petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşdaki'bit İnsana Geçer mi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve kaan77 tarafından 28 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    2.5 Aylık dişi kuşumun sorunu nu buldum dünden beri sıkı göz hapisine aldım vede az önce kanadının arasında dolaşan çok ufak siyah bir cisim fark ettim yani bit. Bu kuştaki bitler evdekilere ve bana geçer mi acaba ? bu konuda tecrübesi olan yardımcı olabilir mi.

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yanlış hatırlamıyorsam ona eş olarak 1.5 aylık mavi bi erkek almıştınız bit varsa onu ayırın yanından kafesi dezenfekte edip bit için ilaç kullanın.

4. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    İnsanda yaşamazlar. Mümkünse ardap sprey kullanmanı öneririm.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Siyah olmasi garibime gitti nasıl bitti acaba size zarar vereceğini düşünmüyorum sadece huylandirirlar

6. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    verdiğiniz cevaplar için teşekkr ederim en pahalı en etkili olan spreyden aldım koltuğun üzerine koyup sıktım düşen bitleri bizzat canlı gördm erkek le o ayrıydı zaten ancak tedbir amaçlı erkeğede sıktım dişimin kafesini banyoya attım önce ilaçladım yarım saat bekledim yıkadım ardından tekrar ilaçladım ama sorunun bit olduğunu öğrendim neticede çok mutluyum iyleşiyeceği için.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:05 -->-> Daha önceki mesaj 16:04 --

çok ufak yavru sivri sinek büyüklüğünde bile yok siyah renkte.

7. ArapGulu

ArapGulu New Member

Beğenileri:
    0
    Benimkide cok kasiniyor geldiginden beri. Babam tuyler ciktigi yeniledigi icindir diyo baska belirtisi var mi

8. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Yavru kuşlar sürekli kaşınıp tüyleri ile oynarlar. Her kaşınan kuşta parazit olacağı anlamına gelmez.

9. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    halsizlik sürekli tüylerini kabartıp bi köşede duruyorsa bide biraz zayıflamışssa olabilir .

10. ArapGulu

ArapGulu New Member

Beğenileri:
    0
    Tam konuyu okurken hala kasindigi icin suphe etmedim degil

11. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    Geçmiş olsun bu en pahalı bit ilaci nedir üstüne sikar sikmaz bitleri oldurebilen bi parazit ilaci gormedim acemi sayilir yorum yapan herkes ve ben bizi aydinlatrsaniz seviniriz.fiyatini, veterinermi petshoptanmi aldiniz ve ilacin ismini bizimle paylasrsanz sevinirim

12. Levent ACAR

Beğenileri:
    75
    Sanırım arkadaş ardap almış. Ben onu anlarım. Gerçi o da koruyucu olarak çok etkili bir ilaç.
    Parazit geldikten sonra ben vilmectin öneririm. Tüm kümesi bile sarsa parazit 5-6 günde sonuç alınır.

13. Burak BİLGİN

Beğenileri:
    0
    kan emerek hayatta kaldığı için insan üzerinde yaşamayaz .. ardap kullanabilirsin

14. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2
    Vitamix kullanıyorum ben şuan.

15. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    vitamix bitleri bu sekilde sıkılır sıkılmaz dökmez.ölü bitlerinde döküldüğü zemin tamamen beyaz deilsede dökülen bitler kolay kolay görünmez çünkü çok ufaklardır.ardap bile sıkılır sıkılmaz parazitleri dökemezken vitamix petshoplarda satılan kötünün iyisi bir bit ilacı asla dökeceğini sanmıyorum.kuşların üzerindekiler bit deildir diye düşünüyorum.ivermektin içerikli ılaclar bıle parazit sorununu uygulandıktan 10 gun sonra tekrar uygulanmazsa tam çözemıyorken vitamıxin bunu yapacagını düşünmyrm.
    yanlış anlamayın yargılamak deil yardım etmek için anlatıyorum.
    kuşunuzda bit varsa eğer ve kuşları evınızde beslıyrsanız evinizin heryerıne yayılabılırler.bit sorunu yasıyorsanızda vıtamıxle emın olun bıtlerden kurtulamazsınız.bu tip petshop urunleri evde tek kuş besleyenler için koruma amaçlı urunlerdır.
    sorunuza gelecek olursak tunek suluk yuvalık kafesın uzerıne atladıgı gıbı sızınde üzerinize rahatlıkla atlayabılırler.fakat kuş bitleri insan vucut sıcaklıgında yasayamayacıgı ıcın ınsan üzerınde fazla barınamaz.aradıkları sıcaklık kuşların vucut ısılarıdır yanı 40 derece uzerı sıcaklıklar.
    ayrıca sanıldıgı gibi bitler sadece kanla beslenmez.ceşitli bit ırkları vardır.en popıler olanı kırmızı kan bıtlerıdır.kan bıtlerının renklerı dedıgım gıbı kırmızıdır sıyah deıldır.tırnaklarınıza sıkıstırp ezersenız kendı buyuklugunden neredeyse daha fazla kan cıkar.bıtlerı kusların tuylerı uzerındede görmek çok zorudr ısık oldugunda cok ıyı saklanırlar.karanlıkta sankı bır termal kamera gıbı ısının bulundugu yerlere hucum ederler.inanılmaz hızlı ürerler ve bır gecede ortalama 10 m ılerleyebılırler.yanı ortam ıcınde baska kuş varsa muhakak ondada bıt vardır ıstedıgınız kadar ayırın kuşları bıtler onada ulaşır.bıt varlıgından emın olmak için gece kafese beyaz bır pamuk yerlestırılır.ortam karanlık tutulur.yaklasık 1 saat sonra ısıkları acarak bu pamugu kontrol edersenız pamuk uzerındekı bıtleri gorebılırsınız.

#15 Berkay ERDİNC, 29 Kasım 2015
    Son düzenleme: 29 Kasım 2015
  16. kaan77

kaan77 Member

Beğenileri:
    2

yani şimdi bu vitamix le kurtulamıcak mı hayvan bu asalaklardan eskiye göre biraz daha iyi bugun gene detaylı ilaçlıcam kafesini önce ilaçlıcam sonra sıcak suyla yıkayıp bidaha ilaçlıcam kuşuda komple ilaçlıcam petşopdan en pahalısını ver dedim bunu verdi nerden bulucam en iyi ilacı ardap denileni ?

17. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Ardap en etkili ilaçtır bu konuda. Fiyatı da 75 TL civarıdır. Orjinali olduğuna dikkat edin. Sahteleri de var piyasada maalesef.

Sayfayı Paylaş