petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş maması yaptım ama yemediler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yasin Coşkun tarafından 9 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Yasin Coşkun

Arkadaslar bugün ilk defa kuş maması yaptım tüm gün aç kaldı ama yemediler ziyan oldu mama alışmaları için ne yapmalıyım

2. Celalettin TOPAL

öncelıkle mama yesın dıye yemlerı onunden almayın kuşlarımızı aç bırakmaya kımsenın hakkı yok
    yaptığınız mamayı beğenmemıştır daha farklı mam deneyın

3. Yasin Coşkun

Kardesim bende zaten kasten aç bırakmadım asla öyle bisede yapmam mamalarini verip ciktim geldigimde mamanın aynı sekilde kaldigini gördüm hemn onu bosaltip yemlerini verdim yediler ben bi yumurta mamasini biliyom herkeste seviyolar diyo

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. Samet Çağlar

Mama da havuç varsa kuşun beğenmeme şansı yok diye düşünüyorum 3 tane kuşum var daha önce de vardı hepsi havuç hastasıydı :D

5. Yılmaz Ç.

Sürekli verin mamayı. Ama aynı mamayı değil tabikide. Hep hazırlayın ve koyun onlar meraklı oldukları için tadına bakacaklardır. İsraf yapmayın bu aradada az az yapın ve önlerine koyun.

6. Yasin Coşkun

Yarım havuc var törpulenmis..bizimkiler bi garip herkes elmaya bayılıyo diyo kac sefer koydum hic dokunmadilar bile yenden baska bi maydanozun sapini yiyo oda biri digeri elini ayagini cekmis herseyden inanin pisman oldum aldirdigima benim ygsye calismam lazim ama bunların sorunları yuzunden kafamı toplayamıyom biri hasta digeri saglamda onuda iyi besleyemiyom diye dusunuyom off sıkıldım valla yemligi tam dolu yapmam lazımki rahatca yesinler mecbur cok yapiyom yarin cikarken yine verecem insallah yerler

7. Yılmaz Ç.

Bende Ygs'ye hazırlanıyorum ama kuşlar pek bi sorun çıkartmıyorlar. Bakımları zaten o kadar zor değil en fazla 10 dakikanı alıyor. Benden sana tavsiye kardeşim bak sınava az kaldı çalışmalarını yükselt.

8. Yasin Coşkun

Desene ayni kaderi paylasiyoz..bakimlarindan degil de hasta olani gordukce aciyom iyilestirmek istiyom bak ben kuslari alirken ne hayallar kurmustum iste yavrulari olacakta bunlar ben uniyi bitirnce bile yasiyacaklar aileden olcak yani biraz komik gelebilir size ama iste bunlarin olmayacagini bilmedigm icin sıkılıyom yoksa bakiminda bise yok

9. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    kardeşim benim kuşlarda yemiyorlardı defalarca yaptım bundan 4 gün önce tekrar yapayım dedim bu seferki malzemeler

1 iyi pişmiş yumurta = kabuguyla rendeledim
    irmik = biraz
    ülker gogly pirinç unu muzlu =12 vitamin kalsiyum fosfor demir varmıs içinde
    eti cici bebe 3-4 tane
    vanilin az miktarda güzel kokması için

bunları rendeleyıp karıştırdım baya oldu 3-4 günlük kadar oldu agzı kapalı bi kaba koyup dolapta saklıyorum

kuşların mamaya alışması için püf nokta

kuşlara verirken içine biraz havuç rendeliyorum birazda yeşillik(roka veya maydonoz)ekliyip karıştırdım kuşlar şimdi afiyetle yiyorlar yalnız bu yeşillik ve havucu taze taze vermek lazım ve 4 günde dişinin çere rengi açık kahveden koyu kahveye dönmeye başladı.

10. zekeriya cesur

Mamaya alistirmanin yollari yumurtayi pisir yarisini kes sona bida kes ortadan yemlinin icine koy ortasina deil ama yanina bu arada yemlik dolu olsun yumurtayi ustune koy illa tadicaklardir benden solemesi

11. Yasin Coşkun

Benim mazemeler biraz farklı
    190 gram cici bebe ballı
    Bir paket etimek tuzsuz
    1 cok haslanmıs yumurta
    Azcık irmik
    Yarım havuc etimegi yumurta kabugunu irmigi cici bebeyi toplu.yaptım.lazm oldkca alıyom digerlerinide yaptikca tazeliyom..maydanozun sapını yiyolar yapraklarini atiyolar..o yumurta isini denerim yumurtayi 4 e bolup veririm

Sayfayı Paylaş