Karadeniz Pet

Kuş tek kanadini surekli yukarida tutuyor 1 ay oldu duzelmedi

emreazman

Yeni Üye
merhabalar. Kusumuz bi ay oldu hemen hemen ilk basta onemsemedik tek kanadini vucudunda ayri ve yukarda tutuyor. Yukari kaldirmadigi zamanda vucuduna yapisik tutmuyor. kanatta asagi dogru sarkma yok kus duzgun ucabiliyor. Veterinere goturduk birseyi yok dedi ilgilenmedi. internetten arastirdim cikik vardir yazmislar bi hafta 10 gun ucurma denildi. oyle yaptik bugun ucurduk kusu uctuktan sonra tekrar basladi kanadini kaldirmaya. 10 gun kafeste dinlendirirken bu hareketini cok az gormustuk. simdi uctuktann sonra surekli araliksiz yapiyo. bi yardim edin cozemedik sorunu

Ekli dosyalar

• C12D0798-3BCC-4CDC-B9D0-B278D806DBB7.png
    C12D0798-3BCC-4CDC-B9D0-B278D806DBB7.png
    1.6 MB · Görüntüleme: 12
  • B551954F-8A80-41E7-9BAF-24D58508E270.png
    B551954F-8A80-41E7-9BAF-24D58508E270.png
    1.3 MB · Görüntüleme: 10
  • 6ACBCE23-ED69-4C12-BDF7-83AA06E7B10D.png
    6ACBCE23-ED69-4C12-BDF7-83AA06E7B10D.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 10
  • 0F07C1ED-5039-45CF-9301-3451BE32F8BC.png
    0F07C1ED-5039-45CF-9301-3451BE32F8BC.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 10
Veterinere gitmişsiniz tabi ama yine de sormak istiyorum, kanadındaki ur ihtimaline bakıldı mı yahut herhangi bir parazit olma durumuna?

veteriner birsey soylemedi olsa soylerdi herhalde ama parazit veya ur olup olmadigini nasil anlarim
İç parazit dışkı tahlili ister, dış parazit ise genellikle kuşumuzun derisinden anlaşılır; deri kültürü gibi. Urlara gelirsek, dışarıda kendini belli eden urlar çıkıntı şeklindedir; sivilceler gibi düşünün. İçi genellikle iltihaplıdır. Ancakben bile bu ihtimalleri söylerken resimleri incelediğimde hiç bu ihtimallere yer vermiyorum nedense. Farklı bir durum var gibi, kanadını incelediniz mi bir yar bir sıkıntı yok mu yahut kemiğinde bir eğrilik yahut da hiç bir yere çarptı mı yanındaki kuşlarla kavga etti mi?

İç parazit dışkı tahlili ister, dış parazit ise genellikle kuşumuzun derisinden anlaşılır; deri kültürü gibi. Urlara gelirsek, dışarıda kendini belli eden urlar çıkıntı şeklindedir; sivilceler gibi düşünün. İçi genellikle iltihaplıdır. Ancakben bile bu ihtimalleri söylerken resimleri incelediğimde hiç bu ihtimallere yer vermiyorum nedense. Farklı bir durum var gibi, kanadını incelediniz mi bir yar bir sıkıntı yok mu yahut kemiğinde bir eğrilik yahut da hiç bir yere çarptı mı yanındaki kuşlarla kavga etti mi?
kus guzel ucuyo bi yere carptigini sanmiyorum gormedim ama kafes icindeyken veya disardayken gozden kacmis olabilir kanatta bi egrilik fark ediyorum. ama kendisimi yapiyo onu bilemiyorum. Yakindan bi resim daha cekmeye calisicam kanadinin alt tarafinda degisik birseyler var gibi

kus guzel ucuyo bi yere carptigini sanmiyorum gormedim ama kafes icindeyken veya disardayken gozden kacmis olabilir kanatta bi egrilik fark ediyorum. ama kendisimi yapiyo onu bilemiyorum. Yakindan bi resim daha cekmeye calisicam kanadinin alt tarafinda degisik birseyler var gibi
Kanadında eğrilik varsa daha önceden bir darbe almış, kırılmış yahut çıkmış ve yanlış kaynamış olabilir. Yahut da kalıtsal bir sıkıntısı olabilir, bu genellikle yuvalığın darlığından dolayı anne babanın o kadar yavrunun içinde debelenirken yumurtayı ezmesi sonucu da olabilir, yaruyu ezmesi sonucu da. Çoğunlukla çarpık bacak rahatsızlığının sebebi de budur zaten.

Geri