petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşarım Hakkkında Soru

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Can Bey tarafından 30 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. Can Bey

Can Bey Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar çift muhabbet kuşum hakkında 2 soru soracağım 10 gündür evde yoktum yeni geldim. Gelip baktığımda erkek muhabbet kuşu kafası siyaah şeklinde nokta nokta olmuş bitlenmeden şüphelendim ama kaşınma yok ne için olabilir sorun varmı sizce resimde göünüyor? Diğer sorum ise dişi muhabbet kuşumn ceresi kahverengiydi şimdi bakyım iyice beyaz olmuş yaklaşık 15 gündür nijer tohumu vermiyorum o yüzden olabilir mi yoksa belirli dönemleri varmı ? kuşlarım 2 ayı geçkindir aynı kafeste ve çiftleşmelerini bekliyorum.

Kuşların resimleri : Dişi kuş
    http://i.hizliresim.com/VVVNQR.jpg

erkek kuş
    http://i.hizliresim.com/a55pNR.jpg

#1 Can Bey, 30 Nisan 2015
    Son düzenleme: 30 Nisan 2015
  2. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    erkek kuş tüyde tüy filizleri onlar. kuşlar sağlıklı.

3. Muzaffer SEVİM

Beğenileri:
    0
    Erkek tüy dökümünde olduğundan öyle olmuş o gördükleriniz tüy başları hiç bir müdahalede bulunmayın,atlatmak üzere zaten.
    Dişilerde ise cere rengi kızışmaya bağlı olarak renk değiştirir ancak bunun eşleşme ile alakası pek yok.
    Benim yaklaşık bir yıldır yavru veren dişinin ceresinin hiç kahverengi olduğunu görmemiştim hep beyaz idi.

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah ikisine de. Sağlıklı duruyorlar. Erkek kuşun tüyde. Rahat atlatmasını istersen yulaf ve banyo verebilirsin. Dişinin cere rengi önemli değil. Benim yavru veren dişilerden birinin gaga sürekli beyaz.

5. Can Bey

Can Bey Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler :)

6. kayraa kirac

kayraa kirac Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    31
    Kus tuye girmis o siyahlik yeni cikan kapsuller. Yeni tuyler. Kusun banyo yapmasi lazim eger banyo sevmiyorsa spreyle kusu rahatlatin.

Sayfayı Paylaş