Karadeniz Pet

kuş yumurtaya 3-4 saat yatmazsa ne olur?

• Konbuyu başlatan KAMPANOL
  • Başlangıç tarihi
K

KAMPANOL

Guest
Merhaba Arkadaşlar,

12/04/2014 Cumartesi günü saat 14:00'de üretim yapan bir arkadaşımdan çok hareketli keyifli olan bir çift Çek muhabbet kuşu aldım. Yuvalıkta 4 adet yumurtası vardı ve arkadaşın tahminine göre 5-6 günü kalmıştı ilk yumurta için. Bana yuvalığı ile birlikte verdi ve ben 15 km uzaklıktaki eve dişiyi yuvalıkta erkeği kafeste olacak şekilde getirdim saat eve geldiğimde 15:00 oldu. Dişi yuvalıktan çıktı ve tahminime göre 3.5-4 saat yuvalığa girmedi sonra PVC kafesimin yuvalığıyla ilgilendiğini gördüm ve hemen yumurtaları içinde tepsisi olan PVC yuvalığa koydum ve bugün Pazartesi kuş yumurtalara yatıyor sanki kendi evi gibi sanki yeri hiç değişmemiş gibi acaba bu yumurtalar bozulmuşmudur? Dişi bozulan yumurtaya yatarmı? Şimdiden vereceğiniz bilgi ve paylaşacağınız tecrübeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:13 -->-> Daha önceki mesaj 09:08 --

Arkadaşlar unuttum söylemeyi bu arada dişi kuşun poposunda yumurta vardı arkadaşta öyle dedi ama hala yumurtlamadı normalde eğer yumurtlayacaksa 2 günde bir yumurtlaması gerekmezmi? Rahatsızda gözükmüyor

Yer degisikliginden dolayi 3.5 4 saat kafeste durmus disiniz yumurta sogumustur tabi daha tecrubeli arkadaslar yardimci olurlar yumurta sıkısmasi olmus olabilir bir bakin kusun poposuna

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yer degisikliginden dolayi 3.5 4 saat kafeste durmus disiniz yumurta sogumustur tabi daha tecrubeli arkadaslar yardimci olurlar yumurta sıkısmasi olmus olabilir bir bakin kusun poposuna

Eğer yumurta sıkışması olmuşsa kuş rahatsız olmazmı?
Kendim nasıl tedavi edebilirim?

Eğer yumurta sıkışması olmuşsa kuş rahatsız olmazmı?
Kendim nasıl tedavi edebilirim?

Eger yumurta sıkısmasi olduysa kusu kaybedebilirsiniz rahatsiz olur mu evet halsizlik olur enazindan benim mubisimde oyle olmustu kendinizde tedavi edebilirsiniz mubisinizin poposuna zeytinyagi damlatin azcik ve biraz masaj yapin gecmis olsun

Eger yumurta sıkısmasi olduysa kusu kaybedebilirsiniz rahatsiz olur mu evet halsizlik olur enazindan benim mubisimde oyle olmustu kendinizde tedavi edebilirsiniz mubisinizin poposuna zeytinyagi damlatin azcik ve biraz masaj yapin gecmis olsun

Kuşta halsizlik yok 4 yumurtaya yatıyor ben elime alırsam rahatsız olmazmı hangi pozisyonda rahat bir şekilde tutarak poposuna masaj yapmalıyım? Teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim çek çiftim de 3. yumurtayı yaptı cumartesi günü, üzerlerinde 1-1,5 gün ancak yatmıştır fakat dün geceyi dışarda, ymurtalar da embriyo oluş muş mudur, zararı olmuş mudur ?

Benim çek çiftim de 3. yumurtayı yaptı cumartesi günü, üzerlerinde 1-1,5 gün ancak yatmıştır fakat dün geceyi dışarda, ymurtalar da embriyo oluş muş mudur, zararı olmuş mudur ?

yumurtalardan yavru cikmaz buyuk ihtimalle sogumustur yumurta

Kuşta halsizlik yok 4 yumurtaya yatıyor ben elime alırsam rahatsız olmazmı hangi pozisyonda rahat bir şekilde tutarak poposuna masaj yapmalıyım? Teşekkür ederim

Bildigim kadariyla yumurta sıkısmasinda halsizlik olur kus yumurtayi cikartamazsa ölur yada eritir

Anlamadığım yumurta 3-5 günlük ya da daha fazla olsa artık kanlanmıştır, oluşum başlamıştır vs.

1-2 günlük yumurtanın soğuması da aynı mıdır ?

Anlamadığım yumurta 3-5 günlük ya da daha fazla olsa artık kanlanmıştır, oluşum başlamıştır vs.

1-2 günlük yumurtanın soğuması da aynı mıdır ?

Kus eger hep yatarsa yumurtanin ustune dediginiz gibi yavas yavas baslar olusmaya ama 2 ve ustu saatlerce yatmazsa sicakligini kaybettiginden yavrular cikmaz bildigim bu benim tabiki daha tecrubeli arkadaslar yardimci olacaklardir :)

Kus eger hep yatarsa yumurtanin ustune dediginiz gibi yavas yavas baslar olusmaya ama 2 ve ustu saatlerce yatmazsa sicakligini kaybettiginden yavrular cikmaz bildigim bu benim tabiki daha tecrubeli arkadaslar yardimci olacaklardir :)

Arkadaşlar bu olayı tecrübeli ustalarımızın sayesinde kesin olarak neticelendirirsek bundan sonrası için yumurtaları alma gibi durumlar için kesin sonuç beklemekteyiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:58 --

Arkadaşlar bu arada yuvalık sanki çürümüş yumurta gibi kokuyor ama kuşta bu yumurtalara yatıyor koku daha doğrusu sarımsak kokusunu andırıyor belki tecrübeli ustalar için bir fikir olabilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

Arkadaşlar bu olayı tecrübeli ustalarımızın sayesinde kesin olarak neticelendirirsek bundan sonrası için yumurtaları alma gibi durumlar için kesin sonuç beklemekteyiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:58 --

Arkadaşlar bu arada yuvalık sanki çürümüş yumurta gibi kokuyor ama kuşta bu yumurtalara yatıyor koku daha doğrusu sarımsak kokusunu andırıyor belki tecrübeli ustalar için bir fikir olabilir
Ustalardan cevap bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim

ustalar nerde :)

Ustalardan tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyoruz

HUAWEI P6-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri