Karadeniz Pet

Kuş kumu

GamzeŞirip

Yeni Üye
07aBJB.jpg

Ya babam böyle küçük bi kutu içinde bir Çay kaşığı kadar koydu gelip yedi biraz gün içinde yalnız kaldığı oluyor çok yer mi bi de böyle yapmamalı mıydık kumunu nereye koymam lazım

Kalsın o şekilde bir sorun olmaz bende ayrı veriyorum sürekli

Peki bir şey soracağım son günlerde yemeklerini döküyor yerlere kafasına doldurup (kumunu bile)stresten diye duymuştum hergün salıyorum ilgileniyorum neden böyle anlaymıyorum

Eger disi ise karsilasilan bir durum. Ben de malesef yemlikleri doldurdugum gibi ertesi gun disi kus cogunu yere dokmus oluyor. Akilli yemlik deneyebilirsiniz ya da bir sure boyle doktuklerini yerden yemeye devam edecek

Peki bir şey soracağım son günlerde yemeklerini döküyor yerlere kafasına doldurup (kumunu bile)stresten diye duymuştum hergün salıyorum ilgileniyorum neden böyle anlaymıyorum

Hergün saldığınız için kafeste durmak istemiyo aynı durumla bende karşılaştım çünkü

Kumu sürekli yemez. Eğer yiyorsada ya sindirim problemi vardır yada verdiğiniz yem ağır geliyordur. Tüneğe daha yakın bir yere takarsanız belki canlı için daha rahat olur.. Güzel kuş maşallah.

Kus kumu yediklerini sindirmesi için, ihtiyacı olduğu kadar yer zaten. Yen dökme olayı eğer akıllı yemlik kullanmıyorsanız yem koyduğunuz kapları yarıya kadar doldurun dökmeyi bırakır.

Geri