Karadeniz Pet

Kuşa bıldırcın yumurtası verilir mi?

Mine Şahin

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar. Kuslarima mama hazirliyacagim ama normal haslama yumurta cok buyuk oldugu icin bıldırcın yumurtasi katmak geldi aklima. Muhabbet kuslarina bi zarari olur mu bıldırcın yumurtasinin?

Normal tavuk yumurtası kullanın bence. Artan yumurtayı ya atarsınız yada kuşunuza vereceğiniz kadarını ayırıp kalanını kendiniz yiyebilirsiniz.

tam bi bilgi sahibi ceğilim ama ben 2 gün önce mamayı bıldırcın yumurtası ile hazırladım gayette güzel yediler kuşlerda da bi sıkıntı gözükmüyo...
ustalar daha iyi bilir tabi

tam bi bilgi sahibi ceğilim ama ben 2 gün önce mamayı bıldırcın yumurtası ile hazırladım gayette güzel yediler kuşlerda da bi sıkıntı gözükmüyo...
ustalar daha iyi bilir tabi
Tesekkurler. Bi zarari yoksa eger bende bıldırcın yumurtasi kullanmak istiyorum
Normal tavuk yumurtası kullanın bence. Artan yumurtayı ya atarsınız yada kuşunuza vereceğiniz kadarını ayırıp kalanını kendiniz yiyebilirsiniz.
Tesekkurler

Dediğim gibi 2 gün oldu vereli kuşta bi sıkıntı yoq yoq...
Olacağını da zannetmiyorum.
8 tane haşladım 4 nü benim kızlar yedi.. 4 nüde kuşlar
:) :)

Ben çift olarak beslediğim muhabbet kuşlarının mamasına sürekli katıyorum kabugunua toz olarak ekliyorum hiçbir zararını görmedim.

Bir sıkıntısı olmaz

Bir koli anca yeter ben bıldırcın yumurtasiyla mama yapsam
Benim iki tane kusum var. Siz surekli yumurtali mama mi veriyorsunuz kuslariniza. Ben hazir yem veriyorum. Bu yumurtali havuclu mamayida haftada iki kere vermeyi dusunuyodum. Oyle yaziyordu burda okumustum. Siz nasil veriyorsunuz?

Son düzenleme:
Benim iki tane kusum var. Siz surekli yumurtali mama mi veriyorsunuz kuslariniza. Ben hazir yem veriyorum. Bu yumurtali havuclu mamayida haftada iki kere vermeyi dusunuyodum. Oyle yaziyordu burda okumustum. Siz nasil veriyorsunuz?

Haftada bir kez hazir mamaya havuc yada brokoli yada elma bazen ispanak karistirip yafa sadece kurtlu mama veruyorum

Son düzenleme:
Geri