petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuş pazarından aldığım kuşlar (izmir)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve İsmail BAL tarafından 14 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. İsmail BAL
    Gizli

arkadaşlar merhaba;

resimde göreceğiniz kuşları izmir kuş pazarından aldım. maalesef eziyet görüyorlardı hallerinden de belli olduğu gibi. kuş almak aklım da yoktu yem ve malzeme ihtiyacımı karşıladım tam pazardan çıkmak üzere idim bi ses duydum yarular 5 lira diye bağırıyordu birisi bi baktım kuşlar ıslanmış tüysüz ve adam elinde havaya atıp yere düşürüyordu bunlar ele alışık kaçmıyor diyordu bide bi kaç laf söledim alacaksan al dedi eziyet görmesinler diye 3 ünüde aldım (10 LİRA ÜÇÜ) maalesef bu gün saba mavi olanı kaybettim sarı ve tüysüz (ben kel koydum ismini) olan yaşıyor ve yem mama su içmeleri normal hareketliler de inşallah ölmezler. ikisinin de tüyleri çok seyrek neler yapmam lazım sizce birde cinsiyetleri nedir gerçekten yavrular mı aceba.

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

[​IMG][/url][/IMG]

2. Kağan Köse
    Gizli

Inan utanmasam aglicaktim kuslari görünce. . O adami bulup..... neyse. Ben daha yeniyim kus ilk defa besliyorum sana yardim rden olucaktir. Sadece uzuldugumu yazmak istedim :(

3. azmi

azmi New Member

Beğenileri:
    0
    çok uzman değilim ama.. sıcak ortamda dursunlar..yemlikler aşağıda olsun. mama mutlaka yapın . sitede çok güzel mama tarifleri var.. vitamin takviyesi de önemli. vitamini direk ağızdan verin.

4. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    20
    kuşlara agızdan da vitamin takviyesi yapın mama ile besleyin ve mümkünse oda sıcaklıgından biraz daha sıcak yerde olsunlar. Sıcak havlu da kullanabilirsiniz.

5. azmi

azmi New Member

Beğenileri:
    0
    dostum sen ne büyük bir iş yaptmışsın. helal olsun. o adama da diyecek söz bulamıyorum..

6. İsmail BAL
    Gizli

Ben herkesin yapması gereken bir şey yaptım sadece o kadar. o adama denecek o kadar çok şey var ki yeri değil .

mama vitamin ve sıcaklık olayı pazardan beridir uyguluyorum şu anda durumları iyi inşallah ilerde sapasağlam tüylenmiş temizlenmiş fotolarıda atarım.

7. İbrahim AKSU

İbrahim AKSU New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    helal olsun allah yardımcınız olsun inşallah iyileşip büyürler, sırf bu yüzden petshoplara gitmek istemiyorum bütün pethopcular aynı değil ama çoğusunda gördüğüm manzara aynı ama alıp kurtarmak istesek hangisine gücümüz yetsin

8. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    inşallah kısa zamanda toparlarlar kendilerini..

9. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    O adam ilgilenmediğinden dolayı diyecek lafım yok . bunları satarım 5 lira 5 liradır nasıl olsa ölcekler elimde kalmasın diye düşünen o zihin bu kadar cana kıyabilen insan dediğimiz aramızda yaşan varlıklar , bunlar 5 liraya bu hayvanları canından edip satıyor ise sonrasında 5 lira diye bagırıyor ise o adam adam değildir insan da değildir . Böyle adamlar şimdi agzımı bozmak istemiyorum para versen anlamışınızdır satar
    Bunları oradan kurtaran arkadaşım helal olsun cok ama cok iyi bak elinden geldiğince bu kuşlara cok sevap işlemiş olursun.

10. Serkan KILINÇ

Beğenileri:
    0
    gerçekten çok iyi birşey yapmışsın 2 canı kurtarmışsın elinden geldiğince inşallah kuşlar kısa zamanda sağlığına kavuşur.

11. izmirli35

izmirli35 New Member

Beğenileri:
    0
    inş bi an önce toparlanır kuşlar ... pazar da böyle dolu kus var gecen böyle 4 tane yavru mubişi 35 tl satıyolardı

12. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    sizin oldukları için şanslılar gerçekten umarım iyileşirler hepsi

13. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Helal olsun sana ins toparlqnirlar beyaz olan french month yumurtali mama yapip verirsrn toplanirlar Iyilik hep senle olsun

14. İsmail BAL
    Gizli

herkese teşekkürler desteğiniz ve iyi dilekleriniz için.

15. tttttt
    Gizli

tttttt Guest

O adamı Allah c.c ıslah etsin.Sizdende Allah c.c razı olsun.
    Gözünü para hırsı saran adamdan babanda olsa korkacaksın.Kuşları sıcak tutmak için kafase gece lambası koyarsanız lambanın ısısı iyi gelecektir.

16. Uğur DOĞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    izmirde kuş pazarı nerdeydi hocam

17. Yusuf Akyüz
    Gizli

18. Esxi
    Gizli

Esxi Guest

Mavi arkadaş için çok üzüldüm inşallah diğewrleri en yakın zamanda sağlığına kavuşurlar.

19. Romeo
    Gizli

Romeo Guest

Bende biliyorum o kuş pazarını.Abime mubiş almaya gitmiştik.Aynı adamı görmüş olabiliriz.Bende hayret ettim neydi o kuşların hali.Çok üzülmüştüm.Abim almaktan vazgeçti.O adam kazanç sağlamasın diye.Yazık diyorum.O hayvanların haline :/

20. izmirli35

izmirli35 New Member

Beğenileri:
    0
    gıda çarsısının oRDA 1 sanayi tarafında kuş pazarı

Sayfayı Paylaş