Karadeniz Pet

Kus kumu?

Ömer Bey yine aynı şeyi yapıyorsunuz. Ama ben de bu kum fikrini kuşları düşünerek sakıncalı buluyorum. Ben fikirlere saygı duyuyorum karşı taraftan da aynı şeyi bekliyorum. Uzmanların görüşünü alıp söylediğim bişeyi araştırmadan diye söylemeye hakkınız yok. Araştırmalarımı ortaya dökmek zorunda değilim. İyi akşamlar.

Bu forumda sadece dogrular olmali saygi gostermek icin yanlisa dogru diyemeyiz uretici yaziyo kum gerekli diye gene inatlasiyosunuz bu forumu bilgi almak icin kulllaniyor bir suru kus sever

Ben inatlaşmıyorum. Fikrimi söylüyorum. Bunu empoze etmeye çalışan sizsiniz. Herkes fikrini söyler isteyen istediğini uygular. Üretici söylüyor diye ona katılmak zorunda da değilim. O üreticiyle saygı çerçevesinde tartışırım kabul etmezse yine saygı duyarım. Sizin, üreticinin veya benim doğru bildiğim şey de doğru olmak zorunda değil. Kimse herşeyi doğru bildiğini iddia etmemeli.

uzatmıyorum gene zaten herkes doğruyu gercegi görüyor

Son düzenleme:
senelerdir muhabbet kuşu besliyorum belirli aralıklarla kuş kumu kullanmak iyidir . bazen kuşlar gagalarında bişey varmış gibi ses cıkartırlar o sırada yemleri öğütüyolar diye biliyorum . ama olmasada sorun olcağını pek sanmıyorum

Arkadaşlar tartışmayın :) kopyala yapıştır yapmayın
Sadece şunu söyliyicem muhabbet kuşu anavatanı internette bu kuşların doğadaki formlarının bir dünya belgeseli var bknz en belirgin örneği veriyorum bu kuşlar p belgesellerdede sabah uyanır uyanmaz karınlarını doyurmadan önce bir dağ var killi bir dağ yüzeyi kil dağın yamacını kapatıp sabah ihtiyac ları kadar kill yedikten sonra beslenmeye gidiyolar bunu doğadaki muhabbet kuşu yapıyor doğadaki kuş bile buna ihtiyaç duyarken bizim kafese tıktıklarımız?? Sanırım en belirgin cevap bu olmustur iyi forumlar dilerim

Mesajınızı neden değiştiriyorsunuz Öner Bey? Son mesajınız aynen şu şekilde değil miydi?

bir ara muhammet beye rakip bir forum kurmuslardı sizi ordan mı görevlendirdiler ?

bence siz bir kaba koyun alışık değilse zaten kullanmıyor ihtiyacı varsa kullanır

Umut beye katiliyorum ben zamaninda koydum iki citirdattilar sonra yüzüne bakmadilar artik kullanmıyorum.

benimde öyle oldu . ya baştan alışacak ya da kullanımı zor oluyor . 1 hafta bir kafeste yaşayıp kafes bile değişince girmiyor mübarek canlılar . siz deneyin yinede belki kullanır tartışmanıza hiç gerek yok .

Ben 500 gr. Champion marka kuş kumu aldım. 500 gr muhtemelen bir kuşun 1 yıllık ihtiyacı kadardır. Çok fazla aramaz erkek kuşlar. Ancak yavrulayacak dişiler arayabiliyor. Yumurta kabukları için gerekli. Hatta birçok kaliteli yemin içeriğinde de benzeri maddeler bulunur.

Son düzenleme:
[MENTION=10411]BARLAS[/MENTION]'a katılıyorum. Kimi dişiler sindirim için olmasa bile kalsiyum için kum yiyebiliyor.
Önüne koyuyor çoğu kişi yerse yer yemese yemez kuşa zorla kum yediremezsin. Niye çok yedin, niye az yedin diyemezsin. İhtiyacı varsa yer hayvan. Çok eskiden evde beslediğim ve uzun yıllar yaşayan kuşlarıma hiç kum vermedim. O hayvanların da bir tarafı eksilmedi. Konuyu bu kadar uzatmaya ve tartışmaya gerek yok.
Fikir söylemek tartışmak normal şeyler burası forum. Ancak karşındakini aşağılamadan, rencide etmeden, medeni bir şekilde olmalı. Lütfen herkes kendine çeki düzen versin.

Geri