petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş Konuşturmada Sıradaki Adım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kullanici641 tarafından 29 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. kullanici641

Arkadaşlar kuşu alalı tam 1hafta oldu. Kuşla ilgilendim ve sıraysıyla bugüne kadar benle olan iletişimini söyleyim.
    ilk gün sadece konuştum
    daha sonra yemliğini çıkardım 2.gün elimden yem yemeye başladı
    elimden yem yemesine rağmen benden korkup kaçıyordu yem olmadığı zamanlar ve elime gelmiyordu
    dün elime gelmeye başladı her el uzatışımda. parmağımada geliyor avcumada geliyor avcumdan korkmuyor yani
    bugün kuşu dışarı çıkardım önce odada biraz uçtu konacak yer baktı ve konduğunda elime gelmedi ilk olarak. şimdi ise sanırım odaya yavaş yavaş alışıyor elimede geliyor bazende gelmiyor ilk gün acemiliği diyebiliriz sanırım buna.
    Ben kuşumu konuşturmak istiyorum sürekli aynı kelimeyi tekrar ediyorum ama henüz konuşmaya başlamadı. Bundan sonra ne yapmalıyım bilgilendirirseniz sevinirim.
    Kuşum 3-4 aylık yerli diyorlar ancak tam bir bilgim yok ne kadar doğru olduğu konusunda. aldığım gün çektiğim foto;

2. BARAN

BARAN Guest

Arkadaşlar kuşu alalı tam 1hafta oldu

aynı kelimeyi tekrar ediyorum ama henüz konuşmaya başlamadı

Neden acaba ?

3. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ortalama 1 ayı buluyo konuşması 1 haftada konuşturan duymadım

4. kullanici641

sorunlumusun sen

5. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    üstelik dişi olabilir fotodan öle gördüm öleyse işin zor konuşmayabilir.

6. kullanici641

tşk bilgilendirme için pek anlamadığım için paylaşayım dedim. kuşu 2-3 haftada ele anca alışır demişlerdi oda 1hafta sürdü belkide aceleciyim :) konuşturmam için bu şekilde devammı etmem gerekiyor farklı şeylerde yapmam gerekiyormu

7. Hürkan YILMAZ

1 haftada konuşurmu hiç :D Siz devam edin konuşmayı onunla parmağınızı tünekyapın ve habire başka parmağınıza geçirin habire yapın bunu parmağınıza alışsın omzunuza yada göğsünüze koyun tırmansız filan alışsın size ama dedğim gibi konuşma 1 haftada olcak iş değil kuşa göre değişir 4-5 ay bile sürer belki birde hecesi tekrarlı kelimeler daha kolaydır dede baba cici filan

8. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

kuş dişi degil erkek foto da mavilik var dostum...

9. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    açık mavi gibi gördüm. öleysede yaşı biraz geçmiş konuşması için

10. kullanici641

aldığım kişi 3-4 aylık olduğunu ve erkek olduğunu söyledi ancak tam bir bilgim yok. elime alışması falan kısa oldu yaşı büyük bir kuş hemen gelirmi ki böyle

11. Hürkan YILMAZ

Yaşı geçmemiş birazdaha erken olabilirdi ama hiçbirşeyiçin geç değil arkadaş umudunu ytirmesin . Bu kuş gayet güzel konuşabilir yaşı uygun

12. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dostum bir de ceresinin fotosunu atabiilirmsin... ?

13. kullanici641

cici kuş diyorum sürekli c ç k ş kolay söylediği kelimeler olduğu için ilk olarak bunu daha rahat söyleyeceğini düşünüyorum :) 4-5 aya kadar yanına bir dişi ister o kadar bekletmez umarım konuşmak için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:45 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

şuan çektiğim foto

14. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

erkek kuş dostum... aşkım cici kuş eşek naber ablacim bacim gibi sözleri kolay ögrenirler...

15. kullanici641

tşk ederim bilgi için eğitimi için ay olarak büyükmü? kafasında çizgiler duruyor hala 3-4 aylık dediler

16. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

buyuk degil ;) tek kuş ise daha cabuk ögrenır dostum ...3 4 6 7 aylık kuşlara eğitim vere bilirsin erkek kuşlar daha uysal daha cabuk uyum sağlar dişiler gibi cok saldirgan degil.

17. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    cem bey şu kuş için ne dersin yaşı konusunda. gagasının ucunda hafifte siyahlıkmı var yavruluğunu mu gösterir bu.

http://i.hizliresim.com/KnMv10.jpg

18. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

evet ama gider birdahaki ay yavruluk tan yeni cıkyor...

19. Cambaz

Cambaz Guest

5 aylık en fazla, erkek, 1 haftada konuşamaz az bir süre.

20. Furkan Uçar

yanlış bilgilendirmeyin arkadaşı! kardeş kuş erkek merak etme 1 hafta olmuş sabret sıkılma ilgini kesme karanlıkta da konuş onu korkutma, 1 ay sonra rahat konuşur hatta susmaz :)

Sayfayı Paylaş