petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuş kumu hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Halit Ç. tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Halit Ç.

Halit Ç. Member

Beğenileri:
    0
    herkese merhaba
    kuş kumu hakkında internette pek bişey bulamadım, size danışayım dedim,
    kuşumun kafesinde gaga taşı var ancak hiç kullanmıyor, kuş kumu yemi öğütmek için gerekliymiş, ben kuş kumu almadım almam gerekli mi?

kuşum son 2 gündür ısırmaya başladı elimi uzatınca direk ısırıyor ama sanki gagasının ısırmaya ihtiyacı varmış gibi hissediyorum bir ürkeklik belirtisi değil bence..

ayrıca kafes tellerini ve yemliğini de çok şiddetli ısırıyor.

bende kuma ihtiyacı olabilir mi diye düşündüm.

nasıl bir kum almam gerekli nasıl kullanmalıyım yemine mi karıştırayım kafesin tabanına mı dökeyim ??

değerli bilgilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler..

2. Mustafa DURAN

Mustafa DURAN New Member

Beğenileri:
    0
    Kum almanız gerekli. Isırma kızışmaya başladığı için olabilir. Petshoplarda satılan kuş kumlarını kullanabilirsiniz. Kumu ayrı bir yemlikte vermeniz daha iyi olacaktır .

3. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    Gaga taşı bir kafesin olmazsa olmazlarındandır kuşlar için. Kuşş kumuda sindirim için rahat sindirmelerini sağlar kesinlikle kullanmakta fayda var. Yemle birlikte karıştırabilirsiniz veya ayrı bir yeme koyabilirsiniz ve tabanada koyabilirsiniz kuşun nasıl rahatça faydalanacaksa oraya koy. bende hem tabanda hemde yemlikte var

4. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    gaga taşı varsa kuş kendi kullanacaktır aslında ne tür bir taş var sizde

5. Halit Ç.

Halit Ç. Member

Beğenileri:
    0
    Petshoplarda satılan alçıya kirece benzeyen Gaga taşı var. Yarın ben bi kuş kumu alıyım en iyisi

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuş kumu muhabbet kuşları için çok önemlidir.Dediğiniz gibi yediklerini daha kolay sindirmelerini sağlar.Kaliteli bir kuş kumu almanızı tavsiye ederim.Ayrıca kumu ayrı bir kaba koyun.Çünkü kuşlar yemliği karıştırdıkça kumlar yemliğin dibinde kalıyor ve boşa gidiyor.Benim kullandığım kuş kumunun arkasında her gün bir çay kaşığı ekleyin yazıyor.Saygılar.

7. okan2295

okan2295 New Member

Beğenileri:
    0
    Bencede kuş kumu önemli ayrı bi kaba koysan daha iyi olur anasonlu mineralli kus kumlşarı var tavsiye ederim ben onlardan kullanıyorum.:)

8. Halit Ç.

Halit Ç. Member

Beğenileri:
    0
    önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar

Sayfayı Paylaş