Karadeniz Pet

Kuş Kumu

• Konbuyu başlatan BadyGuard
  • Başlangıç tarihi
B

BadyGuard

Guest
Arkadaşlar ben bu kus kumunu nazil kullanmaliyim bilmiyorum acaba yardim edebilir misiniz bu kus kumunu 1. Yemlige normal kus yemini de 2.Yemlice koysam öyle olur mu yoksa kus kumunu haftada 1 felan mi taksam .
Şimdiden herkese teşekkürler..

Hep takılı olsa olur ben başka kap aldım ona koyuyorum

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayrı bi kaba biraz koyunn zaten fazla yemiyolar ihtiyacı kadar tuketir.sürekli kafeste dursun

Eğer yeme karıştıracaksanız 1 çay kaşığı koyabilirsiniz ve hergün vermenizi tavsiye ediyorum

Ben mamaliga koydum. Ihtiyaci olunca yiyor. Yeminede karistirabiliriniz. Karar sizin.

ben exra bir suluk kabına koyuyorum kuş kumunu toz pislik olmuyor kum ( yani 2 tane suluk oluyor kafesta birisinde su diğerinde kum oluyor)

Sürekli bulunması gerekiyor. Yemle karıştırıp.da verebilirsin yada ayrı bir yemlikte yada sulukta verebilirsin.

Cok saolun arkadaslar hepinize ayri ayri peki bu hazir kus kumunu nasil kullanmaliyim? Onada bi cevap verirseniz cok guzel olur..

bence iki yemliğe de yem koy ayrı bir kap al bu kaba da kum koy as kefese o ihtiyacı oldukça yer

yemin olduğu kaba biraz koymuştum kuş yem yedikçe kumlar yemlerin altında kaldı. Ayrı kaba koyuyorum kumu o nedenle. Canı istedimi birkaç tane kumdan alıyor.

Ayrı bir kapta koyulması daha iyi oluyor. Hem yem kabının dibine gitmiyor hem de kuşunuz ihtiyacı oldukça yiyor. Ben de bir süre yemine karıştıdım fakat daha sonra mama kabına koymaya başladım. Yem tazeledikçe kum boşa gitmemiş oluyor böylece. Bir de kum kabını öpmeye doyamıyor bizimki, artık boş da olsa o kabı kafeste tutmak farz oldu :)

Geri