Karadeniz Pet

kusdan insana hastalik bulasir mi?

Erdem AYGÜL

Paylaşımcı Üye
Kusum gelip dudaklarimi oper ama kimileri hastalik kaparsin falan diyo sizce hastalik kapar miyim kusdan?

kapmassın yavru alıp sen büyüttüysen hiç bişe olmaz ben 1 yıllık kusum benle yemek yer benle su icerdi hatta agzımdan bile yemek yerdi bazende o yemini getirip bana verirdi en ufak bişe olmaz bence kuş sürekli senin baktıgın beslediğin kussa

Kuştan hastalık kapma ihtimalimiz kuşun bizden hastalık kapma ihtimalinin yanında vız kalır. bu nedenle kendimi yorgun kırgın hissettiğim zamanlarda grip olabileceğim düşüncesi ile ağzımdan yemek vermemeye çalışıyorum

kapmassın yavru alıp sen büyüttüysen hiç bişe olmaz ben 1 yıllık kusum benle yemek yer benle su icerdi hatta agzımdan bile yemek yerdi bazende o yemini getirip bana verirdi en ufak bişe olmaz bence kuş sürekli senin baktıgın beslediğin kussa

Petshopdan 2 aylikken aldim sanirim 1 2 aydir benimle alisti bana cicikus demeye calisiyo ama net degil. Ins benim kusumda sizinki gibi olur cagirinca falan geliyo oda oda geziyo benle ama yem harici baska bir besine alistiramadim naptiysam

kuşdan insana kronik akciğer hastalığı bulaşıyormuş bi doktor arkadaş söylemişti isminide söylemişti ama unuttum

Kuş Gribi vardı birkaç sene önce N1H1.
1918-1919 yılları arasında dünyada 40-50 milyon kişinin ölümüne neden olmuş.

kaynak: Kuş gribi - Vikipedi
evet bende duymustum ama bazilari yalan falan demisti ama tavuk sattisi baya durmus mudurnu o zamanlar sanirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:23 -->-> Daha önceki mesaj 20:21 --

kuşdan insana kronik akciğer hastalığı bulaşıyormuş bi doktor arkadaş söylemişti isminide söylemişti ama unuttum
Gercekden olabilir mi boyle bi durum en iyisi kus hastalanirsa( Allah korusun) uzak durmak iyilesene kadar

Son düzenleme:
evet hastalık bulaşabilir. ancak daha önce iyi bakımla kuşu hastalandırmamak gerekir !..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri