petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuş yumurtaya 3-4 saat yatmazsa ne olur?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve KAMPANOL tarafından 14 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. KAMPANOL
    Gizli

KAMPANOL Guest

Merhaba Arkadaşlar,

12/04/2014 Cumartesi günü saat 14:00'de üretim yapan bir arkadaşımdan çok hareketli keyifli olan bir çift Çek muhabbet kuşu aldım. Yuvalıkta 4 adet yumurtası vardı ve arkadaşın tahminine göre 5-6 günü kalmıştı ilk yumurta için. Bana yuvalığı ile birlikte verdi ve ben 15 km uzaklıktaki eve dişiyi yuvalıkta erkeği kafeste olacak şekilde getirdim saat eve geldiğimde 15:00 oldu. Dişi yuvalıktan çıktı ve tahminime göre 3.5-4 saat yuvalığa girmedi sonra PVC kafesimin yuvalığıyla ilgilendiğini gördüm ve hemen yumurtaları içinde tepsisi olan PVC yuvalığa koydum ve bugün Pazartesi kuş yumurtalara yatıyor sanki kendi evi gibi sanki yeri hiç değişmemiş gibi acaba bu yumurtalar bozulmuşmudur? Dişi bozulan yumurtaya yatarmı? Şimdiden vereceğiniz bilgi ve paylaşacağınız tecrübeleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:13 -->-> Daha önceki mesaj 09:08 --

Arkadaşlar unuttum söylemeyi bu arada dişi kuşun poposunda yumurta vardı arkadaşta öyle dedi ama hala yumurtlamadı normalde eğer yumurtlayacaksa 2 günde bir yumurtlaması gerekmezmi? Rahatsızda gözükmüyor

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Yer degisikliginden dolayi 3.5 4 saat kafeste durmus disiniz yumurta sogumustur tabi daha tecrubeli arkadaslar yardimci olurlar yumurta sıkısmasi olmus olabilir bir bakin kusun poposuna

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. KAMPANOL
    Gizli

KAMPANOL Guest

Eğer yumurta sıkışması olmuşsa kuş rahatsız olmazmı?
    Kendim nasıl tedavi edebilirim?

4. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Eger yumurta sıkısmasi olduysa kusu kaybedebilirsiniz rahatsiz olur mu evet halsizlik olur enazindan benim mubisimde oyle olmustu kendinizde tedavi edebilirsiniz mubisinizin poposuna zeytinyagi damlatin azcik ve biraz masaj yapin gecmis olsun

5. KAMPANOL
    Gizli

KAMPANOL Guest

Kuşta halsizlik yok 4 yumurtaya yatıyor ben elime alırsam rahatsız olmazmı hangi pozisyonda rahat bir şekilde tutarak poposuna masaj yapmalıyım? Teşekkür ederim

#5 KAMPANOL, 14 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 14 Nisan 2014
  6. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Benim çek çiftim de 3. yumurtayı yaptı cumartesi günü, üzerlerinde 1-1,5 gün ancak yatmıştır fakat dün geceyi dışarda, ymurtalar da embriyo oluş muş mudur, zararı olmuş mudur ?

7. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6

yumurtalardan yavru cikmaz buyuk ihtimalle sogumustur yumurta

Bildigim kadariyla yumurta sıkısmasinda halsizlik olur kus yumurtayi cikartamazsa ölur yada eritir

8. admire

admire New Member

Beğenileri:
    0
    Anlamadığım yumurta 3-5 günlük ya da daha fazla olsa artık kanlanmıştır, oluşum başlamıştır vs.

1-2 günlük yumurtanın soğuması da aynı mıdır ?

9. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Kus eger hep yatarsa yumurtanin ustune dediginiz gibi yavas yavas baslar olusmaya ama 2 ve ustu saatlerce yatmazsa sicakligini kaybettiginden yavrular cikmaz bildigim bu benim tabiki daha tecrubeli arkadaslar yardimci olacaklardir :)

10. KAMPANOL
    Gizli

KAMPANOL Guest

Arkadaşlar bu olayı tecrübeli ustalarımızın sayesinde kesin olarak neticelendirirsek bundan sonrası için yumurtaları alma gibi durumlar için kesin sonuç beklemekteyiz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:00 -->-> Daha önceki mesaj 20:58 --

Arkadaşlar bu arada yuvalık sanki çürümüş yumurta gibi kokuyor ama kuşta bu yumurtalara yatıyor koku daha doğrusu sarımsak kokusunu andırıyor belki tecrübeli ustalar için bir fikir olabilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:46 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

Ustalardan cevap bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim

11. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    ustalar nerde :)

12. KAMPANOL
    Gizli

KAMPANOL Guest

Ustalardan tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyoruz

HUAWEI P6-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş