Karadeniz Pet

Kuş mama yemiyor yardımcı olabilir misiniz?

• Konbuyu başlatan Kağan UĞURLU
  • Başlangıç tarihi
K

Kağan UĞURLU

Guest
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Mama hazırladım, hiç oralı olmuyor, üzerine yem serpiştirin yazmış bi kaç arkadaş serpiştirdim yem. Geldi itinayla yemleri seçti yedi mamayıda bir güzel dağıttı sağa sola canı sağolsun. Brokoli havuç onlara hiç dokunmuyor. Varsa darıları seçiyor bitince çekip gidiyor. Baktım bir kaç mama yazılarına hepsini bitiriyormuş sizin kuşlar maaşallah. Bizimki nasıl alışır yemeye tavsiyeleriniz nelerdir, şimdiden çok teşekkür ederim.

Yemi kafesten alın, aç kalınca mecbur yiyecek. Eğer yine de yemezse zorlamanın bir manası yok :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yumurta rendele, bir çay kaşığı irmik,nijer,bir bebe bisküvisi ufala,yarım kaşık tahin yada bal ile yada birkaç damla su ile nemlendir ver yeter şimdilik. çok az kalamar kemiği tozuda ekleyebilirsin.Yiyecektir. Havuçtan ve sebzelerden dolayı yemiyor.

yumurtayı rendele, çeyreğinin yarısı kadar eklesen yeter, hatta en ideali bıldırcın yumurtası, parmak kalınlığında havucun ucundan bir parça kesip rendele ve rendelenmiş havucun suyu sık, suyunu sıktığın havuç ve yumurtayı karıştır, içine 1 adet rondodan geçmiş bebe bisküvisi ekle, dikkat et, mama yayıp yapış lapa pilav gibi olmasın, tel tel dökülmeli havuç ve yumurta, her sabah yap, akşam al, içine yem de at, zamanla alışacaktır, hatta mamayı dağıtması bile iyiye işaret...

Geri