Karadeniz Pet

kuş kumu nasıl kullanılıyor ?

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
bugün kuş kumu aldım ama onu nasıl kullanıcamı bılmıyorum yemın ıçınemı dökcem ayrı bir yeremi koyucam birde bu gercekten gereklı bir şey mıdır

kuş kumunu farklı bı kaba koyun ben 2 tane suluk asıyom tekınde kuş kumu var

Yem ile karıştırırsan kumlar ağırlıktan dolayı yemliğin dibine çöker ayrı bir kapta ver.

kafana göre takıl bence :) evet sindirim açısından önemlidir. çünkü doğada yerden tohumları toplarlarken kumda yutuyorlar..

kuş kumu koyanlarda var koymayanlarda elınde varsa ver ayrı kapta kuş kumu o kadar önemli değil

bence önemli. her zaman olmasada haftada bi iki mutlaka ver rahat sindirsin hayvanlar yediklerini...

ben ilk defa görüyorum da beyaz bir şey dimi yalnış bir şey almıyım

beyazıda var sarısıda var... kuş kumu yazıyorsa doğrudur abi :)

peki her zamn devamlı yanında durması lazımmıdır yoksa arada bir mi

tüm kuşlar kusabilir özellikle mutlu oldukları bi şeyi çok sevdikleri zaman onunla oynarken falan bu normal bişey çünkü eşlerini ve yavrularını kusarak beslerler.ama durduk yerde kusuyorsa sindiriminde bi problem var demektir. ve sindirim sorunu yaşamaması için bence kuş kumu şart.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kardeşim yemliğin yarısını doldur tak kafese dursun 5 6 ay sonra yenilersin

10 yaşımdan beri kuş beslerim 21 yaşına geldim kullanmadım en az yaşayan kuşum 5 Yıl yaşadı oda erkek yuvadan atmıştı dişiyi

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlarda taşlık denilen bir yer vardır nasıl ağzımızda çiğniyoruz sindirime yardımcı oluyor çiğnememiz onlarda da o mantık ;) bencede gerekli