Karadeniz Pet

Kuş Yemi Kalitesi

Ensar YILMAZ

Paylaşımcı Üye
Merhabalar herkese bugün kuşuma yeni yem aldım önceki bittiği için, eski yem bana çok sade gözüküyordu bu biraz daha çeşitli gibi sizce nasıldır çeşit ve vitamin açısından resimleri aşağıda. Birde vitamin aldım Biyoteknik Avimineral marka iyimidir duydunuzmu daha önce ?

Bekirpaşalımısın yem güzel ben tropikal yem kullamıyorum 25 kglık aldım

Yem gayet güzel duruyor ancak kapalı alsanız daha sağlıklı olur eğer aldığınız yerdeki yemler açıkta değilde poşetlenmiş şekildeyse alınız birde yemin olduğu yerde örmck ağı varsa sakın almayın karınca sinek her şey olur vitemi de kaliteli

Avimineral vitamin değil diye biliyorum. Avivit ya da Avisol daha iyi olacaktır. Bir de yem karışımında yulaf göremedim. Vitakraft marka ile ilgili güzel yorumlar okuyorum hep. Benim kuşum şu an yeterince sağlıklı olmadığı için Vitakraftı henüz kullanmadım, yem değiştirmekten korkuyorum bu aşamada. Ama içinde kuru yaprak kırıntıları bile, çok zengin bir içeriği var. Sizin yem karışımınızda güzel görünüyor ama ben yulaf göremedim. Bir de siz hazırlatıyorsanız eğer o renkli parçaları bulundurmayın yemde, boyalı ekmek kırıntısı onlar. Durduk yere hayvanlarınıza boya yedirmeyin.

Bekirpaşalımısın yem güzel ben tropikal yem kullamıyorum 25 kglık aldım

Bekirpaşalıyım aynen, kapalı yem almıştım daha önce çok sadeydi bunu görünce daha iyi gibi geldi.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:00 -->-> Daha önceki mesaj 17:58 --

Yem gayet güzel duruyor ancak kapalı alsanız daha sağlıklı olur eğer aldığınız yerdeki yemler açıkta değilde poşetlenmiş şekildeyse alınız birde yemin olduğu yerde örmck ağı varsa sakın almayın karınca sinek her şey olur vitemi de kaliteli

Önceki kapalı yemim çok sade çıktı buralarda da hep aynı markalar var bu bana daha iyi gibi göründü içinde çeşit çeşit şeyler var iyi beslenir diye düşündüm. Petshoptan çok kuşçu diyebilirim aldığım yer için güvercin muhabbet papağan paçalı tavuk vs var :D Açıkta ta aspur darı karışık mubiş yemi yulaf filan vardı ama temiz görünüyolar bir terslik görmedim. Bayatlamazsa sıkıntı yok.

ben kapalı alıyorum toplu 25 kg 6-7 ay rahatlıkla yetıyo 15 kusa

O zamanda iyidir bende golcukteyimde burdakiler pek iyi değil sadece bir yerde kaliteli yem satiyorlar

Avimineral vitamin değil diye biliyorum. Avivit ya da Avisol daha iyi olacaktır. Bir de yem karışımında yulaf göremedim. Vitakraft marka ile ilgili güzel yorumlar okuyorum hep. Benim kuşum şu an yeterince sağlıklı olmadığı için Vitakraftı henüz kullanmadım, yem değiştirmekten korkuyorum bu aşamada. Ama içinde kuru yaprak kırıntıları bile, çok zengin bir içeriği var. Sizin yem karışımınızda güzel görünüyor ama ben yulaf göremedim. Bir de siz hazırlatıyorsanız eğer o renkli parçaları bulundurmayın yemde, boyalı ekmek kırıntısı onlar. Durduk yere hayvanlarınıza boya yedirmeyin.

Avimineral'in minerali benimki demir çinko vs var damlatmalı. Kompleks vitamini de vardı(b vitamini serisi ve diğer vitaminler içinde) ondan da arkadaş aldı ikimizde birbirimizinkinden otlanıcaz :) Vitakraftı burda hiç bir yerde bulamadım koca izmitte vitakraft yok kaçtane petshopa gittim. İnterntten baktım nerde baktıysam tükenmiş, kredi kartı da kullanmıyorum kapıda ödemeli de bulamadım. Bu da gözüme iyi gözüktü eksikleri vardır tabi. Yulaf yok sanırım ama ondan da satılıyor alıp karıştırırım içine onuda tamamlarız. Dal darı da aldım birkaç tane sevinsin kerata :) O sarı yeşil renkliler de tam gözükmemiş ama antep fıstığı parçası gibiler tam nedirler bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:08 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

[MENTION=10820]metert[/MENTION]t İzmitte te durum aynı vitakraft versela laga filan hiç biri yok.
[MENTION=2818]Gökhan Naçar[/MENTION] Bekirpaşalımısın diye sormuştun geliyormusun bu taraflara varmı buraylan bir bağın :) ?

Son düzenleme:
bagım ve akrabalarım var bayramda oradaydım :D cok severim izmiti ben cumartesı pazarının orada evımız var gelıyorum ara sıra :D kanalboyunda

İlla vita olacak diye bir kaide yok o ilaçlarda illaki işe yarar avı de iyi iki haftada veya haftada bir veya ayda bir suyuna bir kaç damla damlar çünkü bunlar kimyasal bunlar zarar da veriyor kısaca zararlı birde habire kuşa vitamin vegrirsegn hasta olduğu zaman direnç gösteremez birde zet akvaryum gibi büyük bir petshop açılsa ityu olacak ama

bagım ve akrabalarım var bayramda oradaydım :D cok severim izmiti ben cumartesı pazarının orada evımız var gelıyorum ara sıra :D kanalboyunda

Kanalboyuna yakınım bende iş yerim özellikle daha yakın :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:08 -->-> Daha önceki mesaj 19:07 --

İlla vita olacak diye bir kaide yok o ilaçlarda illaki işe yarar avı de iyi iki haftada veya haftada bir veya ayda bir suyuna bir kaç damla damlar çünkü bunlar kimyasal bunlar zarar da veriyor kısaca zararlı birde habire kuşa vitamin vegrirsegn hasta olduğu zaman direnç gösteremez birde zet akvaryum gibi büyük bir petshop açılsa ityu olacak ama

Herkes vita yı çok övüyor o yüzden onu örnek gösteriyorum ama bu da gayet iyi duruyo karnımda aç çerez gibi yiyesim var :D Haftada bir filan bi kaç damla atarım zaten tüyleri parlasın eksik vitaminleri tamamlasın diye.

:) geldiğimde tanısırız dicemde nasıl ulaşıcaz bıde o var kasımda askere gıdıcem ekım 25 gıbı oraya gelıcem

Geri