Karadeniz Pet

Kuşa verilen Yiyecekler hakkında ...

• Konbuyu başlatan Mustafa URE
  • Başlangıç tarihi
M

Mustafa URE

Guest
2 adet kuşum var ve ara ara bunlara evde bulunan meyve ve sebzelerden (havuç,elma,kivi,muz vb.) rendeleyip veriyorum. Zararı olurmu kuşlar ishal olur diyorlar?

evet muz ve kivi aşırı miktarda su içeriyor muhabbet kuşunun günde alması gereken suyun 3 katı gibi bir şey bu

2 adet kuşum var ve ara ara bunlara evde bulunan meyve ve sebzelerden (havuç,elma,kivi,muz vb.) rendeleyip veriyorum. Zararı olurmu kuşlar ishal olur diyorlar?

Doğru olanı yapıyorsunuz insanlar sağda solda ilaç vitamin ismi arıyorlar halbuki tüm vitaminler buzdolabında pazarda adı havuç,brokoli,elma,kivi olarak geçiyor...

ben sadece elma verebiliyorum. diğerlerininden renkli oldukları için korkuyor benim şapşal:D hele çilek... odanın taa diğer ucuna kaçıyor:D

Elma verebilirsiniz zararı olmaz...

Hergün farklı bir meyve, sebze koyuyorum kafese ben de. Ancak rendelemek değil de büyük şekilde takıyorum. Kemirirken onları izlemek bizim için güzel hem de onlar için aynı anda bir oyun imkanı yaratmış oluyoruz.

Tabi bazı kuşlar kemirerek yemiyorlar :D

Aşırı vermemek koşuluyla verebilirsiniz hatta çokta iyi etmiş olursunuz. Haftada 2-3 defa verin bence. Çünkü hiç umulmadık zamanlarda ishal olabiliyorlar.

Evet çok fazla verirseniz ishal olurlar. Ayrıca maydanoz vermeyin boğazlarına yapışma ihtimali var..

Geri