yorumunuz ne olacaktır? Ve sizde de benzer durum oldu mu?

FAKAT HERHANGİ BİR SES ÇIKARMIYOR..

Teşekkürler

Not 4aylık ve tek kuş

#1 kaan1903, 2 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 2 Temmuz 2014
  2. DarkredBlue61

Beğenileri:
    7
    Kuşun Resmi Varmi? Videoya Alıp Pcde Dinle Daha Net Olur sesler

3. Erdi Betis
    Gizli

Benim kuşumda ilk aldığım zamanlarda konuşmalarımızı dinliyordu gözlerini kapatarak ardından biraz biraz gagasını gıcırdatmaya başladı ve çok olmadan anlaşılmayan sesler çıkardı bunun ardından her geçen gün üstüne koydu ve kısa sürede anlaşılır kelimeler kurmaya başladı siz onunla konuşmaya devam edin konuşması yakındır.Mesela ıslık çalmanızı konuşmaktan önce öğrenir isterseniz ilk bunuda deneyebilirsiniz.Konuşunca susmayacaktır :):)

4. kadir can ucun
    Gizli

Ne zamandan beri söylüyosunuz ?? Kelimeyi

5. kaan1903

kaan1903 New Member

Beğenileri:
    0
    on gün civarı hocam..Alalı 1aydan fazla oldu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:44 -->-> Daha önceki mesaj 21:43 --

Cevap için teşekkür ederim hocam ilk kelimeyi duymayı sabırsızlıkla bekliyorum :)

6. kadir can ucun
    Gizli

ilk kelimeyi 2-3 hafta içinde büyük bir çabayla sabahları daha fazla ağılıklı olarak sabah akşam 30 dk civarı ilgilen konuş.zaten o pratik yaprken farkediceksin değişik sesler çıkarcak.mutlu olduğu zamanlar da çok bol konuşurlar.ilk kelimeden sonra rahatlarsın :)

7. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    51
    kuşunu çıkar parmağına kafes dışında onunla konuş kafasını dudağına doğru uzatacaktır söylediklerine tepki verince konuşma dönemi başlamış demektir. benim kuş 4 aylıkken konuşmaya başladı eğer olumlu geri dönüş alırsan kuştan 1 ay içinde konuşmaya başlar dostum umarım kısa zamanda konuşur :)

8. kaan1903

kaan1903 New Member

Beğenileri:
    0
    sürekli ilgileniyorum..Arada değişik sesler çıkarıyodu demekki konuşmaya çalışıyomuş :)

hocam bazen gözünü kapatıyo kendini o kadar çok kasıyo ki konuşmak için kafasını öne eğip zorluyo kendini adeta ama çıkaramıyo :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:01 -->-> Daha önceki mesaj 01:58 --

hocam o işi hiç sorma ya herşey adım adım ilerliyo da ele alma olayı olmadı ya..
    Ele gelmiyor defalarca gagalıyo,tünek gibi yapıyorum bekliyorum gagalıyor.
    Elden yem yiyor karnı doyunca gagalıyor :D
    Dışarıya çıkartıyorum ele gelmiyor,tüneğini uzatınca tüneğine geliyo :D:D

Bi ele alıştırma kaldı zaten o olsaydı , konuşması daha kolay olurdu..Bilindik yöntemlerin dışında tavsiyeleriniz varsa dinlemek isterim.

9. kadir can ucun
    Gizli

kendini kasarken kafası kabarıyo mu?

10. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    birçok yöntem var bak mesela şöyle yapabilirsin kuşu bi kaç gün salma kafes içinde sen kendin avucunda besle daha sonra kuşu elinin tersine çıkararak kafesten çıkarmaya çalış bu şekilde alışana kadar uygula çıkmak istediğinde eline gelip çıkar kafes dışında eline alışmasını istiyorsanda al avucuna biraz ballı kraker kuşu ürkütmeden yavaşça yanına yaklaştır eline gelip yem yer bunu bi kaç defa uygula mutlaka alışır

11. Mustafa CÜRGÜL

Mustafa CÜRGÜL New Member

Beğenileri:
    0
    ilk kelimede zorlanır biraz sonra daha çabuk öğrenir sanada alıştıkça tabi.

12. Ahmet Behçet
    Gizli

aynen arkadasa katılıyorum konusmaya basladı artık susturamıyorum valla :D

13. kaan1903

kaan1903 New Member

Beğenileri:
    0
    kabarıyo mu derken kafa tüylerini kabartmak mı?

kafayı sallamak gibi bir şey diyorsanız kafayı bazen kasarken sallıyo gibi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:31 -->-> Daha önceki mesaj 03:29 --

teşekkürler hocam deneyeceğim.. Acayip asi çok ısırıyo :D

14. Ahmet Behçet
    Gizli

sen her gun bı kelımeyı tekrar et önce gagasını oynatcak sonra ses cıkartcak zamanla bıseyler soylucek ama bısey anlasılmıcak sonrasında kafasını sallayarak bıseyler soylucek ve sonrasında ufaktan da olsa söyledıgınız kelıme anlasılcak sabır ve zaman ısteyen bı ıs, bu dedıklerımın hepsını ben 1 ay ıcerısınde yaptım kustan kusa ve gösterdıgınız ılgı ve zaman göre kusların konusması degısır hıc bı konusmaz dıye bısey yok benım konusturdugum kus ayrıca jumbo, jumbolar bıraz zor konusturulur ve altta lınkını atıyorum :)

http://www.muhabbetkusu.com.tr/muha...rum-sonunda-cicikus-demeyi-basardi-22507.html

15. kaan1903

kaan1903 New Member

Beğenileri:
    0
    sizin konuya baktım maşallah... İlgi göstermeye devam ediyorum ele gelmek istemiyor, çok acayip ısırıyor kerata elimi çekmeyince seri şekilde devam gagalamaya :D

16. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    kaç aylık bu arada kuşun ? erişkinliğe erince eğitimli kuş bile ısırıyor ona çare yok maalesef :D

17. kaan1903

kaan1903 New Member

Beğenileri:
    0
    4-4.5aylık hocam :D desene o zaman o alışmazsa ben alışcam ısırılmaya :D

18. Mudo DURMUŞ

Beğenileri:
    51
    maalesef öyle :D çok da büyük değilmiş alışır o zaman

19. Ahmet Behçet
    Gizli

hocam ele gelmıyosa onu kandırın bı top alın kendısıne onla alıstırabılırsınız veya bı elma parcası,marul elınıze alıp alıstırabılırsınız.

20. suzie ile efe
    Gizli

bence geç kalınmış kardeşm

Sayfayı Paylaş