Karadeniz Pet

Kuş yumurtaları varkene çiftleşiyor sizce normal mi ?

CNK TC

Emektar Üye
Arkadaşlar kuşlarımdan yaklaşık 1 hafta öncesi yumurtaları almaya başladım . Ve dişi kuşum yumurtaların üzerinden yem yemek veya dışkısı için dışarı cıktıgında erkek kuştan beslemesini isterken , erkek kuş hem besleyip hem üstüne cıkmaya calısıyor . Ve çiftleştiler gözümün önünde tekrardan bu normal midir . İkinci kuluckaya mı yatacaklar bilen biri yazsın bana :) 4 tane yumurtası var suan 2 gün arayla atıyor yumurtaları ama kafamı karıştıran tek şey dişi kuş yuvalıktan cıktıgı zaman tekrar tekrar çiftleşiyor.

e normal işte yumurtalar bir çiftleşme de olmuyor ki , her yumurtadan sonra tekrar döllenmesi için yumurtaların tekrar çiftleşiyorlar . Hiç bir sıkıntı yok sakın yanlış şeyler yapmayın hazırım yumurtalarınızdan olursunuz. :)

Kuşun yumurtlayacagından süphem yok zaten şişik poposu her iki günde bir atıyor ama böyle aşırı çiftleşmeler olursa 10 15 i bulur gibi geliyor yani bir kuluckadan cıkmadan ikinci kuluckaya yatacak gibi geliyor

Kuşun yumurtlayacagından süphem yok zaten şişik poposu her iki günde bir atıyor ama böyle aşırı çiftleşmeler olursa 10 15 i bulur gibi geliyor yani bir kuluckadan cıkmadan ikinci kuluckaya yatacak gibi geliyor

Merak etme bırakırlar bir süre sonra , zaten yuvalıkta yumurta koyacak yer kalmaz , dişi de ne zaman duracağını bilir. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
İnşallah öledir aslında dişi istemiyorda napsın garibim erkekten beslenmeye calısırkene erkekte ayak atıyor üstüne cıkıyor kandırıyor felan işte :)

Maşallahı var vallahi kızımın ne strese girip yumurta kırıyor ne de birşey yapıyor cok akıllı.

3 Aydır kemirmediği gaga taşını simdi yarıya getirmiş.

Vitamin takviyesi lazım ilk defa mama yapacagım ben simdiye kadar sebze meyve verdim hiç mama vermedim

Kolay ve basit evde bulunan ürünlerle yapabileceğim bir mama tarifi verin bana

Haşlanmış yumurta rendesi havuç rendesi bir de etimek demişler etimek yerine başka birşey koysak olmaz mı

İnşallah öledir aslında dişi istemiyorda napsın garibim erkekten beslenmeye calısırkene erkekte ayak atıyor üstüne cıkıyor kandırıyor felan işte :)

Maşallahı var vallahi kızımın ne strese girip yumurta kırıyor ne de birşey yapıyor cok akıllı.

3 Aydır kemirmediği gaga taşını simdi yarıya getirmiş.

Vitamin takviyesi lazım ilk defa mama yapacagım ben simdiye kadar sebze meyve verdim hiç mama vermedim

Kolay ve basit evde bulunan ürünlerle yapabileceğim bir mama tarifi verin bana

Haşlanmış yumurta rendesi havuç rendesi bir de etimek demişler etimek yerine başka birşey koysak olmaz mı

Ben şunları katıyorum , etimek , sütlü bebe bisküvisi , irmik , vanilin , havuç ve bazende haşlanmış yumurta afiyetle de yiyorlar. :)
Hatta videosu da var burada => Tosun mamayı nasıl yemiş. :D - Video Dailymotion .. :D

Fazla çiftleşmesi iyidir yumurtaların doluluk oranı yükselir.
Benim yaptığım en basit mama. Haşlanmış yumurta, Havuç, Bebe bisküvisi, İrmik, Pirinç Unu, Yumurtanın kabuğu.

Fazla çiftleşmesi iyidir yumurtaların doluluk oranı yükselir.
Benim yaptığım en basit mama. Haşlanmış yumurta, Havuç, Bebe bisküvisi, İrmik, Pirinç Unu, Yumurtanın kabuğu.

bebe bisküvisi yerine normal bisküvitin mesela kremalı bisküvitler oluyor onu toz haline getirsemde üstüne serpsem nasıl olur

Bebe bisküvisi daha iyi ama oda olur bence sorun olacağını sanmam.

Geri