petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş önerileriniz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Murat Yılmaz tarafından 4 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Murat Yılmaz

Merhabalar.Araştırma yaparken foruma denk geldim aslında aradığım muhabbet kuşu mu bilmiyorum ama baya aktif biryermiş yardımcı olabilecek çıkar diye düşündüm şimdiden teşekkür ederim.

şuanda tek yaşıyorum günün 6 saati dışında evde oluyorum çok ses çıkartmayacak bir kuş arıyorum.ve tek kuş almayı düşünüyorum(mümkünse) illa çift mi almak lazım?
    Çok büyük boyutlarda olmaması tercihim bazı papağanlara baktım fazla büyükler.
    Bana önerebileceğiniz kuş türü var mı tek alıp beraber yaşayalım istiyorum bu arada 2 sene sonra ailemin yanına gideceğim taşınma bir sorun yaratır mı?
    Ve türleride var galiba tam adı ile önerebilirseniz memnun olurum.

Tekrar teşekkürler iyi geceler.

2. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    Muhabbet kuşu ilgi ister, seste yapar, ama insan alışıyor duymuyorsunuz belli bir süre sonra, çok cana yakın hayvanlardır, 30-40 günlük erkek bir yavru alırsanız kanka olursunuz, tabi ilgilenmeniz lazım, taşınmada bir sorun yaratmaz, taşıya bilirsiniz,

3. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    Yavru bir muhabbet alabilirsiniz cek olabilir
    şehir neresi uretici arks yardimci olur almak isterseniz

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yavru bir erkek işinizi görür derim hayırlı olsun şimdiden

5. Murat Yılmaz

Ev biraz eski komşular için söylüyorum sesi ses geçirecek kadar ses çıkartmazlar herhalde?

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    muhabbet kuşu sizin istediğiniz ebatlarda yani büyük olmayan kuşlar içinde en ideal olanıdır arkadaşlık konusunda. diğer kuşları evcilleştirmek mümkün değildir kanarya bülbül vs. arkadaşların dediği gibi 1-2 aylık bir muhabbet sizin en iyi dostunuz olur

7. Murat Yılmaz

Tek alsam sorun olur mu peki? birde türleri sadece dış görünüş olarak mı özellik olarakda fark eder mi?

8. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    tek muhabbetin sesi sorun olacaksa sizin evde tv veya radyo bile açmamanız lazım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:08 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

tek almanız bir sorun olmaz zaten size alışmasını istiyorsanız tek ve 1-2 aylık bir muhabbet almanız gerekir.
    muhabbetlerin özellikleri aynıdır.fiziksel olarak boyutlarına göre isimlendirilirler yerli çek jumbo gibi

9. Murat Yılmaz

:) teşekkür ederim.tek olması sorun yaratır mı yada türüne göre değişir mi?

cevabını vermişsiniz teşekkür ederim.

#9 Murat Yılmaz, 4 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ocak 2015
  10. AliismailERTAŞ

AliismailERTAŞ Active Member

Beğenileri:
    0
    yok zaten tek erkek 30-40 günlük yavru almanızı tavsiye ederim, eğitimi ve konuşturması çok çok kolay olur, hangi ildesiniz bilmiyorum ama üretici arkadaşlardan alın hem sağlıklı hem yaşını tam olarak bilebilirsiniz

11. Murat Yılmaz

yorumlarınız için çok teşekkür ederim.inşallah bir tane alacağım :)

12. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Benim de ev eski... Gecenlerde arizali bir komsu kusun sesinden dolayi sorun cikardi. Yahu ne insanlar var. Insan kus sesinden sinir olur mu? Ben de inadina gidip bir de bulbul, kanarya alayim diyorum :)

13. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    274
    boşuna dememişler ev alma komşu al diye Allah kimseyi anlayışsız kişilerle karşılaştırmasın

14. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Murat Bey, bence de bir mubis arkadas edinin. Size cok iyi arkadaslik eder, tabi siz de ona... Yeni ev arkadasinizla haberlerinizi bekliyoruz...

15. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0
    En doğru seçim muhabbet kuşu olur bence deKi muhabbet kuşu severlerin ve üreticilerin buluştuğu bir yer burası.Yavru bir erkek alırsanız emin bir yerden,Yaşadığınız ile göre üretici arkadaslardan mesela.Çünkü pet shoplardaki koşullarda sağlıklı kuş bulmak zor oluyor.
    Kuş size,siz kuşa alıştıktan sonra evinize koşa koşa gitmek için bir sebebiniz olacak inanın

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfayı Paylaş