Karadeniz Pet

kuş kumu yarardan çok zarar mı?

yumurta kabuğunun hazır satılanı var dediğiniz gibi fırınlanmış mikrop içermemesi için.facebook grubunda görmüştüm.paketli bir üründü araştırabilirsiniz.

En iyisi kendim yıkayıp fırınlayıp veriyorum kursak mantarı atlattığı için hiçbir şeye güvenemez oldum

ne kadar yemeleri gerektiğini kontrol altına almak adına yemlerine karıştırmak bana da oldukça mantıklı geldi. bende bir süredir kum meselesini araştırıyordum iyi diyen var kötü diyen var bir karar veremedim. 12 yıl kadar bizimle yaşamış erkek bi muhabbet kuşumuz vardır kalamar kemiği vs çok verirdik ama hiç kum vermedik oldukça da sağlıklıydı, bilemiyorum çok gerek var mı kuma çok kararsız kaldım

En iyisi kendim yıkayıp fırınlayıp veriyorum kursak mantarı atlattığı için hiçbir şeye güvenemez oldum
Bence en iyisi o ama üşendim dediniz diye yazdım:Dbende öyle birşey yapacağım sanırım bu kum meselesi beni endişelendirdi.

ne kadar yemeleri gerektiğini kontrol altına almak adına yemlerine karıştırmak bana da oldukça mantıklı geldi. bende bir süredir kum meselesini araştırıyordum iyi diyen var kötü diyen var bir karar veremedim. 12 yıl kadar bizimle yaşamış erkek bi muhabbet kuşumuz vardır kalamar kemiği vs çok verirdik ama hiç kum vermedik oldukça da sağlıklıydı, bilemiyorum çok gerek var mı kuma çok kararsız kaldım
Bence yeme karıştırmak mantıklı çünkü benim gözlemlediğim kuşlarımın ikiside ayrı kaba koyduğum da çok tüketiyor.eski kuşlarım hiç yemezdi.kuşun önüne hergün daldarı koysak onu da yer ama faydasından çok belki zararı olur.yani kuş neyin iyi neyin kötü olduğuna karar veremeyebilir.bende karar veremedim açıkcası fakat çıkardım kumu bir süredir ikinci aldığım kuşta sorun vardı kabızlık onu çıkardığımdan beri normale döndü hayvan acaba onu çok yediği için mi oluyordu diye şüphelendim şimdi.yabancı forumda kuş kumu kullanan yok.

Vitakraft varsa karıştırmaya gerek yok sanırım içinde deniz kapuğu parçaları var kendiliğinden.

benim aldığım yemdede varmış çok kum karışımı şimdilik ekstradan karıştırmicam bende bakalım "bobiş" efendinin sağlık durumuna göre ilerde karar veririm

Geri