Karadeniz Pet

Kuş Konuşturmada Sıradaki Adım ?

• Konbuyu başlatan kullanici641
  • Başlangıç tarihi
K

kullanici641

Guest
Arkadaşlar kuşu alalı tam 1hafta oldu. Kuşla ilgilendim ve sıraysıyla bugüne kadar benle olan iletişimini söyleyim.
ilk gün sadece konuştum
daha sonra yemliğini çıkardım 2.gün elimden yem yemeye başladı
elimden yem yemesine rağmen benden korkup kaçıyordu yem olmadığı zamanlar ve elime gelmiyordu
dün elime gelmeye başladı her el uzatışımda. parmağımada geliyor avcumada geliyor avcumdan korkmuyor yani
bugün kuşu dışarı çıkardım önce odada biraz uçtu konacak yer baktı ve konduğunda elime gelmedi ilk olarak. şimdi ise sanırım odaya yavaş yavaş alışıyor elimede geliyor bazende gelmiyor ilk gün acemiliği diyebiliriz sanırım buna.
Ben kuşumu konuşturmak istiyorum sürekli aynı kelimeyi tekrar ediyorum ama henüz konuşmaya başlamadı. Bundan sonra ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim.
Kuşum 3-4 aylık yerli diyorlar ancak tam bir bilgim yok ne kadar doğru olduğu konusunda. aldığım gün çektiğim foto;
KZJWDg.jpg

Arkadaşlar kuşu alalı tam 1hafta oldu

aynı kelimeyi tekrar ediyorum ama henüz konuşmaya başlamadı

Neden acaba ?

ortalama 1 ayı buluyo konuşması 1 haftada konuşturan duymadım

üstelik dişi olabilir fotodan öle gördüm öleyse işin zor konuşmayabilir.

ortalama 1 ayı buluyo konuşması 1 haftada konuşturan duymadım

tşk bilgilendirme için pek anlamadığım için paylaşayım dedim. kuşu 2-3 haftada ele anca alışır demişlerdi oda 1hafta sürdü belkide aceleciyim :) konuşturmam için bu şekilde devammı etmem gerekiyor farklı şeylerde yapmam gerekiyormu

1 haftada konuşurmu hiç :D Siz devam edin konuşmayı onunla parmağınızı tünekyapın ve habire başka parmağınıza geçirin habire yapın bunu parmağınıza alışsın omzunuza yada göğsünüze koyun tırmansız filan alışsın size ama dedğim gibi konuşma 1 haftada olcak iş değil kuşa göre değişir 4-5 ay bile sürer belki birde hecesi tekrarlı kelimeler daha kolaydır dede baba cici filan

açık mavi gibi gördüm. öleysede yaşı biraz geçmiş konuşması için

aldığım kişi 3-4 aylık olduğunu ve erkek olduğunu söyledi ancak tam bir bilgim yok. elime alışması falan kısa oldu yaşı büyük bir kuş hemen gelirmi ki böyle

1 haftada konuşurmu hiç :D Siz devam edin konuşmayı onunla parmağınızı tünekyapın ve habire başka parmağınıza geçirin habire yapın bunu parmağınıza alışsın omzunuza yada göğsünüze koyun tırmansız filan alışsın size ama dedğim gibi konuşma 1 haftada olcak iş değil kuşa göre değişir 4-5 ay bile sürer belki birde hecesi tekrarlı kelimeler daha kolaydır dede baba cici filan

cici kuş diyorum sürekli c ç k ş kolay söylediği kelimeler olduğu için ilk olarak bunu daha rahat söyleyeceğini düşünüyorum :) 4-5 aya kadar yanına bir dişi ister o kadar bekletmez umarım konuşmak için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:45 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

dostum bir de ceresinin fotosunu atabiilirmsin... ?

şuan çektiğim foto
xJA58n.jpg

cici kuş diyorum sürekli c ç k ş kolay söylediği kelimeler olduğu için ilk olarak bunu daha rahat söyleyeceğini düşünüyorum :) 4-5 aya kadar yanına bir dişi ister o kadar bekletmez umarım konuşmak için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:45 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

şuan çektiğim foto
xJA58n.jpg

erkek kuş dostum... aşkım cici kuş eşek naber ablacim bacim gibi sözleri kolay ögrenirler...

tşk ederim bilgi için eğitimi için ay olarak büyükmü? kafasında çizgiler duruyor hala 3-4 aylık dediler

buyuk degil ;) tek kuş ise daha cabuk ögrenır dostum ...3 4 6 7 aylık kuşlara eğitim vere bilirsin erkek kuşlar daha uysal daha cabuk uyum sağlar dişiler gibi cok saldirgan degil.

yanlış bilgilendirmeyin arkadaşı! kardeş kuş erkek merak etme 1 hafta olmuş sabret sıkılma ilgini kesme karanlıkta da konuş onu korkutma, 1 ay sonra rahat konuşur hatta susmaz :)

Geri