Karadeniz Pet

Kuş pazarından aldığım kuşlar (izmir)

• Konbuyu başlatan İsmail BAL
  • Başlangıç tarihi
İ

İsmail BAL

Guest
arkadaşlar merhaba;

resimde göreceğiniz kuşları izmir kuş pazarından aldım. maalesef eziyet görüyorlardı hallerinden de belli olduğu gibi. kuş almak aklım da yoktu yem ve malzeme ihtiyacımı karşıladım tam pazardan çıkmak üzere idim bi ses duydum yarular 5 lira diye bağırıyordu birisi bi baktım kuşlar ıslanmış tüysüz ve adam elinde havaya atıp yere düşürüyordu bunlar ele alışık kaçmıyor diyordu bide bi kaç laf söledim alacaksan al dedi eziyet görmesinler diye 3 ünüde aldım (10 LİRA ÜÇÜ) maalesef bu gün saba mavi olanı kaybettim sarı ve tüysüz (ben kel koydum ismini) olan yaşıyor ve yem mama su içmeleri normal hareketliler de inşallah ölmezler. ikisinin de tüyleri çok seyrek neler yapmam lazım sizce birde cinsiyetleri nedir gerçekten yavrular mı aceba.

oQ6R2m.jpg
[/url][/IMG]

JLOypY.jpg
[/url][/IMG]

mlJWGR.jpg
[/url][/IMG]

P3OZ59.jpg
[/url][/IMG]

Inan utanmasam aglicaktim kuslari görünce. . O adami bulup..... neyse. Ben daha yeniyim kus ilk defa besliyorum sana yardim rden olucaktir. Sadece uzuldugumu yazmak istedim :(

çok uzman değilim ama.. sıcak ortamda dursunlar..yemlikler aşağıda olsun. mama mutlaka yapın . sitede çok güzel mama tarifleri var.. vitamin takviyesi de önemli. vitamini direk ağızdan verin.

kuşlara agızdan da vitamin takviyesi yapın mama ile besleyin ve mümkünse oda sıcaklıgından biraz daha sıcak yerde olsunlar. Sıcak havlu da kullanabilirsiniz.

dostum sen ne büyük bir iş yaptmışsın. helal olsun. o adama da diyecek söz bulamıyorum..

dostum sen ne büyük bir iş yaptmışsın. helal olsun. o adama da diyecek söz bulamıyorum..

Ben herkesin yapması gereken bir şey yaptım sadece o kadar. o adama denecek o kadar çok şey var ki yeri değil .

mama vitamin ve sıcaklık olayı pazardan beridir uyguluyorum şu anda durumları iyi inşallah ilerde sapasağlam tüylenmiş temizlenmiş fotolarıda atarım.

helal olsun allah yardımcınız olsun inşallah iyileşip büyürler, sırf bu yüzden petshoplara gitmek istemiyorum bütün pethopcular aynı değil ama çoğusunda gördüğüm manzara aynı ama alıp kurtarmak istesek hangisine gücümüz yetsin

inşallah kısa zamanda toparlarlar kendilerini..

O adam ilgilenmediğinden dolayı diyecek lafım yok . bunları satarım 5 lira 5 liradır nasıl olsa ölcekler elimde kalmasın diye düşünen o zihin bu kadar cana kıyabilen insan dediğimiz aramızda yaşan varlıklar , bunlar 5 liraya bu hayvanları canından edip satıyor ise sonrasında 5 lira diye bagırıyor ise o adam adam değildir insan da değildir . Böyle adamlar şimdi agzımı bozmak istemiyorum para versen anlamışınızdır satar
Bunları oradan kurtaran arkadaşım helal olsun cok ama cok iyi bak elinden geldiğince bu kuşlara cok sevap işlemiş olursun.

inş bi an önce toparlanır kuşlar ... pazar da böyle dolu kus var gecen böyle 4 tane yavru mubişi 35 tl satıyolardı

Helal olsun sana ins toparlqnirlar beyaz olan french month yumurtali mama yapip verirsrn toplanirlar Iyilik hep senle olsun

herkese teşekkürler desteğiniz ve iyi dilekleriniz için.

O adamı Allah c.c ıslah etsin.Sizdende Allah c.c razı olsun.
Gözünü para hırsı saran adamdan babanda olsa korkacaksın.Kuşları sıcak tutmak için kafase gece lambası koyarsanız lambanın ısısı iyi gelecektir.

Mavi arkadaş için çok üzüldüm inşallah diğewrleri en yakın zamanda sağlığına kavuşurlar.

Bende biliyorum o kuş pazarını.Abime mubiş almaya gitmiştik.Aynı adamı görmüş olabiliriz.Bende hayret ettim neydi o kuşların hali.Çok üzülmüştüm.Abim almaktan vazgeçti.O adam kazanç sağlamasın diye.Yazık diyorum.O hayvanların haline :/

gıda çarsısının oRDA 1 sanayi tarafında kuş pazarı

Geri