Karadeniz Pet

Kuş maması yaptım ama yemediler

• Konbuyu başlatan Yasin Coşkun
  • Başlangıç tarihi
Y

Yasin Coşkun

Guest
Arkadaslar bugün ilk defa kuş maması yaptım tüm gün aç kaldı ama yemediler ziyan oldu mama alışmaları için ne yapmalıyım

öncelıkle mama yesın dıye yemlerı onunden almayın kuşlarımızı aç bırakmaya kımsenın hakkı yok
yaptığınız mamayı beğenmemıştır daha farklı mam deneyın

Kardesim bende zaten kasten aç bırakmadım asla öyle bisede yapmam mamalarini verip ciktim geldigimde mamanın aynı sekilde kaldigini gördüm hemn onu bosaltip yemlerini verdim yediler ben bi yumurta mamasini biliyom herkeste seviyolar diyo

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mama da havuç varsa kuşun beğenmeme şansı yok diye düşünüyorum 3 tane kuşum var daha önce de vardı hepsi havuç hastasıydı :D

Sürekli verin mamayı. Ama aynı mamayı değil tabikide. Hep hazırlayın ve koyun onlar meraklı oldukları için tadına bakacaklardır. İsraf yapmayın bu aradada az az yapın ve önlerine koyun.

Yarım havuc var törpulenmis..bizimkiler bi garip herkes elmaya bayılıyo diyo kac sefer koydum hic dokunmadilar bile yenden baska bi maydanozun sapini yiyo oda biri digeri elini ayagini cekmis herseyden inanin pisman oldum aldirdigima benim ygsye calismam lazim ama bunların sorunları yuzunden kafamı toplayamıyom biri hasta digeri saglamda onuda iyi besleyemiyom diye dusunuyom off sıkıldım valla yemligi tam dolu yapmam lazımki rahatca yesinler mecbur cok yapiyom yarin cikarken yine verecem insallah yerler

Bende Ygs'ye hazırlanıyorum ama kuşlar pek bi sorun çıkartmıyorlar. Bakımları zaten o kadar zor değil en fazla 10 dakikanı alıyor. Benden sana tavsiye kardeşim bak sınava az kaldı çalışmalarını yükselt.

Desene ayni kaderi paylasiyoz..bakimlarindan degil de hasta olani gordukce aciyom iyilestirmek istiyom bak ben kuslari alirken ne hayallar kurmustum iste yavrulari olacakta bunlar ben uniyi bitirnce bile yasiyacaklar aileden olcak yani biraz komik gelebilir size ama iste bunlarin olmayacagini bilmedigm icin sıkılıyom yoksa bakiminda bise yok

kardeşim benim kuşlarda yemiyorlardı defalarca yaptım bundan 4 gün önce tekrar yapayım dedim bu seferki malzemeler

1 iyi pişmiş yumurta = kabuguyla rendeledim
irmik = biraz
ülker gogly pirinç unu muzlu =12 vitamin kalsiyum fosfor demir varmıs içinde
eti cici bebe 3-4 tane
vanilin az miktarda güzel kokması için

bunları rendeleyıp karıştırdım baya oldu 3-4 günlük kadar oldu agzı kapalı bi kaba koyup dolapta saklıyorum

kuşların mamaya alışması için püf nokta

kuşlara verirken içine biraz havuç rendeliyorum birazda yeşillik(roka veya maydonoz)ekliyip karıştırdım kuşlar şimdi afiyetle yiyorlar yalnız bu yeşillik ve havucu taze taze vermek lazım ve 4 günde dişinin çere rengi açık kahveden koyu kahveye dönmeye başladı.

Mamaya alistirmanin yollari yumurtayi pisir yarisini kes sona bida kes ortadan yemlinin icine koy ortasina deil ama yanina bu arada yemlik dolu olsun yumurtayi ustune koy illa tadicaklardir benden solemesi

Benim mazemeler biraz farklı
190 gram cici bebe ballı
Bir paket etimek tuzsuz
1 cok haslanmıs yumurta
Azcık irmik
Yarım havuc etimegi yumurta kabugunu irmigi cici bebeyi toplu.yaptım.lazm oldkca alıyom digerlerinide yaptikca tazeliyom..maydanozun sapını yiyolar yapraklarini atiyolar..o yumurta isini denerim yumurtayi 4 e bolup veririm

Geri