Karadeniz Pet

Kuşa banyo yaptırma

• Konbuyu başlatan AngryBirds
  • Başlangıç tarihi
A

AngryBirds

Guest
Arkadaşlar kuşu elimize aldık sonra bir tabağa su koyduktan sonra nasıl suya gitmesini sağlarız eleimizle musluga tutsakda olurmu?

kuşu avuçlamayın. eğer elinize alışkınsa kafesin dışında kabın yanına parmağınızdan indirin. eğer elinize alışkın değilse kafesin tabanına bir kap su koyun

Aman diyim o şekilde yapmayın ..Siz bi kaba su koyun yada banyoluk takın zaten kendisi girer ve banyosunu yapar..

Yeni aldığım kuşu serbest bıraksam kendi girer mi kafesine pek bilgim yok yeniyiz daha :D

Birde kuşu elinize fln almayın diyor çoğu kişi avcunuza yani alıp sevmeyelimmi hiç :D

1- yeni aldığınız kuş kendisi girmesi için alışması lazım şimdi girmez.
2-avucunuza alıp sevmeyin güvenini alt-üst edersiniz. parmağınıza alıştırın yada omzunuza öyle sevin

eğer elinize alışkın bir muhabbet kuşuysa yavaşca banyoya gidip lavob. suyunu açınız. suya yaklaştırdığınızda eğer ki istiyorsa suya kendini attığını görürsünüz

yakın zamanda merdiven boşluğuna bi kuş gelmiş aldık onu eski kuşun kafesine koyduk ben yokken pek alıştıramamışlar heralde ben geldikten sonra elime alıştı her ne kadar kafes dışında elimde durmasa da alıştı diyelim fakat işin kötü tarafı kuş çok kötü kokmaya başladı hayvan zaten korkak bi de banyo yapması lazım yapmyor kafesine su koyuyorum 2 3 gün öylece o su durdu girmedi dün gece poposunu kaşıyıp duruyo pislik yapışmış iyice bugün mecbur elime aldım yıkadım biraz onun için zor dakikalardı ama sabunu falan sürdüm iyice temizlendi hayvan başka çarem yoktu artık iyice pislenmişti hayvan bi sarı olunca kirler çok belli oluyor :)

yakın zamanda merdiven boşluğuna bi kuş gelmiş aldık onu eski kuşun kafesine koyduk ben yokken pek alıştıramamışlar heralde ben geldikten sonra elime alıştı her ne kadar kafes dışında elimde durmasa da alıştı diyelim fakat işin kötü tarafı kuş çok kötü kokmaya başladı hayvan zaten korkak bi de banyo yapması lazım yapmyor kafesine su koyuyorum 2 3 gün öylece o su durdu girmedi dün gece poposunu kaşıyıp duruyo pislik yapışmış iyice bugün mecbur elime aldım yıkadım biraz onun için zor dakikalardı ama sabunu falan sürdüm iyice temizlendi hayvan başka çarem yoktu artık iyice pislenmişti hayvan bi sarı olunca kirler çok belli oluyor :)

poposunu temizleyebilirdiniz ama sabunlu suyla yıkamak ilk defa duyuyorum doğada hayvan nerden bulsun sabunlu suyu umarım bişe olmaz

Geri