Karadeniz Pet

Kuş kumu nasıl verilir?

brunomars

Meraklı Üye
Arkadaşlar kuşuma kum aldım bunu nasıl ve ne kadar vermeliyim yeminin üstüne mi dökeyim yoksa boşta olan yem kabı var onun içine koyayım bitene kadar dursun mu kendisi yemesi gerektiğini bilir mi? Bitene kadar duracaksa bozulur mu?

Petshoplarda satılan yemin tamamına karıştır 500gr heralde onlar bozulma durumu olmaz bence ...

Kuş kumu yemle karıştırıldığında dibe çöküyor diye düşünüyorum.Ayrı bir kapta kafese takın.O ihtiyacı oldukça gidip kendisi tüketecektir.Geçen yıl takmıştım ben 1 yemlik kadar,ancak yarısını yedi 1 yılda.Son kullanma tarihi diye de bişi var mı bilmiorum,varsa zaten kuş kumunun paketinin üzerinde yazar.Bu arada boş yemlik de iş görür ama ağzı dar suluğa koyarsanız toz falan da almaz.

Ayrı bir kaba koyman daha faydalı olur. Çünkü yemi temizlemek gibi bir durumun olabiliyor bunu aşmak içinde akıllı yemlık kullanabilirsin. Ama ben bir ayrı kapta kumu koyuyuorum ve gerektikçe gidip kendisi ordan yiyior.

Kuş kumu yemle karıştırıldığında dibe çöküyor diye düşünüyorum.Ayrı bir kapta kafese takın.O ihtiyacı oldukça gidip kendisi tüketecektir.Geçen yıl takmıştım ben 1 yemlik kadar,ancak yarısını yedi 1 yılda.Son kullanma tarihi diye de bişi var mı bilmiorum,varsa zaten kuş kumunun paketinin üzerinde yazar.Bu arada boş yemlik de iş görür ama ağzı dar suluğa koyarsanız toz falan da almaz.

bende ayrı bir yemliğe koydum kuş başından ayrılmıyor yemden çok onun başında duruyor. kafesin dibinde de kum var içeri boşaltıyor galiba fazla yeme gibi bir durum olur mu ?

bende ayrı bir yemliğe koydum kuş başından ayrılmıyor yemden çok onun başında duruyor. kafesin dibinde de kum var içeri boşaltıyor galiba fazla yeme gibi bir durum olur mu ?

Kumu ihtiyacı olduğu kadar tüketecektir.Bence çoğunu yere döktüğünden size fazla tüketio gibi gelio olabilir.Biraz gözlemleyin.Hala fazla tükettiğini düşünüosanız haftanın belirli günleri kafese takın sadece.Ayrıca kuş yemini de sevmio olabilir.Ona da bir bakmak lazım.

Kumu ihtiyacı olduğu kadar tüketecektir.Bence çoğunu yere döktüğünden size fazla tüketio gibi gelio olabilir.Biraz gözlemleyin.Hala fazla tükettiğini düşünüosanız haftanın belirli günleri kafese takın sadece.Ayrıca kuş yemini de sevmio olabilir.Ona da bir bakmak lazım.

yemi versele laga forumdaki arkadaşların tavsiyesiyle aldım afiyetle yiyor gibi:) oyun olsun diye yapıyor galiba. bende 1-2 haftadır çıkardım belirli günler koyuyorum iyi mi yapıyorum kötü mü bilmiyorum.

Kumu ayri kapta yermenizde fayda var, fakat yavru kuslar ve ureme doneminde ki disiler bu kabin icine girip eselenip kumu etrafa sacabiliyorlar. Ben kumu ikinci bir suluk ile veriyorum.

Geri