Karadeniz Pet

Kuş kumu

Evet bu kum en iyisi, ben de grit kum kullanıyorum.

21 tane kuşum var hiç kuş kumu kullanmadım :) kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır

Senin kuşlar gaga taşı ve kalamar kemiği ile idare ediyorlardır, grit almanda fayda var Cemcim..

Teşekkürler arkadaşlar. Sanırım pet shoplardan azar azar alacağım. Dost pet shopa sipariş verdim. 10.5 TL kargo ücreti istediler. yani ürünün yarı fiyatı kadar kargo. Almaktan vazgeçtim. Aradım dost petshop u maalesef yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Aslında yapacakları şey bir kargo firması ile anlaşıp daha ucuza kargo işini halletmek. Ama neyse bizde başka yerden alırız.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:53 -->-> Daha önceki mesaj 16:52 --

Teşekkürler Levent bey ve diğer arkadaşlar.

kuşların az böyle bölünmüş değilde pakette al 1 kg sana fazlası ile yeter diğer türlü kum diye toz veriyorlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:11 -->-> Daha önceki mesaj 17:09 --

satan firmayı bilmiyorum tanımıyorum alış veriş yapmadım ama burada var bi incele istersen

Kumları Ve Çakılları

kuşların az böyle bölünmüş değilde pakette al 1 kg sana fazlası ile yeter diğer türlü kum diye toz veriyorlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:11 -->-> Daha önceki mesaj 17:09 --

satan firmayı bilmiyorum tanımıyorum alış veriş yapmadım ama burada var bi incele istersen

Kumları Ve Çakılları

Teşekkürler. Burada fiyatlar daha uygun ve bana baya yakın. Gidip elden alırım.

Teşekkürler. Burada fiyatlar daha uygun ve bana baya yakın. Gidip elden alırım.
zaten kuş az mış 1 kg bile çok fazla gelir sana gidip 5 kilo alma boşa para vermiş olursun bence he sana diyorum ama kendim 5 kuşa 5 kilo aldım oda ayrı :D

ama fazla oldu işde neticede boşa almışım

Ben kuş kumunu kafeslerin altına tepsiye döküyorum. Oradan hem yiyorlar hemde pislikleri tepsiye yapışmıyor. Haftada bir elekle eliyorum. Pislikleri yem kabuklarını atıyorum.

Senin kuşlar gaga taşı ve kalamar kemiği ile idare ediyorlardır, grit almanda fayda var Cemcim..

kalamar kemiği , yumurta kabugu ve taş var kafeslerde ayrıyetten kuş kumu almayı düşünmemiştim hiç şimdiye kadar abim , taşla veya kum aynı işlevi görüyor diye düşünüyordum ?

kalamar kemiği , yumurta kabugu ve taş var kafeslerde ayrıyetten kuş kumu almayı düşünmemiştim hiç şimdiye kadar abim , taşla veya kum aynı işlevi görüyor diye düşünüyordum ?

Cem bey şu an kafeslerimde kum + ufalanmış yumurta kabuğu + kalamar kemiği var. Taş derken nasıl bir taştan bahsediyorsunuz.

Cem bey şu an kafeslerimde kum + ufalanmış yumurta kabuğu + kalamar kemiği var. Taş derken nasıl bir taştan bahsediyorsunuz.

petshoplarda satılır gaga taşı na benzer rengi taş rengidedir :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:49 -->-> Daha önceki mesaj 00:48 --

Ben de merak ettim bu taşı. Çakıl taşı mı yoksa? :D

kuşlarımı uyuttum şimdi artık yarın resmini çekip paylaşırım :)

Ben kuş kumunu kafeslerin altına tepsiye döküyorum. Oradan hem yiyorlar hemde pislikleri tepsiye yapışmıyor. Haftada bir elekle eliyorum. Pislikleri yem kabuklarını atıyorum.
nasıl bir elek bu zaten pislikleri ufacık elerken onlarda dökülmüyormu acaba

[MENTION=11060]Cüneyt Tanju Koçbil[/MENTION] tabana seriyorsanız bunu degıl zeolit kullanın grit kumu mamalık gıbı kucuk bır kapta vermenız daha saglıklı olur

Geri