Karadeniz Pet

kuş seçimi ??

• Konbuyu başlatan Ferdi AKBULUT
  • Başlangıç tarihi
F

Ferdi AKBULUT

Guest
selamlar değerli forum kullanıcıları

ankara keçiörende bir üretici buldum İngiliz muhabbet kuşlarından 2 adet beğendim biri açık yeşil biraz ufak diğer iri maviş sizce hangisi iyidir

Mavi dediginiz iri ise tabiki onu secin..renkten once kuşun hareketli olmasina..uyuklamamasina ..herhangi bir hastaliginin olmamasina dikkat edin..renk sonraki plan olsun..

Kesinlikle kuşun renklerine aldanmayın. Kuşun diriliğine, dinçliğine bakın. Ayaklarını, gagasını, kanatlarını kontrol edin. Gözlerine bakın canlı durup durmadığına.

Mavi dediginiz iri ise tabiki onu secin..renkten once kuşun hareketli olmasina..uyuklamamasina ..herhangi bir hastaliginin olmamasina dikkat edin..renk sonraki plan olsun..

açık yeşil olan biraz ufak ama onlarda orijinal mutasyona uğramamış daha dayanıklı derler ne kadar doğru

maviş çok iri duruyor bıldırcın gibi bu tür kuşlarda konuşurmu ayrıca iri olmaıs iyimi kötümü sevimlilik açısından

iri muhabbet kuşların pek konuştuğuna net de rastlayamadım gerçekten çok iriler onun için biraz düşünerek alayım diyorum

Siz egitim icin dusunuyorsaniz ırk pek farketmez ama 1 1 bucuk aylik civari olsun daha büyüğünu almayin..imgiliz ise ve dedigim gibi yeni yeme dusmus kus ise alın bence

bence en yi ırk o arastırdıklarım içinde
Çekoslavak muhabbet kuşlarının kanat ve kuyruk tüyleri çok uzundur. Vücutları ince yapılıdır. Uzunlukları normal bir muhabbet kuşundan çok daha fazladır. Uzun olmalarının yanında iridirler.

Kesinlikle renge bakarak karar verme hatasına düşmeyin. Eğitmek istiyorsanız yeni yeme düşmüş ve erkek almanızda fayda var..

Geri