petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş Kumu Kullanımı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ahmet Behçet tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet Behçet

Arkadaslar kus kumu nasıl kullanılıyor ben yemlıgın bırıne sadece kus kumu koymusum ama kusun daha oraya agzınıattıgını görmedım nasıl kullanacaz yemın ıcınemı katsam ?

2. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    İhtiyacı olduğunca yiyecektir yada yemiştir zaten yem kadar çok yemezler kumu.

3. Ahmet Behçet

ama kus 45 gunluk bılıyormu kı kumun ne oldugunu

4. Sefer CANDAN

Kum, mürekkep balığı kemiği. Bunlar daha çok iç güdüsel usta. Arkadaşın dediği gibi ihtiyacı olduğunda yer

5. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    yemin içine 1 er kaşık olmak üzere koy fazlası zarar kuş yediğini bilmez ... Sonra kursakta tıkanmalar oluşur fazlası zarar.

Yem kabına birer kaşık yemiyle karıstır o yer

6. Ahmet Behçet

valla ikiside var ama ben mı denk gelmıyom acaba ıse gıttıgım ıcın aksam 8 den gece 12 ye kadar kus yanıbasımdahıc görmedım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:40 -->-> Daha önceki mesaj 23:38 --

anladım hocam pekı kus tası yıyomu agzını fılan mı temızlıyor acaba.

7. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Kuşlar normalde yediklerini sindiremezler . Ve yedikleri yemden yeterli besini alamazlar , aldıkları besinleri iyi sindiremedikleri için , besinleri yeterli şekilde sindirmeleri için kuş kumu verilir .

8. Ahmet Behçet

valla tam anlamadıysam da kus ıcın yararlı bısey oldugu kesın :D ilginiz için tesekkurler kardesım.

9. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Evet yararlı yemlerinin içine 1 cay kasıgı koy fazlası zarar kuşlar bilmez gaga taşı felan demiş arkadaşlar fakat gaga taşı fazlasıyla kemirilecek birşey değil kuş kumu bu aç oldumuydu onu bile fazlasıyla tüketebiliyorlar onun için 1 çay kaşığı koy... nereye koyacaksan :D

10. Ahmet Behçet

hocam sımdı yemlıgını ufledım yenı yem ve kumu koydum karıstırdım sımdı ıse valla yıyo ama yem mı yıyo tasımı yıyo gozukmuyo neyse tesekkurler yer elet dedıgınız gıbı.

11. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Yer o yerrr yemi yerken onlardanda götürür merak etme .

12. Harun BADEM

hocam bende de akıllı yemlik var kumu küçük yemliğe koyup sade bir şekilde versem sıkıntı olurmu önceleri beslediğim kuslarıma artı bir suluk ayarlamış ve onu doldurup veriyordum hiç problem cıkmadıydı ama konudaki mesajları okuyunca biraz tereddüt ettim

Sayfayı Paylaş