petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş kumu karışımım HK.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Murat NUR tarafından 16 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    Kuşlarım için hazirladigim kum karışımım sizce nasıl olmuş.
    İçerisinde: hijyenik kuş kumu, hakiki köy yumurtası kabuğu kırıntıları, kuş kömürü, güvercin kili (kırmızı taşlar)
    Kil biraz iri ama faydası olacağını dusundum. Sizce abartmis miyim?
    Kumu kafes içerisi de minik mamalikta sürekli bulunduruyorum. Kili ilk defa ekledim diğerlerinden de komuru ara sira ekliyorum. Yumurta kabuklu kumu çok tukeriyorlar

#1 Murat NUR, 16 Şubat 2016
    Son düzenleme: 16 Şubat 2016
  2. Hüseyin Can

Beğenileri:
    12
    Bana biraz taneleri iri gibi geldi.

3. hamzaozdemr

hamzaozdemr New Member

Beğenileri:
    0
    Guvercin kıllerı ırı oldugundan sıkıntı olabılır. Naturel ın kus kumu var onu kullan tam karısımlı on numara.

4. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    karışım fena değil ama çok fazla boyut farkı var. küçük taneler hemen dibe çökecek ve kuşlar ona olaşamayacaktır. daha homojen boyuta getirebiliyorsanız faydası olacaktır.

5. Muhiddin Keskin

Beğenileri:
    0
    Bence kum haline getirin, hepsini bir kalın bezin içine dökün bezi sarıp üstüne çekiç ile vurarak ezildikten sonra verin.

6. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    boyut farkı benimde kafama takıldı ama kilin bir kısmı iri içinde küçük tane de var. ayrıca kuç isterse rahatlıkla kırabilir büyük parçaları. bendeki hijyenik kum sadeydi champion marka. çeşitlendirmek istedm inşallah faydasını görür kuşlarım

Sayfayı Paylaş