Karadeniz Pet

Kuş yem yemiyor su içmiyor

Volkan ÇAVUŞOĞLU

Meraklı Üye
Kuşu dün aldım ama ne yem yediğini gördüm ne de su içtiğini tüyleri de kabarttı az önce poposuna dışkı yapışmıştı ama toplanmamıştı temizledim ılık suyla.dün eve getirdiğîmde böyle değildi.Tamam yeni geldi ama 24 saat oldu alalı yeme dokunduğunu görmedim

normal bence eve kafesine size alışında su da içer yem de yer.

benim evime de büssürü kuş girdi ilk geldiklerinde stresten mi bilmem ilk gün nerdeyse hiç görmedim yediklerini yok denilicek kadar az yiyorlar, zaman tanıyın kusa eger kabarıklık ve dışkı problemi devam ederse fotograf yüklemeniz iyi olur ishal olup olmadıgını anlamaları için arkadaşlarımızın

yeni bir ortam stres sebebi hepsi sabret alışıcaktır zaten sen görmeden o haleder işini merak etme

Yem yememesi ya da su içmemesinin sebebi yeni ortama ayak uydurma süreciyle alakalı olabilir, doğru. Ama popoya dışkı yapışması ciddi bir problem. Stresten olmaz.
Resim yükleme imkanınız var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuşu geririrken hava soğuktu ama kutu içindeydi ve evde kafese koysuğumda hiçbirşeyi yoktu.Öğlen okuldan gelince durgunlaştığını gördüm akşamda dışkı yapışıktı sildim.fakat dediğim gibi yem yiyip su içtiğini görmedim. Kuşun olduğu odayı sıcak turuyorum kombi yanıyor hatta kuşla arasında 1 metre falan var

gizli gizli yer içer o. popoya dışkı yapışması normaldir. aynı durumla karşılaştım. peçeteyi ıslatıp dışkıyı yumuşatarak temizleyin. ishal değilse pek sorun yok ortada. 2-3 gün içerisinde kendine gelecektir. ama dışkı toplandıkça temizleyin ki kuş da rahatsız olmasın. siz temizlemezseniz o kendi gagasıyla koparacaktır ordan. saygılar.

Kuşu geririrken hava soğuktu ama kutu içindeydi ve evde kafese koysuğumda hiçbirşeyi yoktu.Öğlen okuldan gelince durgunlaştığını gördüm akşamda dışkı yapışıktı sildim.fakat dediğim gibi yem yiyip su içtiğini görmedim. Kuşun olduğu odayı sıcak turuyorum kombi yanıyor hatta kuşla arasında 1 metre falan var

Hocam senin kuş çok büyük ihtimalle o soğuğu yemiş. Dışkı birikmesinin en büyük nedenlerinden biri soğuk algınlığı. Sıcak tut, suyuna vitaminini koy, imkanın varsa biraz mama yap, bir kaç güne bir şeyi kalmaz merak etme.

Hal vaziyet bu arkadaşlar

v5q64.jpg

v5q1j.jpg

Ben de bir zamanlar kuşuma bahçeden akan gayri temiz su veriyordum içmiyordu. Bir ara az bişe içti sonra hasta oldu. Ben de gittim su arıtma filtresi aldım mis gibi su verdim kuşa ve herşey yoluna girdi. Su arıtma filtresini de şu aşağıdaki siteden aldım. Bakıp inceleyebilirsiniz.

su arıtma

su arıtma

ters ozmoz

ters ozmoz

Son düzenleme:
Geri