Karadeniz Pet

Kuş önerileriniz

• Konbuyu başlatan Murat Yılmaz
  • Başlangıç tarihi
M

Murat Yılmaz

Guest
Merhabalar.Araştırma yaparken foruma denk geldim aslında aradığım muhabbet kuşu mu bilmiyorum ama baya aktif biryermiş yardımcı olabilecek çıkar diye düşündüm şimdiden teşekkür ederim.

şuanda tek yaşıyorum günün 6 saati dışında evde oluyorum çok ses çıkartmayacak bir kuş arıyorum.ve tek kuş almayı düşünüyorum(mümkünse) illa çift mi almak lazım?
Çok büyük boyutlarda olmaması tercihim bazı papağanlara baktım fazla büyükler.
Bana önerebileceğiniz kuş türü var mı tek alıp beraber yaşayalım istiyorum bu arada 2 sene sonra ailemin yanına gideceğim taşınma bir sorun yaratır mı?
Ve türleride var galiba tam adı ile önerebilirseniz memnun olurum.

Tekrar teşekkürler iyi geceler.

Muhabbet kuşu ilgi ister, seste yapar, ama insan alışıyor duymuyorsunuz belli bir süre sonra, çok cana yakın hayvanlardır, 30-40 günlük erkek bir yavru alırsanız kanka olursunuz, tabi ilgilenmeniz lazım, taşınmada bir sorun yaratmaz, taşıya bilirsiniz,

Yavru bir erkek işinizi görür derim hayırlı olsun şimdiden

Muhabbet kuşu ilgi ister, seste yapar, ama insan alışıyor duymuyorsunuz belli bir süre sonra, çok cana yakın hayvanlardır, 30-40 günlük erkek bir yavru alırsanız kanka olursunuz, tabi ilgilenmeniz lazım, taşınmada bir sorun yaratmaz, taşıya bilirsiniz,

Ev biraz eski komşular için söylüyorum sesi ses geçirecek kadar ses çıkartmazlar herhalde?

muhabbet kuşu sizin istediğiniz ebatlarda yani büyük olmayan kuşlar içinde en ideal olanıdır arkadaşlık konusunda. diğer kuşları evcilleştirmek mümkün değildir kanarya bülbül vs. arkadaşların dediği gibi 1-2 aylık bir muhabbet sizin en iyi dostunuz olur

muhabbet kuşu sizin istediğiniz ebatlarda yani büyük olmayan kuşlar içinde en ideal olanıdır arkadaşlık konusunda. diğer kuşları evcilleştirmek mümkün değildir kanarya bülbül vs. arkadaşların dediği gibi 1-2 aylık bir muhabbet sizin en iyi dostunuz olur

Tek alsam sorun olur mu peki? birde türleri sadece dış görünüş olarak mı özellik olarakda fark eder mi?

Ev biraz eski komşular için söylüyorum sesi ses geçirecek kadar ses çıkartmazlar herhalde?

tek muhabbetin sesi sorun olacaksa sizin evde tv veya radyo bile açmamanız lazım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:08 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

Tek alsam sorun olur mu peki? birde türleri sadece dış görünüş olarak mı özellik olarakda fark eder mi?

tek almanız bir sorun olmaz zaten size alışmasını istiyorsanız tek ve 1-2 aylık bir muhabbet almanız gerekir.
muhabbetlerin özellikleri aynıdır.fiziksel olarak boyutlarına göre isimlendirilirler yerli çek jumbo gibi

tek muhabbetin sesi sorun olacaksa sizin evde tv veya radyo bile açmamanız lazım :)

:) teşekkür ederim.tek olması sorun yaratır mı yada türüne göre değişir mi?

cevabını vermişsiniz teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
:) teşekkür ederim.tek olması sorun yaratır mı yada türüne göre değişir mi?

cevabını vermişsiniz teşekkür ederim.

yok zaten tek erkek 30-40 günlük yavru almanızı tavsiye ederim, eğitimi ve konuşturması çok çok kolay olur, hangi ildesiniz bilmiyorum ama üretici arkadaşlardan alın hem sağlıklı hem yaşını tam olarak bilebilirsiniz

yok zaten tek erkek 30-40 günlük yavru almanızı tavsiye ederim, eğitimi ve konuşturması çok çok kolay olur, hangi ildesiniz bilmiyorum ama üretici arkadaşlardan alın hem sağlıklı hem yaşını tam olarak bilebilirsiniz

yorumlarınız için çok teşekkür ederim.inşallah bir tane alacağım :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:08 -->-> Daha önceki mesaj 01:04 --

tek almanız bir sorun olmaz zaten size alışmasını istiyorsanız tek ve 1-2 aylık bir muhabbet almanız gerekir.
muhabbetlerin özellikleri aynıdır.fiziksel olarak boyutlarına göre isimlendirilirler yerli çek jumbo gibi

Benim de ev eski... Gecenlerde arizali bir komsu kusun sesinden dolayi sorun cikardi. Yahu ne insanlar var. Insan kus sesinden sinir olur mu? Ben de inadina gidip bir de bulbul, kanarya alayim diyorum :)

Benim de ev eski... Gecenlerde arizali bir komsu kusun sesinden dolayi sorun cikardi. Yahu ne insanlar var. Insan kus sesinden sinir olur mu? Ben de inadina gidip bir de bulbul, kanarya alayim diyorum :)

boşuna dememişler ev alma komşu al diye Allah kimseyi anlayışsız kişilerle karşılaştırmasın

En doğru seçim muhabbet kuşu olur bence deKi muhabbet kuşu severlerin ve üreticilerin buluştuğu bir yer burası.Yavru bir erkek alırsanız emin bir yerden,Yaşadığınız ile göre üretici arkadaslardan mesela.Çünkü pet shoplardaki koşullarda sağlıklı kuş bulmak zor oluyor.
Kuş size,siz kuşa alıştıktan sonra evinize koşa koşa gitmek için bir sebebiniz olacak inanın

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri